Mundo Deportivo: Franck Kessie dobrze adaptuje się w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

23 września 2022, 12:45

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Franck Kessie jest na razie jednym z najrzadziej grających letnich wzmocnień Barcelony. Jak donosi jednak Mundo Deportivo, Iworyjczyk dobrze czuje się w klubie, stopniowo adaptuje się na każdej płaszczyźnie i stosuje się do zaleceń trenerów.

Kessie do tej pory wystąpił w podstawowym składzie tylko w starciach z Viktorią Pilzno i Elche. W pierwszym z pojedynków strzelił debiutanckiego gola, ale już konfrontacji z ostatnią drużyną w LaLidze nie mógł zaliczyć do udanych ze względu na zagrożenie czerwoną kartką już od początku rywalizacji. W czterech innych spotkaniach pojawiał się na murawie w końcówce gry. Mimo to Xavi uważa, że w skali całego sezonu Kessie będzie ważnym zawodnikiem. Siła fizyczna i doświadczenie 25-latka mają stanowić dobre uzupełnienie do drugiej linii ekipy.

Trener Barcelony zdaje sobie sprawę, że Kessie potrzebuje czasu, żeby zaadaptować się w Barcelonie. Już podczas rozmowy telefonicznej przed podpisaniem kontraktu trener rozwiewał wątpliwości zawodnika i wskazywał mu, że jest w stanie przystosować się do stylu Blaugrany. Według Mundo Deportivo Kessie stopniowo adaptuje się w klubie i w nowym otoczeniu. Xavi poświęca mu dużo uwagi podczas sesji treningowych, a piłkarz wykazuje chęć uczenia się i poprawiania, starając się przyswoić sobie wszystkie koncepcje taktyczne.

Kessie szanuje też wszystkie decyzje podejmowane przez trenera i czuje do niego podziw oraz szacunek. Dobrze czuje się w Barcelonie, docenia dobrą atmosferę w szatni i stale uczy się języka hiszpańskiego. Iworyjczyk wyróżnia się też pokorą i życzliwością. Xavi nie ma wątpliwości, że Kessie będzie ważnym elementem jego projektu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Specyfika ligi też ma tu duże znaczenie. Serie A jakby nie patrzeć dużo bardziej fizyczna, taktyczna.

no to akurat nie dziwne i jak każdy piłkarz który nie gla w ogóle od 3 lat też adaptuje się świetnie i czuje się świetnie :) plaża, słońce, góry, dobre jedzenie ..proste ! :) i do tego jeszcze dostaje dobre hajsy