García Pimienta: Nico González jest idealnym zawodnikiem do gry w roli Busquetsa

Mateusz Doniec

27 września 2022, 15:30

El Larguero, Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

García Pimienta, były trener zespołu rezerw FC Barcelony, a obecnie szkoleniowiec UD Las Palmas, które jest liderem Segunda División, udzielił krótkiego wywiadu dla stacji Cadena SER. 48-latek skomentował rozwój zawodników, z którymi miał styczność w Barcelonie B oraz ocenił poziom gry w drugiej lidze hiszpańskiej.

Nico González: Mam wielką wiarę w Nico. Barça musi z niego korzystać. To idealny zawodnik do gry w roli Sergio Busquetsa. Poznałem go, gdy awansował do mojej Barçy B z juvenilu. Trudno mu było się wprowadzić, ale w końcu zrozumiał grę. Nico ma wszystko, aby grać w Barcelonie. W poprzednim sezonie grał obok Busquetsa, który na pewno wiele go nauczył.

Ronald Araujo: Nie znałem go tak dobrze, gdy przybył, ale z taką ochotą do pracy i pokorą zasługuje na wszystko, mimo że na początku były wątpliwości. On chciał się tylko poprawiać i pozwalał sobie zawsze doradzać. Jest przykładem, dla zawodników, którzy przybywają z daleka i mają problemy w adaptacji. To wielka szkoda, że doznał kontuzji i musi przejść operację.

Ansu Fati i Gavi: Zadebiutowali u mnie. Fati rozegrał ze mną cały presezon, a gdy rozpoczęły się rozgrywki ligowe nie pozwolili mi się nim nacieszyć, bo był już był z pierwszą drużyną. Nie wyobrażasz sobie, że wszystko nadchodzi tak szybko. Gavi jest niewiarygodny

Las Palmas: Ze względu na mój pomysł na grę doskonale wiedzieli, kogo sprowadzili. Mieliśmy trudny początek, ale porozmawialiśmy z piłkarzami i wiemy, że idziemy dobrą drogą. W Segunda 80% zespołów ma historię w Primera. Nie jest łatwo.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda że nie widać tego w obronie

Z piłką przy nodze jest niezły ale bez, jak wóz z węglem.

Pimienta nadal nie może sobie podarować Gaviego...
Pamientam historię jak Alexanco jeszcze nie przybył do klubu, a już słyszał opowieści o samowolce trenera rezerw. Logiczne jest że przyczynił się do jego zwolnienia jak zobaczył Pimientę walczącego o to aby Gavi nie trafił do pierwszego zespołu tylko dlatego że rozegrał w rezerwach zbyt mało minut (ok 80min), aby trenerowi należał się bonus w wypłacie za awans jego zawodnika do pierwszego zespołu. Ja wiem że Pimienta ma wielu fanów, ale dla mnie jako osoby pracującej w piłce młodzieżowej od kilkuastu lat to kryminalista. Dla Las Palmas może być super trenerem bo dla niego liczy się tylko wynik sportowy, ale do rozwijania młodych zawodników to było dno.