Sergio Busquets: Zakładam, że kontuzje to wynik pecha

Bartosz Pluciński

23 września 2022, 20:46

Marca, AS

4 komentarze

Fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique oraz kapitan drużyny Sergio Busquets odpowiedzieli na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem ze Szwajcarią w Lidze Narodów.

Luis Enrique

Ferran Torres: Jest w dobrej formie i tak samo zmotywowany jak inni. Ma spektakularne liczby, nie mam co do niego wątpliwości. Przechodzi przez lepsze i gorsze momenty, ale to zdarza się wszystkim. W tym momencie wszyscy zawodnicy są w dobrej dyspozycji, gotowi do gry. Każdy z 25 zawodników może wyjść w pierwszym składzie. Spędzam więcej czasu nad myśleniem o naszej drużynie niż o przeciwnikach, ponieważ bardziej interesuje mnie nasz sposób grania. 

Sergio Busquets

Przyszłość: Nic nie mogę na ten temat powiedzieć, ponieważ nic się nie wydarzyło. Zobaczymy, jak będę się czuł w tym sezonie, chcę się tym cieszyć, a potem zobaczymy. Jasne jest, że nie mam już 20 lat. To ostatni rok mojego obecnego kontraktu w Barcelonie, ale ostatnie informacje, które pojawiły się w mediach, są fałszywe.

Zubimendi: To świetny zawodnik, ale nie wiem, czy Barça jest nim zainteresowana, czy nie. To, czego wymaga moja pozycja, to gra pozycyjna, współpraca z kolegami z drużyny. Mam szczęście grać w najlepszym klubie i reprezentacji na świecie. Selekcjoner szuka podobnych zawodników, którzy rozumieją nasz styl gry.

Klubowi koledzy: To luksus mieć Pedriego i Gaviego w drużynie, ze względu na ich młodość i poziom. Mam nadzieję, że uda im się mieć tak udaną karierę jak moja. Ansu wie, że musi rozegrać wiele spotkań, aby wrócić na swój poziom. To bardzo dobry zawodnik, jest też bardzo silny psychicznie. Jestem pewien, że sobie poradzi.

Messi: Leo potrzebował wygrać takie trofeum jak Copa América. Argentyńczycy tworzą drużynę, która dogaduje się zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszę się z jego powodu. Możliwość podziwiania najlepszego zawodnika na świecie, nawet jeśli tylko w telewizji, jest przyjemnością. Życzę mu wszystkiego najlepszego.

Kontuzje w Barcelonie: Zakładam, że jest w tym trochę pecha. Kontuzje to zła wiadomość dla Barçy i dla graczy. Oby jak najszybciej doszli do zdrowia, ponieważ przed nami napięty kalendarz i będziemy potrzebować wszystkich.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

jak ten czas leci pamiętam jak busi był młodziencem wchodzącym do drużyny teraz to już VETERAN przez duże V

Ja uważam, że zawodnicy się opierdzielają i graja za mało meczów. Przecież to roboty i nie muszą odpoczywać. Mam nadzieję, że uefa pracuje juz nad jakimś nowym gowno-turniejem typu liga narodów, zeby zgarniac więcej mamony.