0:3

• 21' Raphinha
  • 36' Robert Lewandowski
  • 50' Eric García

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Marcin Peciak

90

• 8
  • 7.5

Nasz bramkarz kontynuuje swoją dobrą passę. W tym meczu był pierwszoplanową postacią, broniąc w niełatwych sytuacjach. Zatrzymał Rakiticia i El Nesyriego na początku spotkania w gorszym jego fragmencie w wykonaniu drużyny i pozwolił jej zachować czyste konto. Niemiec jest obecnie drugim najlepszym bramkarzem pod względem obronionych strzałów w LaLidze, oby tak dalej!

0 0 0 0 0 11
41 73% 0 10 0 5

Jules Koundé

90

• 8
  • 7.5

Wejście do drużyny Julesa musi się podobać. Doskonale bronił, wygrywając większość pojedynków, szczególnie tych powietrznych, ale tego kibice mogli się spodziewać. Zaskoczeniem mogła być gra ofensywna Francuza. Mecz skończył z dwiema asystami. Najpierw doskonałym długim podaniem obsłużył Roberta Lewandowskiego, a potem idealnie zgrał piłkę głową do Erica przy bramkce na 3:0. Sam również powinien wpisać się na listę strzelców po podaniu Pedriego w 45'. Po zejściu Garcii zajął miejsce na środku defensywy i wyglądał równie dobrze. Kamyczek do ogródka można wrzucić za stratę w 18' po której sam na sam wyszedł El Nesyri.

1 0 1 0 0 16
49 78% 2 3 2 1

Ronald Araujo

90

• 7.5
  • 6.5

Po słabszym początku sezonu Urugwajczyk wrócił do lepszej dyspozycji. Zaliczył najwięcej interwencji w obronie. Często wchodził w ostre i fizyczne pojedynki z rywalami, niekiedy trzeszczały kości. Za jedno ze starć słusznie został ukrarany żółtą kartką. W 5' to on kiepskim wybiciem pod nogi rywala zapoczątkował najgroźniejszą sytuację dla Sevilli, gdzie z bliskiej odległości uderzał Rakitić.

0 0 1 0 2 11
60 83% 0 6 1 8

Eric García

55

• 7.5
  • 7

Wielu kibiców z niedowierzaniem przyjęło informacje, że Eric strzelił w tym meczu swojego pierwszego gola w seniorskiej karierze. Mamy nadzieję, że jest to pierwsza bramka z wielu, które czekają na Hiszpana w przyszłości. Co do dyspozycji stopera w tym meczu, można mieć zastrzeżenia do jego zachowania z 52 minuty, gdzie swoją niefrasobliwością prawie sprezentował rywalom gola. Poza tym dobrze wyprowadzał piłkę i rządził defensywą Barcelony, która kilka razy umiejętnie łapała rywali na spalonym. Na uwagę zasługuje chociażby podwójny blok strzału Lameli na samym początku drugiej połowy meczu.

1 1 0 0 0 5
29 90% 0 3 1 3

Alejandro Balde

64

• 6
  • 5.5

Dyskretny występ wychowanka. Rywale zdecydowanie częściej atakowali drugą stroną boiska. Nie popełnił zauważalnych błędów, ale również nie błysnął z przodu, jak to robił w poprzednich meczach. Otrzymał zasłużoną żółtą kartkę za celowe kopnięcie drugiej piłki w celu przerwania kontry rywala. Obecnie Barcelona posiada w kadrze aż 3 lewych defensorów i wymagania będą rosły.

• 8

Najlepszy w formacji pomocy. To on zaliczył odbiór przed pierwszą bramką dla Barcelony. Uczestniczył w wielu akcjach jak chociażby w tej z 39', kiedy po raz kolejny doskonale odebrał rywalowi piłkę na jego połowie. Przydarzały mu się też słabsze momenty, jak groźna strata w 71' zakończona celnym strzałem Papu. Wszędzie go było pełno w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

0 0 1 0 5 8
44 91% 1 2 5 4

90

• 6
  • 6

Barcelona cierpiała na początku meczu i cała formacja pomocy nie funkcjonowała najlepiej, co w dużej mierze obciąża Busquetsa. W meczu nie popełnił zbyt wiele godnych odnotowania błędów, za to przyspieszył szybkim podaniem do Dembele akcję zakończoną pierwszym trafieniem w spotkaniu. Sergio wiele wnosi do gry Barcelony i trzeba ostrożnie zarządzać jego minutami.

0 0 1 0 3 8
39 85% 0 2 0 8

Pedri González

63

• 6.5
  • 5.5

Zaliczył 2 kluczowe podania i szczgólnie to drugie, górne podanie do Kounde w 45' mogło się podobać. Zapoczątkował też akcję w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, uruchamiając wybiciem piłki Dembele. Na ocenę najbardziej rzutuje słaba kontrola nad spotkaniem w wykonianiu całej pomocy, której to Pedri miał być wiodącą postacią. W samej grze było go jednak zdecywoanie za mało, raptem 20 podań przez godzinę gry, to zawstydzający wynik jak na pomocnika Barcelony.

• 7

Bardzo konkretny występ, okraszony precyzyjnymi dośdkowaniami, wygranymi pojednkami no i premierowym trafieniem w oficjalnym meczu pierwszej drużyny. W 24' popisał się podkręconym strzałem w swoim stylu, ale tym razem niewiele zabrakło do drugiego gola. W 39' Brazylijczyk z kolei przekombinował i nie oddał nawet strzału w doskonałej sytuacji. W 50. minucie doskonale dograł do Kounde przed golem na 3:0. Pomagał również w obronie, jak chociażby w 52', kiedy zablokował groźne podanie w polu karnym. Podawał też celnie do Dembele w 58', ale Francuz postraszył tylko gołębie na stadionie, oraz do Roberta w 73', co powinno skończyć się asystą. Zawodnik meczu według Redakcji.

4 1 1 1 1 17
29 83% 2 2 0 2

Robert Lewandowski

74

• 7
  • 7

Oglądając grę Roberta ma się wrażenie, że błyskawicznie przeszedł proces adaptacji w drużynie. Po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, doskonale uderzając piłę z powietrza po uprzednim jej przyjęciu na klatkę piersiową. Mógł i właściwie powienien mieć na koncie więcej trafień (szkoda sytuacji z 62' i 73'). Rozbudza tym samym apetyt i oczekiwania kibiców. Zszedł z boiska przy pewnym wyniku. Trener musi rozsądnie zarządzać jego minutami.

4 4 1 0 2 8
17 82% 1 0 0 0

63

• 6.5
  • 6

Większość kibiców do tej pory zachodzi w głowę, dlaczego w końcówce pierwszej połowy Francuz nie dograł piłki Robertowi, a zamiast tego zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną niecelnym lobem. Wcześniej jednak to on miał spory udział przy pierwszym trafieniu, podając idealnie w tempo do Polaka.

Oddał celny strzał w 6', jednak był on zbyt łatwy dla Bono. Świetną akcją popisał się w 31', ale uderzył niecelnie. Kluczowe podanie do Raphinhi w 39' powinno skończyć się asystą. Wciąż zdarzają mu się niepotrzebne straty i przegrane pojednyki, ale może się podobać jego zaangażowanie w grę defensywną. Po raz kolejny zaliczył powrót i przerwał groźną akcję rywali faulem zarabiając "kartkę dla drużyny". Od przyjścia Xaviego zdrowy Dembele bardzo dużo wnosi do drużyny.

3 0 1 1 0 8
23 78% 1 2 1 0

35

• 6
  • 6

Dobra piłka do Lewego w 62' oraz Frenkiego w 80'. Niezła zmiana, nie po raz pierwszy w tym sezonie. Rywalizacja na pozycji bocznych obrońców będzie w tym sezonie bardzo ciekawa.

0 0 0 0 0 5
24 92% 2 2 2 3

Ferran Torres

27

• 4
  • 4.5

Kiepski strzał w 67' oraz zablokowany w 81', poza tym niewiele dobrego można napisać o grze Hiszpana. Brak okresu przygotowawczego wyraźnie wpłynął na formę Ferrana, który stracił miejsce w składzie. Jego słaba dyspozycja i dobre występy kolegów sprawiają, że o regularną grę może być mu coraz trudniej.

2 0 0 0 1 3
6 83% 0 1 1 1

Frenkie de Jong

27

• 6
  • 5.5

Pozytywne wejście w mecz. Parę razy podciągnął akcję do przodu. Sam też mógł lepiej się zachować w akcji z 73', kiedy nie dobił strzału Roberta. Celna wrzutka do Fatiego w 75'. Minimalnie chybiony strzał w 80' po podaniu Roberto. Widać u niego było zaangażowanie i waleczność. Frenkie ostatecznie został w drużynie i z pewnością będzie jej ważnym elementem.

2 1 0 0 1 5
16 87% 1 2 1 2

26

• 5.5
  • 5

Poprawny mecz w wykonaniu Hiszpana. Przy wysokim prowadzeniu i kiepskiej formie rywala miał ułatwione zadanie, z którego dobrze się wywiązał.

0 0 0 0 0 3
15 87% 1 1 0 3

Anssumane Fati

16

• -
  • 4.5

Dostał od Xaviego jedynie kwadrans, ale był dość niedokładny, notował straty i nie pozostowił po sobie dobrego wrażenia. Być może dostanie szansę od pierwszej minuty już w środę w Lidze Mistrzów.

1 0 0 0 0 4
6 83% 0 0 0 0

Eric 7.5 - dobry mecz, jeden poważny błąd, bramka. Araujo przeciętny mecz, jeden bardzo poważny błąd - ocena 7.5. Chyba coś tu jest nie tak.

Dlaczego przy ocenie lewego nie zostało wymienione brak podania do De Jonga ??? Bo ocenę Dembele zaczeliscie od podobnej sytuacj. U jednego i drugiego efekt ten sam zepsuta 100% sytuacja

Ogólnie moim zdaniem za dużo się gada przy okazji Dembele i temu że nie podał do Lewego itd. Po pierwsze sytuacja 2x2 w ataku (z goniącym co prawda Lewego obrońcę), więc miał prawo wejscew drybling i zrobił to skutecznie wychodząc sam na sam z bramkarzem (podanie do Lewego dało by taką samą sytuację). To że nie wykorzystał tej sytuacji to już inna sprawa, Lewy też miał sam na sam w tym meczu i nie strzelił, więc Ja bym tu mimo wszystko bronił Dembusa, inna sprawa gdyby ten drybling nie był udany, wtedy można by mieć duże pretensje do niego. Luźna opinia ,,eksperta,,. Pozdrawiam

Niby odszedł Luuk ale dalej mamy dwóch De Jongów. Pierwszy pojawia się w podstawie i gra poniżej oczekiwań a drugi wchodzi z ławki i pokazuje niespotykane dla niego zaangażowanie.

Panie i Panowie, właśnie pokazaliśmy, jak bardzo się nie znamy na futbolu, skoro w naszej opinii, uznany przez Redakcję zawodnikiem meczu Raphinha, był dopiero czwarty w kolejności do tego zaszczytnego miana ;)

Araujo z wyższą oceną od Lewandowskiego i Gaviego to trochę nie do końca. Kompletnie niewidzialny Busquets to też tak maks na 5,5 i to pół to tylko za tą jedną piłkę do przodu... Raphinia nad Gavim też mnie nie przekonuje, bo więcej piłek schrzanił niż dostarczył poprawnie.

Ferran niestety co mecz jest wybieranym najslabszym pilkarzem na boisku. Cos czuje ze nie pomoze nam w tym sezonie.

Nie straciliśmy bramek, w ofensywie Kounde świetnie, ALE...i Jules, i Araujo i Eric popełniali błędy, gdybyśmy mieli trochę mniej szczęścia albo lepszego przeciwnika wynik mógłby być zupełnie inny... Zgranie i przede wszystkim koncentracja w defensywie to coś czego nam jeszcze mocno brakuje.

Araujo ktory dał wielkiego babola na początku meczu 7.5 a znakomity Gavi tylko 7? Redakcja oglądała mecz?

"Niemiec jest obecnie drugim najlepszym bramkarzem pod względem obronionych strzałów w LaLidze, oby tak dalej!"
Wiem co autor miał na myśli, jednak wolałbym, żeby tych interwencji Stegen miał jak najmniej wskutek dobrej defensywy zespołu.