Gavi: Zawsze było dla mnie jasne, że chcę odnieść sukces w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

15 września 2022, 18:45

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona już wczoraj ogłosiła dojście do porozumienia z Gavim ws. przedłużenia kontraktu pomocnika do 2026 roku, a dziś doszło do oficjalnego podpisania umowy przez Andaluzyjczyka. Wychowanek Blaugrany nie ukrywał swojej radości ze związania się z Dumą Katalonii.

Chwilę po 18:00 Gavi zjawił się na murawie Camp Nou w towarzystwie Joana Laporty. Na ławce rezerwowych zasiedli członkowie jego rodziny i agent Ivan de la Peña, a na trybunach zgromadziło się kilka tysięcy kibiców. Po pozdrowieniu uczestników wydarzenia piłkarz i prezydent zabrali się do podpisania stosownych dokumentów.

 

Gavi związał się z Barceloną do 30 czerwca 2026 roku, a jego klauzula odejścia będzie wynosić miliard euro. Sport szacuje, że 18-latek w drabince płacowej będzie w okolicach Ronalda Araujo. Strony doszły do porozumienia już w lipcu, ale na oficjalne zawarcie umowy trzeba było poczekać na osiągnięcie przez zawodnika 18. roku życia, a także na uporządkowanie spraw finansowych, aby wychowanek był zarejestrowany w pierwszym zespole. Gavi podpisał plakat ze swoim wizerunkiem, który trafi później do Fundacji Barcelony, a także otrzymał koszulkę z numerem 186. Reprezentuje ona liczbę graczy z La Masii, którzy zadebiutowali w pierwszym zespole. Sam Gavi do stycznia prawdopodobnie dalej będzie występował z "30".

Następnie krótkie przemówienie wygłosił prezydent Joan Laporta. – To historyczny dzień. Patrzy na nas teraźniejszość i przyszłość Barcelony. Dziękuję Gaviemu za to przedłużenie kontraktu, on jest wzorem talentu i wysiłku. Zawsze idzie na całość, a jego duch odzwierciedla się w atmosferze, jaką tu dziś mamy. To bardzo szczęśliwy dzień dla Gaviego i dla wszystkich culés. Dziękuję również jego rodzinie i Ivanowi de la Peñi, który zachęcił go do przybycia do Barcelony, choć miał dużo innych propozycji. Dziękuję także tym, którzy pracowali w imieniu klubu, aby to przedłużenie umowy stało się rzeczywistością, Mateu, Jordiemu, całemu zespołowi. Osiągnęliśmy to. Visca Barca i Visca Gavi!

Później głos zabrał główny bohater wydarzenia Gavi. – Dobry wieczór. Marzyłem o tym od dziecka. Zawsze było dla mnie jasne, że chcę tu odnieść sukces i bardzo się cieszę tym dniem. 

Pomocnik podkreślił rolę otoczenia, w jakim się kształtował. – Mimo zaledwie 18 lat staram się odbierać wszystko całkowicie naturalnie. La Masia jest czymś wyjątkowym, pomogli mi tam, abym mógł wszystko odbierać jak najlepiej. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, kucharzom, nauczycielom… Od najmłodszych lat uczyli mnie pracy i bycia pokornym.

Gavi został też zapytany o swojego debiutanckiego gola ze spotkania z Elche, z którym Barça zmierzy się w najbliższy weekend. – Mam bardzo dobre wspomnienia z tamtego dnia. Możliwość świętowania mojego pierwszego gola w najlepszym klubie na świecie razem z kibicami była moim marzeniem i tak się stało. Ten dzień zostanie ze mną na zawsze.

Po zakończeniu ceremonii Gavi udał się do klubowego sklepu, gdzie podpisuje koszulki i flagi kibiców Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brawo Dzieciaku za dobrą decyzję bo gdzie by Ci było lepiej jak nie w Domu. A po Drugie wyrastasz powoli na lidera środka pola oby tak dalej Gavi.

zdrowia byku , cała reszte weźmiesz sobie sam :)

Gavi w niektórych meczach podoba mi siębardziej niż Pedri. Ogólnie jest niesamowitym dzikusem. Te jego powroty i zabieranie piły od tyłu na pełnej agresji to już norma. Ważne jest ża już chyba nauczył się to robić na pograniczu faulu ale nie łamiąc jednak przepisów. Drugi Gattuso nam rośnie. Na pewno jest większym pewniakiem do pierwszego skłądu niż FGJ. Jak to się mówi wsadza głowe tam gdzie inni boją się wsadzić nogę. ... ale ten biały obów do gajera khmm no jeszcze troche musi podrosnać ;)

Mamy bardzo dobre młode pokolenie Pedri, Gavi, Fati, Arujho, Kunde, Eric Garcia, Ferran Torres, że więc aby czerpali od starszych graczy a będzie dobrze i tak widać progres.

To jest jedna z najlepszych wiadomości ostatnich tygodni. Doceniam transfery, zakup Lewego wywoływał u mnie niesamowite wzruszenie i dumę, fajnie to w ostatnich miesiącach wygląda. Ale zabezpieczenie tego chłopaka to jest świetna sprawa. Zawsze uwielbiałem takich zawodników, nieodstawiających nogi, nie uznających że czegoś się nie da i ambicją zjadających pozostałych gości biegających po boisku. Gavi i Pedri to świetne perspektywy na przyszłość. Jak jeszcze złapią od Lewego podejście do treningu, zawodu to naprawdę mamy niesamowite perspektywy

Czekałem na ten moment!
Mamy to! #Gavi2026

Coś wiadomo jaka kasę za sezon no wszędzie coś podejrzanie cicho

Kiedyś mieliśmy Xaviego i Inieste dziś mamy Gaviego i Pedriego. Liczę na takie same wspaniałe kariery jak ich poprzedników

A co ma powiedzieć że się zastanawiał i jednak zostanie

Barcelońskie serducho z nogami!!! Świetna wiadomość dla dla wszystkich cules!

Z Bayernem tylko jemu sie chciało grac, charakterem zjadl wszystkich innych. Potrzeba takich mentalności, a nie "gwiazd", którzy po straconym golu skulą ogon i nie powalczą o więcej. Brawo Gavi

Wygląda na młodego faceta, który emanuje pewnością siebie. Na murawie i poza nią.

Temu to akurat wierze jak tak mówi!

Byłem zaskoczony, bo zawiązał sznurowadła

Jeszcze tylko gdyby się okazało że Pablo Torre jest takim talentem to już byśmy mieli mega pakę! Jedynie się zastanowić co gdy zabraknie Busquetsa. Frenkie?Kessie? Nico? Ten ostatni jak narazie nie wygląda za dobrze. Może transfer... Czas pokaże.

Z takim pitbullem jak Gavi i takim maestro jak Pedri,naprawde możemy mieć ekipe na lata przy mądrych posunięciach,cieszy to:)

Gavi GOAT!!! Niech pogra z Pedrim pod okiem Xaviego dwa sezony i obysmy amfmieli najlepsza pomoc świata na 15 lat lub miliard dolarów ????