Oficjalnie: Ez Abde podpisał nową umowę z Barceloną i został wypożyczony do Osasuny!

Maciej Łoś

1 września 2022, 21:29

FCBarcelona.com

5 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Ez Abde podpisał nową umowę z Barceloną oraz został wypożyczony do Osasuny do końca sezonu 2022/2023.

Marokańczyk przedłużył kontrakt z Barçą do 2026 roku. Klauzula odejścia 20-latka wynosi 200 milionów euro. W umowie z Osasuną nie ma zapisu o możliwości wykupienia skrzydłowego.

Abde trafił do Barcelony w 2021 roku z Herculésa za 2 miliony euro. Miał grać w rezerwach, ale z powodu problemów kadrowych dostał swoją szansę także w pierwszym zespole. Rozegrał w nim 10 meczów i strzelił jednego gola, co ciekawe w spotkaniu z Osasuną. W rezerwach był już gwiazdą, a w 21 pojedynkach zdobył trzy bramki i zaliczył siedem asyst. Teraz w Osasunie będzie miał okazję nabrać doświadczenia w LaLidze i powalczyć o uznanie Xaviego. Blaugrana przedłużeniem kontraktu z Abde pokazała, że wiąże z nim przyszłość.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Swietnych ruch Laporty team! Jezeli chce pierwszy sklad to musi ze 2 lata powalczyc

dobrze, niech gra i się rozwija

Bardzo rozsądne posunięcie. Pozostanie w Barcelonie bowiem nie miałoby sensu zważywszy na fakt, że byłby najprawdopodobniej siódmym napastnikiem w hierarchi trenera.

Powodzenia, niech wraca za rok, po ograniu sie w nie takiej złej drużynie Primera Division. Forca Barca!

No i git. Niech się chłopak ogrywa.