Francisco: Dla mnie to oczywiste, że Kessie powinien dostać czerwoną kartkę

Dariusz Maruszczak

17 września 2022, 20:45

AS, Marca

35 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Elche Francisco Rodríguez podczas konferencji prasowej po meczu z Barceloną skrytykował decyzję arbitra o braku czerwonej kartki dla Francka Kessie'ego. Szkoleniowiec docenił jednak rozwój Blaugrany pod wodzą Xaviego.

Kontrowersje sędziowskie: Mówienie o kontrowersyjnych akcjach przy wyniku 0:3 na tym stadionie jest trudne, ale takie były. Taka jest rzeczywistość. Być może nasza czerwona kartka była słuszna. Dla mnie było jednak oczywiste, że była też druga żółta lub czerwona kartka dla Kessiego, której nie pokazano, a to sprawiło, że straciłem panowanie nad sobą. Protestowałem w nieodpowiedni sposób wobec liniowego, ponieważ uważałem, że w tym momencie jesteśmy poszkodowani. W innych meczach wyciągano żółtą kartkę i potem czerwoną, po obejrzeniu tego przez VAR. Przeciwko Betisowi przydarzyło się nam to samo. Jednak prawdą jest, że zostaliśmy całkowicie zdominowani przez rywala, który ma graczy o takiej jakości.

Plan na mecz: Po raz drugi w tym sezonie zaczęliśmy piątką obrońców i musieliśmy to zmodyfikować po 15 minutach, ponieważ graliśmy w dziesiątkę. Chcemy odzyskać naszą tożsamość, agresywnego zespołu, który poświęca się bez piłki. Dziś nie mogliśmy odgrywać takiej roli z piłką, ale mogliśmy być solidarni. Potrzebowaliśmy wszyscy przerwy, aby nie wyjechać z tego stadionu z goleadą. Mówienie o tym, mając 1 punkt na 18 jest trudne. Myślę, że mamy odpowiednią kadrę, żeby z tego wyjść, jestem optymistą.

Sędzia: Druga żółta kartka była bardzo klarowna. Użył gwizdka i wyraźnie było widać uderzenie ręką. Moglibyśmy bardziej postawić się w tym meczu, a było wręcz przeciwnie. Po trzecim golu, którego anulowali, podszedłem do liniowego, ponieważ uważałem, że był spalony, a on powiedział mi, że go nie widział. Gdy VAR skorygował liniowego, powiedziałem mu coś i nie mam z tym problemu, żeby za to przeprosić.

Lewandowski: Nasz plan wytrzymał 12 minut. Od tego czasu został odwołany, ale mieliśmy plan. Jednak grając z jednym piłkarzem mniej pojawia się więcej sytuacji, a Barca, mając więcej miejsca na boisku, stworzyła sobie dużo okazji.

Ewolucja Barcelony: Uważam, że to jedna z najlepszych drużyn w Europie. Całkowicie inna od tego, co widzieliśmy w poprzednim sezonie. Xavi wykonał fantastyczną pracę i życzę mu wszystkiego najlepszego.

Zawieszenie: Nie było żadnej zniewagi czy czegoś takiego. Mogę się zezłościć, ale wiem, gdzie jestem. Protestowałem i tyle.

Zerowa gra w ofensywie: Przyjeżdżamy na taki stadion w określonej sytuacji i gramy z jednym piłkarzem mniej. Jak mielibyśmy grać ofensywnie. Gdyby Kessie został wyrzucony z boiska, być może byłoby inaczej. Ostatecznie wyleciał nasz zawodnik i musieliśmy cierpieć.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

abstrahując od tego czy powinna być druga zółta czy nie, to bardzo się cieszę że Kessie jej nie dostał choćby za to że zawodnicy elche przy każdej akcji żałośnie symulowali by wymusić 2 zółtą, tak się kończy aktorzenie.

ps. pamiętam jak L.Suarez w jakimś meczu też kilka razy się wywalał w polu karnym by wymusić karnego i jak w końcu faktycznie go wycieli i powinien być karny to sędziowie nie gwizdneli...
« Powrót do wszystkich komentarzy