Oficjalnie: Andreas Christensen kontuzjowany, może pauzować nawet miesiąc [Aktualiacja 14:50]

Mateusz Doniec

5 października 2022, 09:00

@FCBarcelona, AS

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje FC Barcelona, Andreas Christensen ma zwichnięte więzadło w lewej kostce. Zdaniem Javiego Miguela z ASa Duńczyk może pauzować nawet 3 tygodnie, co oznacza, że nie zagrałby w El Clásico.

Około 55. minuty meczu FC Barcelony z Interem na Estadio Giuseppe Meazza Andreas Christensen sfaulował w okolicy środka pola Nicolo Barellę, który upadając, spadł na nienaturalnie ułożoną lewą stopę Duńczyka. 26-latek próbował jeszcze kontynuować grę, lecz ból był zbyt silny i w 58. minucie zmienił go Gerard Piqué. Po zakończeniu spotkania klub zakomunikował, że ma Christensen zwichnięte więzadło w lewej kostce i według mediów może pauzować od dwóch do trzech tygodni.

Według dziennika AS dziś Andreas ma przejść rezonans, aby dokładnie zbadać uraz. Jeśli pierwsze prognozy się potwierdzą, Duńczyk dołączy do pozostałych kontuzjowanych środkowych obrońców: Ronalda Araujo i Julesa Koundé. Xavi będzie miał zatem do dyspozycji na najbliższe mecze tylko Érica Garcíę i Gerarda Piqué.

Aktualizacja

13:38 Pod dzisiejszych badaniach FC Barcelona potwierdza, że Andreas Christensen skręcił lewą kostkę. Klub nie podał czasu absencji Duńczyka.

14:50 Javi Miguel (AS): W najgorszym przypadku Christensen może pauzować nawet ponad miesiąc.

Andreas Christensen
Andreas Christensen
  • Typ kontuzji: Skręcenie lewego stawu skokowego
  • Data odniesienia kontuzji: 04.10.2022
  • Przewidywany czas powrotu: Wg mediów: około miesiąc

Kontuzja

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pique w tobie nadzieja. ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy