Oficjalnie: Ronald Araujo przejdzie operację! [Aktualizacja 23:40]

Mateusz Doniec

26 września 2022, 15:00

Esport3, AS, COPE, Romero, RAC1, Marca, MD

94 komentarze

Fot. Getty Images

Jak informuje Esport3 należące do Catalunya Radio, Ronald Araujo przystał na prośby Xaviego Hernándeza oraz doktora Ricarda Pruny i zgodził sie na operację, która może wkluczyć go z mistrzostw śwata w Katarze.

Zdaniem Esport3 Ronald Araujo zgodził się ostatecznie na operację, która ma rozwiązać problem urazu przywodziciela w prawej nodze. Urugwajski środkowy obrońca był otwarty na tę opcję mimo nacisków ze strony urugwajskiego związku piłki nożnej. 23-latek nie zagra najprawdopodobniej na mundialu w Katarze, który rozpocznie się już 20 listopda.

Przewidywano, że jeśli Araujo nie zdecyduje się na operację, będzie pauzował około siedmiu tygodni i zdąży na mistrzostwa świata, a jeśli z kolei zgodzi się na zabieg wypadnie na 2-3 miesiące, opuszczając mundial, ale całkowicie pozbywając się kontuzji. Wygląda na to, że Urugwajczyk przychylił się do próśb ze strony FC Barcelony i położy się ostatecznie na stole operacyjnym. Potwierdza to także mający dobre kontakty z lekarzami Barcelony Javi Miguel z ASa.

Ostateczna decyzja ma zostać ogłoszona dzisiaj o godzinie 17.

Aktualizacja

15:29 Mundo Deportivo: Ronald Araujo będzie prawdopodobnie operowany w czwartek w fińskim Turku przez znanego dr. Lasse Lempainena, który od dawna współpracuje z FC Barceloną i zajmował się m.in. Ousmanem Dembélé.

15:32: Javi Miguel (AS): Araujo nie podjął jeszcze stuprocentowej decyzji. Jeśli podda się operacji, straci mundial i wypadnie na około 10 tygodni.

15:35 Mundo Deportivo: Araujo, który wyleci do Finlandii w środę, myśli o przyszłości swojej kariery. Powiedziano mu, że jego powrót do zdrowia po operacji będzie szybki i dobry. Selekcjoner reprezentacji Urugwaju Diego Alonso powiedział 23-latkowi, że będzie czekał na niego do ostatniego dnia przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Katarze, które rozpoczynają się 20 listopada.

15:47 Helena Condis (Cadena COPE): Dziś o 17 Ronald Araujo znów spokta się ze sztabem medycznym FC Barcelony. Urugwajczyk podjął już decyzję o poddaniu się operacji. W najbliższych godzinach omówione zostaną z zawodnikiem dalsze kroki.

16:05 Marca: Araujo podjął decyzję o poddaniu się operacji, ale jego udział w mistrzostwach świata nie został jeszcze skreślony.

17:00 RAC1: Ronald Araujo zgodził się na operację i będzie pauzował trzy miesiące

17:50 Oficjalny komunikat klubu:

W środę Ronald Araujo przejdzie operację z powodu naderwania ścięgna przywodziciela długiego w prawym udzie. Operacja zostanie przeprowadzona przez dr. Lasse Lempainena w Turku pod nadzorem służb medycznych Klubu.

17:51 Matteo Moretto: Ronald Araujo na 95% nie zagra na mundialu. Urugwajczyk potrzebowałby cudu. Jutro 23-latek wyleci do Finlandii i wróci już w czwartek, aby jak najszybciej rozpocząć proces rekonwalescencji.

23:21 Komunikat Ronalda Araujo:

Chcę wyjaśnić powody, dla których podjąłem decyzję, aby uniknąć spekulacji.
Kocham mój kraj i kocham moją reprezentację.

Po konsultacjach z wieloma specjalistami, zdecydowaliśmy, że najlepsza będzie interwencja chirurgiczna. Tu nie chodzi o wybranie tego, czy tamtego. Chodzi o zdrowie i powrót na 100% najszybciej jak to możliwe. Pod względem osobistym są to bardzo trudne dla mnie momenty i skorzystam z okazji, aby podziękować wszystkim za okazane wsparcie.

Z wiarą i ciężką pracą dam z siebie to, co najlepsze, aby wrócić najszybciej, jak to możliwe.
Uściski i błogosławieństwa!

Mogę wszystko w Chrystusie, który mnie umacnia!

23:35 Edo Mazzolari, agent Ronalda Araújo: To nie była łatwa decyzja. Ronald jest teraz gotowy na operację w środę i jak najszybszy powrót do zdrowia, aby być dostępny dla klubu i drużyny narodowej. To była decyzja, którą wszyscy podjęliśmy razem. Uważamy, że najlepszy dla Ronalda jest powrót do stuprocentowej sprawności bez żadnego ryzyka. Ronald kocha swój kraj i swoją reprezentację. Jeśli będzie miał okazję zagrać na mistrzostwach świata, doceni to, ale ma 23 lata i przed sobą trzy mundiale. [@gerardromero]

23:40 Gastón Tealdi, wiceprezes Urugwajskiego Związku Piłki Nożnej, chce aby Ronald Araujo zdążył na mundial i odrzuca prośbę ze strony Barcelony, aby 23-latek nie wziął w nim udziału. [@ellarguero]

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe czy gdyby Ansu poddał się operacji a nie leczeniu zachowawczemu, to teraz byłby w 100% zdrowy

@denks1984
Oczywiście ze tak
« Powrót do wszystkich komentarzy