El Larguero: FIFPro chce wycofać klauzule określające liczbę meczów, jaką piłkarz ma rozegrać w sezonie

Mateusz Doniec

16 września 2022, 11:00

Cadena SER, El Larguero

2 komentarze

Fot. Getty Images

Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) chce zakończyć stosowanie klauzul, które określają liczbę meczów, jaką zawodnik może, musi lub powinien rozegrać w sezonie. Dziennikarze z programu "El Larguero" dowiedzieli się, że FIFPro skierowała do FIFA pismo dotyczące przypadków, w których ze względów ekonomicznych ograniczane są prawa pracownicze zawodnika.

FIFPro prosi organ zarządzający światowym futbolem o sprawdzenie, czy artykuł 18. jego regulaminu nie koliduje ze wspomnianymi klauzulami. Artykuł brzmi: "Żaden klub nie może zawrzeć umowy, która pozwala jakiejkolwiek stronie lub jakiejkolwiek osobie trzeciej na zajęcie pozycji, dzięki której może ona wpływać na sprawy związane z zatrudnieniem i transferami, dotyczące niezależności, polityki lub wyników drużyn klubu".

W przypadku, gdy FIFA nie dostrzeże niezgodności z tym artykułem, FIFPro zamierza zasiąść do rozmów, aby rozważyć opcję wyeliminowania wszelkich klauzul, które generują konflikt między sprawami ekonomicznymi a sportowymi, ponieważ nie jest to sprawiedliwe wobec zawodników.

FIFPro podkreśla, że Antoine Griezmann nie został wymieniony w piśmie, ponieważ jest to skarga globalna, a sam zawodnik takowej nie złożył. Co więcej, sytuacja Francuza nie jest też analizowana przez hiszpański czy francuski związek piłki nożnej. Mimo to federacja FIFPro daje jasno do zrozumienia, że nie podoba jej się sytuacja zawodnika w Atlético i chce ją jak najszybciej rozwiązać.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A to wszystko przez fakt że Atlético ma nam zapłacić pieniądze

Klauzule odejścia też by mogły zostać zniesione