Media: Xavi ponagla Barcelonę ws. Zubimendiego, Ruben Neves na celowniku dyrekcji sportowej [Aktualizacja 11:39]

Dariusz Maruszczak

29 września 2022, 09:00

Sport

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowano w programie „Onze” na kanale Esport3, Xavi naciska Barcelonę, aby ta postarała się o pozyskanie pomocnika Realu Sociedad Martína Zubimendiego. Powodem są działania obecnego klubu 23-latka, który chce przedłużyć z nim kontrakt.

Ostatnie informacje płynące z San Sebastián wskazują na postępy w negocjacjach Realu Sociedad z Zubimendim. Txuri-Urdin chcą związać się ze swoim pomocnikiem do 2027 roku i tym samym zwiększyć jego klauzulę odejścia do 90 milionów euro. Diario Vasco podawało nawet, że do osiągnięcia pełnego porozumienia brakuje jeszcze tylko jednego spotkania. Sam Zubimendi w wywiadzie dla Marki podkreślał, że prędzej czy później dojdzie do uzgodnienia warunków kontraktu.

Na to wszystko miał zareagować Xavi, który polecił dyrekcji sportowej bezzwłoczne rozpoczęcie negocjacji ws. ewentualnego transferu baskijskiego pomocnika. Różne hiszpańskie media już wielokrotnie podkreślały, że to właśnie Zubimendi jest dla trenera Barcelony idealnym następcą Sergio Busquetsa, który po tym sezonie prawdopodobnie pożegna się z Dumą Katalonii. Xavi widzi w zawodniku Realu Sociedad podobne cechy, które sprawiły, że 34-latek został podstawowym graczem Blaugrany, i wierzy, że dzięki temu młody Hiszpan świetnie dopasuje się do jego koncepcji. Szkoleniowiec Barcelony chce Zubimendiego, nawet mając do dyspozycji Frenkiego de Jonga i Nico Gonzáleza.

W katalońskich mediach uważa się, że porozumienie nie jest tak bliskie, jak przedstawiały to baskijskie źródła. Real Sociedad zamierza umieścić Zubimendiego na pierwszym poziomie płacowym w zespole, co dla Barcelony nie powinno jednak stanowić większego problemu w kontekście negocjacji kontraktowych. Inną sprawą jest nastawienie samego zawodnika i cena transferu. Według Esport3 Xavi wierzy, że dyrekcja sportowa zdoła zablokować przedłużenie kontraktu przez 23-latka.

Aktualizacja

11:39 Z kolei Sport donosi, że dyrekcja Barcelony celuje w pozyskanie Rubena Nevesa jako następcę Sergio Busquetsa. Barça kontaktowała się w jego sprawie z Wolverhampton już latem, ale nie doszło do porozumienia ze względów finansowych. Kontrakt Nevesa wygasa jednak w 2024 roku, więc Anglicy mogą za kilka miesięcy odczuwać większą presję sprzedaży pomocnika. Sztab szkoleniowy Blaugrany, piłkarz i jego agent Jorge Mendes pracują już nad przeprowadzeniem operacji. Jednocześnie w kontekście Zubimendiego Sport zwraca uwagę na nieelastyczną postawę Realu Sociedad, która uniemożliwia przybycie 23-latka na Camp Nou. Tym bardziej, że jego kontrakt obowiązuje do 2025 roku i może zostać przedłużony o kolejne dwa lata.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szukają ciągle tych następców zamiast zawodników nowych. To droga donikąd.

'nieelastyczną postawę Realu Sociedad, która uniemożliwia przybycie 23-latka na Camp Nou.' no tak, bo jak BArca pyta, to klékajcie narody!

Zaczyna się znowu robić grubo bo Barca chcę tego gracza a jeszxze silve
Jeszcze dziś czytałem że Neymara w pakiecie z Messim
Arnolda
Gaye
Kto na to uzbiera o ile Messi jest za sarmo to Neymar już nie Arnolda to racze w następnym roku.