Emre Demir nadal nie odpalił w Barcelonie Atlétic

Dariusz Maruszczak

26 września 2022, 12:10

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Barça Atlétic bardzo dobrze zaczęła sezon i jest na drugim miejscu w rozgrywkach ligowych, ale są też w tym zespole rozczarowania. Jednym z nich jest Emre Demir, za którego Barcelona zapłaciła 2 miliony euro.

Kataloński klub zapewnił sobie pozyskanie utalentowanego nastolatka już rok temu, ale zgodnie z umową z jego poprzednim klubem dołączył on do rezerw dopiero ostatniego lata. Demir zadebiutował w pierwszej ekipie Kayserisporu już w wieku 15 lat, a jako 16 i 17-latek rozegrał odpowiednio 13 i 16 meczów na poziomie pierwszej ligi tureckiej i krajowego pucharu. Średnia rozgrywanych przez niego minut stopniowo jednak malała - od 667 w sezonie 2019/2020, przez 374 w rozgrywkach 2020/2021, aż po 259 w kampanii 2021/2022. Być może decyzja o przejściu do Barcelony wpłynęła na jego sytuację w Kayserisporze, ale przynajmniej stale grał w młodzieżowej reprezentacji Turcji.

Demir tego lata wreszcie mógł zacząć swoją przygodę w Barcelonie, ale nie rozpoczęła się ona dla niego dobrze. Co prawda podczas presezonu strzelił gola w swoim debiucie w meczu towarzyskim z Jonquerą, ale już w trakcie rozgrywek nowy trener rezerw Rafa Márquez niemal w ogóle nie stawia na 18-latka. W pierwszych pięciu spotkaniach nowego sezonu ofensywny pomocnik lub skrzydłowy pojawił się na boisku tylko na sześć minut w konfrontacji Amorebietą. W całej ekipie Demir jest pod tym względem drugim najgorszym zawodnikiem. Wydawało się, że Turek może dostać jakąś szansę w pojedynku z Realem Murcia pod nieobecność Iliasa Akhomacha czy Fabio Blanco, ale nie zagrał nawet minuty.

Dyrekcja sportowa uważała Demira za jedną z pereł europejskiego futbolu i stąd decyzja o jego pozyskaniu. Turek miał kontynuować swój rozwój w Barcelonie Atlétic przed otrzymaniem szansy w pierwszym zespole. Ostatni czas nie jest jednak dla niego udany, a dobre wyniki uzyskiwane przez rezerwy nie zachęcają Rafy Márqueza do zmiany swojej koncepcji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

On dopiero co uczy sie systemu. Jednak pytanie jest czemu go nie praktykuje... bo na samych cwiczeniach tego nie zrobi. Chyba ze cwiczenia nie ida mu zbyt dobrze, przede wszystkim zgranie z zespolem. Musza miec do niego cierpliwosc.

Ja to już mam jakieś skrzywienie. Widzę odpalił, myślę Ferran Torres

Demiry tak mają :P

Ja myślę, że chłopak uczy się systemu i dostanie swoją szansę. Co z niego będzie, czas pokaze.

W Turcji praktycznie nie grał więc marne szanse na dużą karierę