Oficjalnie: Marcos Alonso nowym zawodnikiem Barcelony!

Mateusz Doniec

2 września 2022, 21:13

FCBarcelona.es

51 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała oficjalnie o pozyskaniu Marcosem Alonso, który rozwiązął kontrakt z Chelsea. Hiszpan podpisał umowę z Dumą Katalonii do 2023 roku, w której zawarto klauzulę wykupu w wysokości 50 milionów euro. 31-latek został już zarejestrowany do rozgrywek LaLigi.

Urodzony 28 grudnia 1990 roku Marcos Alonso większość swojej kariery spędził w Anglii. Co ciekawe, lewy obrońca zadebiutował w pierwszej drużynie Realu Madryt, ale latem 2010 roku został sprzedany do Boltonu Wanderers, gdzie jego kariera zaczęła się stopniowo rozwijać.

Po regularnych występach w Boltonie latem 2013 roku Marcos przyciągnął uwagę Fiorentiny, jednak jego pierwsze doświadczenia we Włoszech nie były zadowalające. W zimowym okienku transferowym został więc wypożyczony do występującego w Premier League Sunderlandu, gdzie po raz kolejny na angielskich boiskach dał się poznać z dobrej strony. Spędził tam sześć miesięcy, które posłużyły do tego, aby jego powrót do Włoch był bardziej pozytywny. Z Paulo Sousą na ławce trenerskiej rola Marcosa Alonso w Fiorentinie uległa zmianie. Hiszpan był stałym bywalcem na lewej flance w systemie z pięcioma obrońcami.

We Fiorentinie Marcos rozegrał łącznie 85 spotkań, po czym w 2016 roku wrócił do Anglii, zasilając tym razem szeregi Chelsea. Podczas swoich sześciu sezonów w londyńskim klubie Alonso zdobył sześć tytułów: Premier League (2017), Klubowe Mistrzostwa Świata (2022), Ligę Europy (2019), Superpuchar Europy (2022), FA Cup (2018) oraz, najważniejszy ze wszystkich: Ligę Mistrzów (2021).

Zawodnik z Madrytu jest bardzo kompletnym graczem, który dobrze czuje się zarówno jako lewy obrońca w ustawieniu z czterema defensorami, jak i jako wahadłowy. Imponujący wzrost (189 cm) w połączeniu z dobrze ułożoną lewą stopą czynią go graczem świetnie radzącym sobie zarówno w ataku, jak i w obronie. Marcos jest też prawdziwym specjalistą od rzutów wolnych, zwłaszcza z prawej strony. Ponadto podczas swojego pobytu w Chelsea był odpowiedzialny również za rzuty rożne.

Hiszpan zdążył już odbyć pierwszą sesję treningową z nowymi kolegami.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetne okienko transferowe.
Mam nadzieję, że jeszcze w styczniu uda się pozyskać albo zaklepać: Juliana Araujo (PO) i Arnau Martínez (LO) i po sezonie zakończyć historie z Giezmanem, Trincao, Umtitiego, Lengleta i Desta oraz pożegnać Pjanicia. Trzeba przyznać, ze nowy zarząd zrobił porządek z kadrą.

@BartArt Co przemawia za tym Araujo? Gość gra w bananowej lidze.

@Bogan a co przemawiało za Pedrim zanim trafił do FCB?

@BartArt Grał na zapleczu ligi hiszpańskiej i miał 17 lat. Araujo jest starszy i gra w USA gdzie się idzie na emeryturę.

@Bogan To zobacz np. skąd przyszedł do Bayernu Alphonso Davies.
MLS to nie jest LM, ale kilku ciekawych zawodników tam gra.

@BartArt No obawiam się, że Davies to wyjątek od reguły. Mierny Puig od razu wali tam bramy i pewnie będzie gwiazdą ligi. Oczywiście, czas pokaże.
« Powrót do wszystkich komentarzy