Mundo Deportivo: FC Barcelona gotowa do negocjacji z Atlético ws. Griezmanna

Mateusz Doniec

23 września 2022, 10:35

Mundo Deportivo

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje Roger Torello z Mundo Deportivo, FC Barcelona i Atlético Madryt są “skazani” na porozumienie w sprawie Anotine’a Griezmanna. Duma Katalonii ma być gotowa wykonać pierwszy krok, aby uzgodnić nowe warunki transferu z klubem z Madrytu.

Według Mundo Deportivo Barcelona podtrzymuje cały czas opcję wniesienia sprawy do trybunału arbitrażowego, ale zanim to zrobi, chce poszukać różnych możliwości, aby udało się dojść do przyjaznego porozumienia. Jak informowano sukcesywnie w ostatnich tygodniach, kość niezgody polega na tym, że Barcelona uznaje już Griezmanna za zawodnika Atlético, ponieważ rozegrał on minimum 50% meczów w pierwszym sezonie wypożyczenia, a włodarze Atléti uważają, że procent rozegranych spotkań tyczy się dwóch lat wypożyczenia. Barça twierdzi teraz, że oba kluby muszą jednak złagodzić swoje postawy i osiągnąć kompromis.

Powodów, aby do takiego porozumienia doszło jest wiele. Po pierwsze, Barça nie liczy na Griezmanna w kontekście przyszłego sezonu. Umowa Francuza z Barceloną jest ważna do 2024 roku, więc klub chce jak najszybciej pozbyć się go definitywnie, inkasując przy tym kwotę, która chociaż w małej części rekompensowałaby inwestycję z 2019 roku. Po drugie, Diego Simeone chce walczyć w tym sezonie o najwyższe cele i chciałby mieć do dyspozycji jednego ze swoich ulubionych zawodników bez żadnych ograniczeń. To właśnie argentyński szkoleniowiec był wielkim zwolennikiem powrotu Francuza do Madrytu. Po trzecie, sam zawodnik chce móc normalnie rywalizować. Choć napastnik rozumie postawię Atlético, które chce uniknąć zapłaty 40 milionów euro, to wie, że ma zaufanie Cholo Simeone, i że w większości meczów wychodziłby w podstawowej jedenastce. Do tego dochodzi również zbliżający się mundial w Katarze, do którego Griezmann chciałby przystąpić w dobrej formie.

Jak na razie nie było jeszcze kontaktów między klubami, ale intencją Barçy jest negocjowanie z Atlético, aby rozwiązać tę sytuację. Według Mundo Deportivo, klub byłby skłonny zgodzić się na obniżenie kwoty wykupu z 40 do 25 milionów euro. Zdaniem dziennika Barça chce osiągnąć porozumienie przed 7-8 stycznia, kiedy to oba kluby po raz pierwszy spotkają się w tym sezonie na Metropolitano.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pismaki zawsze dopiszą sobie co chcą. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Barcelona rzeczywiście od tak zgodzi się na negocjacje i odpuszczą 20 milionów.

Moim zdaniem z negocjacjami powinni się wstrzymać przynajmniej do kwietnia. Wtedy będziemy wiedzieć na czym stoimy. Jak by nie było, to nasi rywale. Nie ma co ich za wcześnie wzmacniać. A jak nie to Griezmman wróci do nas i się go sprzeda za nawet te 20 mln do PL.

40 mln na stół, za każde pierdzielenie głupot +1mln
konto usunięte

Pierwsza spartolona robota Alemanego. Ale rozumiem był pod presją, trzeba było łatać budżet na szybkości.

Jak zwykle zwykle Barcelona nie umie sprzedawać piłkarzy. Na ustępstwa też idą spore, a my tracimy pieniądze

Taką obniżkę można negocjować pod koniec sezonu gdzie będziemy wiedzieć jaką liczbę meczy Griz osiągnął. W tym momencie to my tracimy.

Nie odpuszczać im, nie dajmy znowu zrobić się w uja . I tak nas oskubali na 120 mln. Niech zostanie u nas skoro oni nie wyłożą ustalonej kwoty .. Później najwyżej Anglii nawet i za 20 mln, byle by materace nie dostali za takie pieniądze.

Jak go nie sprzedamy do Atletico to znajdą się inni chętni którzy zapłacą tyle - kierunek anglia lub Włochy.
Trzeba przeczekać, niech jeszcze coś przegrają bez Antka w pierwszym składzie albo jakieś kontuzje się pojawią.

Atletico w natłoku meczów w końcu zacznie z niego korzystać w większym wymiarze to kwestia czasu. My nic nie musimy robić, trzeba wziąć na wstrzymanie.

Cholo chce go miec, Antoine chce grać, Atleco chce walczyć z nim w składzie. My nic nie musimy.

swoją drogą złoty interes Atletico ;) można powiedzieć że zarobili 100 baniek za 2 letnie wypożyczenie do Barcelony ;)

Za 35 letniego Lewandowskiego dają 45mln €, a za 31 letniego Griezmanna, który de facto w czasie transferu miał 30 (za którego zapłacili 130) biorą 25mln €.... My sprzedawać nie potrafimy... Po prostu.

Oni chcą z tymi frajerami jeszcze coś negocjować? Super.

Z tym Antułanem to zostaliśmy wydymani jak kozy przez czeczenów z kadyrowem na czele... Bartomeu ty zakało dziękujemy po raz kolejny!!
konto usunięte

Byle pozbyć się tego wrzoda.