Gol Francka Kessie'ego w meczu towarzyskim z Togo

Bartosz Pluciński

24 września 2022, 21:06

6 komentarzy

Franck Kessié rozegrał 90 minut w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej z Togo, które zakończyło się wynikiem 2:1. Pomocnik Barcelony przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny golem z rzutu karnego w drugiej połowie.

Zarówno WKS, jak i Togo nie zakwalifikowały się na mistrzostw świata w Katarze, które rozpoczną się za niecałe dwa miesiące, co miało odzwierciedlenie na boisku - mecz przebiegał w spokojnej atmosferze. Początek należał do graczy z Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy zdominowali rywala, jednak Togo dobrze wywiązywało się ze swoich zadań w defensywie. W okolicach 35. minuty wydawało się, że Słonie zdobędą bramkę jeszcze w pierwszej połowie, ale ostatecznie obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 0:0.

Druga część meczu okazała się bardziej emocjonująca. Po kilku ciekawych ofensywnych akcjach z obu stron w pierwszym kwadransie, wreszcie nastąpiła zmiana wyniku. Na listę strzelców w 60’ wpisał się Seko Fofana, któremu asystował Gbamin. Już kilka minut później jeden z piłkarzy Togo sprokurował rzut karny, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Franck Kessié. Pomocnik Barçy strzałem w środek bramki podwyższył prowadzenie Słoni. Następnie oglądaliśmy wiele zmian w obu drużynach, a w końcówce Karim Dermane swoim golem dał Togijczykom nadzieję na remis, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla WKS.

Kessie zaliczył tym samym 59. występ w reprezentacji oraz zdobył siódmą bramkę w pomarańczowych barwach.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Togo 2:1
1:0 Seko Fofana 60’
2:0 Kessié 68’ (rz. k.)
2:1 Karim Dermane 85’

Wybrzeże Kości Słoniowej: B. Sangaré; Deli, Kossounou, Singo (62’ Kouamé); Konan, F. Kessie, Seko Fofana (72’ Seri), J. Gbamin, Cornet (62’ I. Sangaré); Kanga (62’ Krasso), Zaha (82' Gradel).

Sprzedac po sezonie i zarobić jakaś kase.