Mundo Deportivo: Barcelona pochyli się nad kontraktami rezerwowych bramkarzy

Maciej Łoś

15 września 2022, 10:00

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Po podpisaniu nowego kontraktu przez Gaviego, Barça może skupić się na przedłużeniu umów z rezerwowymi bramkarzami Iñakim Peñą i Arnau Tenasem, które wygasają wraz z końcem sezonu, choć drugi z nich ma zapis o możliwym automatycznym przedłużeniu o dwa lata.

Iñaki Peña podpisał obecną umowę z Barçą w 2018 roku i pierwotnie miała obowiązywać do 2021 roku. W październiku 2020 roku Barça aktywowała klauzulę w jego kontrakcie przedłużając go do 2023 roku. Klub był zadowolony z rozwoju golkipera i wiązał z nim nadzieję widząc go w roli rezerwowego bramkarza dla Marca-André ter Stegena. 23-latek połowę ostatniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Galatasarayu, żeby nabrać doświadczenia i minut w pierwszym zespole. Po powrocie do Barçy i odejściu Neto w letnim oknie transferowym Peña został drugim bramkarzem. Hiszpan przez 10 lat spędzonych w La Masii przeszedł drogę do seniorskiego zespołu, choć cały czas figuruje jeszcze jako gracz rezerw, o czym świadczy jego numer.

W 2020 roku Barça przedłużyła kontrakt z Arnau Tenasem, który obecnie ma 21 lat. Hiszpan podpisał wówczas kontrakt do 2023 roku z możliwością automatycznego przedłużenia o kolejne dwa sezony. Jego klauzula wykupu wynosi 100 milionów euro. Jego staż w Barcelonie jest jeszcze dłuższy, ponieważ dołączył do La Masii w 2010 roku.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

'Barcelona pochyli się'...oj, oj, oj, uważajmy!
Przez kilka ostantich lat to 'pochylanie się' skutkowało tym, że każdy nas d*mał, na każdym kroku, a pieczenie w d*pie czujemy do dziś!
Ostrożnie Barcelono, ostrożnie!
Nie idźmy tą drogą!