Sport: Gavi i Iñaki Peña również obserwują sytuację na rynku transferowym

Julia Cicha

30 sierpnia 2022, 17:30

Sport

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Iñaki Peña i Gavi to zawodnicy, którzy również z zainteresowaniem obserwują końcówkę okienka transferowego w Barcelonie. Obaj na pewno pozostaną w klubie, ale czekają na awans do pierwszej drużyny i numer na koszulce przynależący właśnie do tego zespołu.

Sport podaje, że w celu przeprowadzenia wszystkich zaplanowanych operacji oraz uregulowania sytuacji Peñi i Gaviego konieczne jest odejście Aubameyanga, Memphisa, Braithwaite’a, Desta i Pjanicia. W przypadku pomocnika już kilka miesięcy temu uzgodniono z nim przedłużenie umowy. Na początku lipca powody opóźnienia wyjaśnił Mateu Alemany: „mamy wstępne porozumienie z piłkarzem i jego agentem, ale dopóki Gavi nie skończy 18 lat, nie może podpisać umowy dłuższej niż na trzy sezony. Spokojnie, na 100% z nami zostanie”.

Gavi skończył jednak 18 lat 5 sierpnia, a więc prawie miesiąc temu. Mimo to Barça wciąż czeka z przedłużeniem jego kontraktu, ponieważ wtedy istniałaby konieczność jego ponownej rejestracji, co byłoby obecnie niemożliwe ze względu na finansowe fair play. Dopóki pomocnik jest oficjalnie graczem rezerw, może z powodzeniem występować w pierwszej drużynie, co też robi. W trzech ligowych meczach na początku sezonu trzykrotnie znalazł się w wyjściowej jedenastce.

Iñaki Peña po powrocie z wypożyczenia do Galatasarayu pozostał formalnie zawodnikiem Barçy Atlétic. On też czeka na możliwość rejestracji oraz na zwolnienie miejsca w kadrze, która jest obecnie przepełniona, przez co brakuje w niej nawet wolnych numerów na koszulkach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Inaki pena jest słaby

Teraz najważniejszym wzmocnieniem powinno być podpisanie kontaktu z Gavim. To jak najszybciej.

Jak nabiorą jakiś zbędnych zawodników a Gavi nie dostanie umowy do końca roku bo limity nie pozwolą to będzie niezły obciach.

Jakby ZAŁÓŻMY przeszedł Bernardo,to na pewno nie będzie miał pierwszego składu

To jak, Gavi nie może przedłużyć kontraktu, pozostając zawodnikiem rezerw? Aż tak pogmatwane przepisy mają?