Oficjalnie: FC Barcelona nawiązała współpracę z firmą VeganNation

Mateusz Doniec

29 września 2022, 18:45

FCBarcelona.com

4 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała oficjalnie o podpisaniu umowy sponsorskiej z firmą VeganNation w celu promowania zrównoważonego trybu życia. Współpraca ma trwać do 30 czerwca 2025 roku.

Oficjalny komunikat klubu:

FC Barcelona i VeganNation oficjalnie podpisały nową umowę sponsorską, na mocy której globalna społeczność założona w 2017 roku w celu promowania zrównoważonego trybu życia i praktyk staje się nowym sponsorem klubu na kolejne trzy sezony do 30 czerwca 2025 roku. Poprzez tę współpracę oba podmioty będą pracować nad przewodzeniem nowej generacji świadomych ekologicznie kibiców, przekazując informacje o znaczeniu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk dla naszej planety.

Współpraca z VeganNation jest z filarów zrównoważonego rozwoju zawartego w planie strategicznym klubu na lata 2021-2026 wyznaczonym przez zarząd klubu, który podjął to zagadnienie w aspekcie finansowym, sportowym i środowiskowym. Ten ostatni element jest dziedziną, nad którą VeganNation pracuje intensywnie poprzez swoją aplikację, która łączy ludzi wierzących w potrzebę działania w innowacyjny i zrównoważony sposób, jednocześnie łącząc firmy i organizacje, które działają zgodnie z tymi przyjaznymi dla środowiska wartościami, kierując się serią kryteriów środowiskowych, społecznych i zarządzania.

Umowa obejmuje prawa stowarzyszeniowe z pierwszymi zespołami piłkarskimi mężczyzn i kobiet, a także prawa gościnności i tworzenie treści, które będą rozpowszechniane za pośrednictwem kanałów i platform cyfrowych klubu. Barça i VeganNation będą pracować nad różnymi projektami skupionymi na zrównoważonym stylu życia, a zwłaszcza na gospodarce cyrkularnej i zwiększaniu świadomości. To prosty, ale niezwykle istotny cel, jakim jest wzmocnienie wartości etycznych, społecznych i ekonomicznych w celu poprawy życia przyszłych pokoleń. Oba podmioty skorzystają z rozgłosu, jaką oferuje globalna organizacja taka jak FC Barcelona i jej platformy cyfrowe, które obecnie mają ponad 400 milionów obserwatorów na całym świecie.

Partnerstwo między FC Barceloną a VeganNation jest deklaracją i zdecydowanym zobowiązaniem do wywarcia rzeczywistego wpływu na planetę i wszystkie żyjące istoty, podkreślając konieczność działania społeczeństwa i potrzebę pracy na rzecz zrównoważonej konsumpcji i życia. Nie jest przypadkiem, że FC Barcelona znalazła realnego partnera w VeganNation, organizacji, która pracuje nad przekształceniem świata, zmieniając najpierw sposób wydawania pieniędzy.

Juli Guiu, wiceprezydent ds. marketingu FC Barcelony:

Cieszymy się, że możemy ogłosić nową współpracę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju wraz z partnerem, który stara się łączyć ludzi, aby zmierzać w kierunku bardziej przyjaznego dla środowiska świata w przyszłości. Ponadto, ten sponsoring pozwala nam nadal wzmacniać nasze zaangażowanie w tym obszarze, który jest jednym z filarów planu strategicznego klubu dążącego do promowania inicjatyw, które pozwalają nam być zrównoważonymi z ekonomicznego i środowiskowego punktu widzenia. Ta umowa pokazuje również po raz kolejny, jak marki ufają FC Barcelonie, aby dotrzeć do całego świata dzięki szerokiemu globalnemu zasięgowi klubu.

Isaac Thomas, dyrektor generalny VeganNation:

To historyczne partnerstwo z FC Barceloną daje nam wyjątkową możliwość wykorzystania mocy, pasji i poświęcenia, jakie sport niesie ze sobą w życiu ludzi na całym świecie, aby mieć realny wpływ na naszą planetę. Współpraca z FC Barceloną doprowadzi i będzie sprzyjać bardziej odpowiedzialnej społeczności ludzi, a także samej praktyce sportowej, chroniąc naszą planetę i kształtując naszą wspólną przyszłość. To partnerstwo jest początkiem globalnej kampanii, do której dołączą kolejne kluby, tworząc prawdziwy, konkretny wpływ na naszą planetę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Efekty Zrówanoważonego "Rozwoju" obserwujemy i będziemy obserwować np. w Polsce.

Vegan Hooligans :)

Pierdu, pierdu o Szopenie. Właściciele tej firmy będą trzepać kasiorę i pić szampana a zwykłemu ludowi będą wciskać kit że mają mniej żreć