Oficjalnie: Barcelona potwierdza kontuzje Julesa Koundé i Ronalda Araujo, który wypada na 6-7 tygodni [Aktualizacja 13:11]

Dariusz Maruszczak

24 września 2022, 12:35

FCBarcelona.es

82 komentarze

Fot. Getty Images

Ronald Araujo i Jules Koundé wrócili już do Barcelony i przeszli badania medyczne w katalońskim klubie. Barça oficjalnie potwierdziła, że doznali oni kontuzji.

W przypadku Urugwajczyka komunikat mówi o oderwaniu ścięgna mięśnia przywodziciela długiego w prawej nodze. Zawodnik nie jest do dyspozycji trenera, a leczenie wyznaczy, kiedy będzie gotów do gry. Barcelona nie ogłosiła więc, jak długo może potrwać absencja Araujo. Podobnie brzmi treść oświadczenia na temat stanu zdrowia Koundé, choć ten doznał innego urazu - Francuz ma problemy z mięśniem dwugłowym uda.

Obaj zawodnicy doznali kontuzji podczas meczów swoich reprezentacji. Araujo opuścił murawę już po pół minucie starcia Urugwaju z Iranem a Koundé został zmieniony w 23. minucie konfrontacji z Austrią. Według mediów Francuz będzie poza grą przez około 4-5 tygodni.

Aktualizacja

13:11 Jak podaje Javi Miguel z ASa, minimalny czas absencji Araujo wyniesie 6-7 tygodni. Bardziej pozytywne są wieści co do Koundé. Naderwanie mięśnia jest mniej poważne niż zakładano, więc obrońca może wrócić nieco wcześniej niż zakładano - po 3-4 tygodniach.

Jules Koundé
Jules Koundé
  • Typ kontuzji: Kontuzja mięśnia dwugłowego w lewym udzie
  • Data odniesienia kontuzji: 22.09.2022
  • Przewidywany czas powrotu: Według mediów 4-5 tygodni

Kontuzja

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nikomu źle nie życzę, ale dlaczego akurat Oni?! To źle wróży na ten ciężki terminarz w październiku..

@Barcelonista94
Bo oni lubią kontuzje
Araujo miewał je często, Kounde tez
Dlatego jest nam potrzebnych 5 środkowych obrońców

@AbelKabel
Jest 5 przecież zostali Christensen, Eric Garcia i Pikej

@darionez
Czy pisze ze nie ma
« Powrót do wszystkich komentarzy