Którymi piłkarzami rezerw Xavi może uzupełnić braki na prawej obronie Barcelony?

Dariusz Maruszczak

28 września 2022, 12:40

Sport

7 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Potwierdzenie kontuzji Hectora Bellerína oznacza, że Barcelona nie ma obecnie w kadrze ani jednego w pełni zdrowego prawego obrońcy
  • W tej sytuacji Xavi może sięgnąć po któregoś z piłkarzy rezerw na najbliższe spotkania
  • Zawodnicy Barçy Atlétic stoją przed szansą na powołanie na mecz pierwszego zespołu, choć trudno byłoby im zagrać od pierwszej minuty

Ostatnie doniesienia wskazują, że Sergi Roberto ma szanse na powrót do kadry na mecz z Mallorcą, ponieważ czuje się już lepiej. Prawdopodobnie nie zagra jeszcze od pierwszej minuty w tym starciu, ale już na kolejne pojedynki może być pierwszym wyborem Xaviego. Do momentu powrotu innych kontuzjowanych graczy (czas nieobecności Koundé i Bellerína szacuje się na 3-4 tygodnie) trener może spróbować na tej pozycji Marcosa Alonso czy Érica Garcíę. Trudna sytuacja może sprawić, że Xavi sięgnie też po któregoś z piłkarzy rezerw, aby uzupełnić kadrę.

W tym kontekście warto przyjrzeć się opcjom, jakie szkoleniowiec ma do dyspozycji w Barcelonie Atlétic. Naturalnym wyborem wydaje się 22-letni Álvaro Núñez, który trafił do katalońskiego klubu przed tym sezonem z rezerw Athleticu w ramach wolnego transferu po tym, jak nie doszedł do porozumienia z poprzednim pracodawcą ws. przedłużenia umowy. Wychowanek Los Leónes zagrał od pierwszej do ostatniej minuty we wszystkich pięciu meczach tego sezonu i zaliczył jedną asystę. Núñez jest piłkarzem dobrze grającym w defensywie, który starannie wybiera, kiedy może podłączyć się do ataków, choć dysponuje dobrym dośrodkowaniem.

Podstawowy zawodnik Barçy Atlétic wygryzł ze składu Alphę Diounkou, który w drugiej połowie poprzednich rozgrywek był pierwszym wyborem Sergiego Barjuana na tej pozycji. 20-latek jest wypożyczony z Granady, a jego atutem jest możliwość występowania także na środku obrony dzięki dobrym warunkom fizycznym (184 cm). Diounkou może więc stanowić więc zabezpieczenie dwóch pozycji w przeciwieństwie do Chadiego Riada czy Núñeza.

Na prawej obronie zespołu Xaviego występował już za to Marc Casado. Miało to jednak miejsce w presezonie i to głównie z powodu braków kadrowych. W rezerwach 19-latek gra już tylko na swojej nominalnej pozycji defensywnego pomocnika. Wydaje się, że Xavi prędzej pośle do gry Marcosa Alonso lub Érica Garcíę, a nawet zmieni ustawienie na takie z trójką stoperów niż postawi na zawodnika z Barçy Atlétic, ale być może któryś z wymienionych graczy będzie w najbliższym czasie pracował z pierwszą ekipą Blaugrany, a nawet dostanie powołanie na najbliższe mecze przy obecnych problemach kadrowych.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fajnie było by zobaczyć Nuneza bo gościu ma w sobie taki spokój i z powodzeniem by se poradził

To jest dopiero klątwa - 4 zawodników zdolnych do gry na PO i wszyscy kontuzjowani w tym samym czasie

Zapewne tymi którzy grają na prawej obronie w rezerwach

Ja wierzę,że Xavi wynajdzie kogoś z Barcy Atletic. Sami zobaczcie na Balde. też był w rezerwach i teraz jest w pierwszym składzie.