Oficjalnie: Ronald Araujo już po operacji, Barcelona potwierdza kontuzję Hectora Bellerína [Aktualizacja 12:03]

Dariusz Maruszczak

28 września 2022, 11:14

FCBarcelona.es, Relevo

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona opublikowała komunikaty medyczne ws. swoich dwóch zawodników Ronalda Araujo i Hectora Bellerína. Urugwajczyk z powodzeniem przeszedł operację, a klub potwierdził też kontuzję Hiszpana.

Barça poinformowała, że zabieg Araujo zakończył się pomyślnie, a przeprowadził go doktor Lasse Lempainen pod nadzorem służb medycznych Blaugrany. Lempainen wcześniej operował m.in. Ousmane’a Dembélé. Klub nie ogłosił, jak długo może potrwać przerwa w grze zawodnika, ale media szacowały, że może to być około 7-8 tygodni.

Barcelona potwierdziła też doniesienia o kontuzji Bellerína. Przeprowadzone dziś badania wykazały, że prawy obrońca doznał urazu mięśnia płaszczkowatego w lewej nodze. Podobnie jak w przypadku Araujo nie sprecyzowano czasu absencji piłkarza. Media pisały, że Bellerín ma lekkie naderwanie, ale jego wypadnięcie z gry potrwać około 3-4 tygodni. Tak przynajmniej szacują dziennikarze Relevo, bo np. Javi Miguel z ASa pisze o 2-3 tygodniach przerwy. Wygląda jednak na to, że Bellerín przegapi oba mecze z Interem oraz El Clásico.

Aktualizacja

11:17 Jak podaje Adria Albets z Cadena SER, Barcelona szacuje, że absencja Araujo może potrwać nawet trzy miesiące. Klub chce działać z jak największą ostrożnością, zwłaszcza że w trakcie mundialu będzie przerwa w rozgrywkach. Dziennikarz przypomina też, że kapitan Elche Gonzalo Verdu, który doznał tego samego urazu, wrócił do gry po 6 tygodniach od operacji.

11:38 Javi Miguel twierdzi, że Araujo będzie pauzował przez dwa i pół miesiąca.

12:03 Javi Miguel koryguje swoje wcześniejsze szacunki i uważa, że ostateczna prognoza jest gorsza niż przewidywano, a Bellerín będzie poza grą przez cztery tygodnie.

Héctor Bellerín
Héctor Bellerín
  • Typ kontuzji: Kontuzja mięśnia płaszczkowatego w lewej nodze
  • Data odniesienia kontuzji: 27.09.2022
  • Przewidywany czas powrotu: Według mediów: 3-4 tygodnie

Kontuzja

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ter Stegen Balde Garcia Christensen Alonso Busquets Pedri Gavi Raphinha Dembele Lewandowski

Balde Garcia Christensen Alonso. Prosze o taka obrone w takim razie na mecze wazne z Interem i Realem

Balerinka się ją wybiegu wyjebal czy w domu? Bo on chyba nie gra za dużo?

Właściwie, to z jakiej gry wypadł? Może i trochę złośliwie, ale póki co to głęboka rezerwa.

Roberto przypominam już raz fantastycznie wyłączył penisjusza na prawej flance, okopując się tam niczym Jarema Wiśniowiecki pod Zbarażem. On już wie jak to się robi, z Roberto Szarego, stał się specjalnie po to właśnie Roberto Białym, by wbić kij i krzyknąć "you shall not passssss!!"

Warto było jednak przedłużyć kontrakt z Roberto.

Trzeba być nastawiony na to, że remis w El Classico byłby sukcesem, a w rewanżu trzeba wygrać. Dobrze, że to dopiero początek sezonu, gorzej gdyby było np w okolicy Marzec, Kwiecień to oznaczałoby straty sezonu.

Czy Araujo będzie pauzować 2 czy 3 miesiące to żadna różnica, patrząc na kalendarz.

Roberto nasz zbawca. Żarłacz Biały.

Nie ma innego wyjścia, Alonso na PO.

Niech się wyleczą wszyscy do końca roku i będzie dobrze. Nie ma co się spieszyć jak tu zostało 1,5 miecha gry

Właśnie takie sytuacje pokazuje jak ważne było ostatnie okienko transferowe. Mimo tyłu kontuzji, nasza kadra jest nadal mocna i mamy zastępstwo. Wiadomo każdy z nas chciałby w meczu z Realem zobaczyć nasz najsilniejszy skład, czy w rewanżu z Bayernem, ale spokojnie trzeba wierzyć w tą kadrę.

Przecież to są kur.a jakieś żarty. Welcome to the Europa League...