Marc-André ter Stegen leci na Majorkę po indywidualny rekord

Dariusz Maruszczak

29 września 2022, 12:35

Sport

4 komentarze

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen poleci z Barceloną w weekend na Majorkę w celu odniesienia zwycięstwa z lokalną drużyną, w czym wydatnie pomogłoby zachowanie przez niego czystego konta. To z kolei sprawiłoby, że Niemiec pobiłby swój indywidualny rekord w LaLidze.

Ter Stegen od początku rozgrywek poprawił swoją dyspozycję w porównaniu do poprzednich kampanii. Do tej pory wpuścił tylko jednego gola i pozostaje niepokonany już od 444 minut. W tym czasie 30-latek nie stracił bramki w konfrontacjach z Realem Valladolid, Sevillą, Cádizem i Elche, a teraz spróbuje kontynuować passę w starciu z Mallorcą. Do pobicia osobistego rekordu brakuje mu zachowania czystego konta przez 56 minut. W sezonie 2019/2020 nie dał się pokonać przez 500 minut między 27. a 31. kolejką LaLigi. Utrzymaniu passy sprzyja fakt, że Ter Stegen jeszcze nigdy nie stracił gola na stadionie Mallorki, choć trzeba dodać, że rozegrał tam tylko dwa spotkania. W ostatnim z nich popisał się ratującą interwencją na wagę trzech punktów.

Bramkarz Barcelony od początku sezonu zalicza ważne parady, które przyczyniają się do utrzymania przez drużynę czystego konta. W pięciu najsilniejszych ligach europejskich to właśnie on stracił najmniej bramek. Na drugim miejscu jest Geronimo Rulli z Villarrealu (dwa wpuszczone gole), a na trzecim Juan Musso z Atalanty (trzy). Ter Stegen notował gorsze wyniki podczas ostatnich meczów reprezentacji Niemiec, gdzie dał się pokonać cztery razy w spotkaniach z Węgrami (0:1) i Anglią (3:3). Warto jednak zwrócić uwagę, że w większości sytuacji nie miał nic do powiedzenia, a i tak uchronił swój zespół od większej liczby straconych bramek.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Początek sezonu ma bardzo dobry. Oby miał taką formę przez cały sezon.

jaki jest rekord ligi?