Media: Martín Braithwaite o krok od rozwiązania kontraktu z FC Barceloną!

Mateusz Doniec

27 sierpnia 2022, 10:30

Sport, Gerard Romero, Marca

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Zdaniem hiszpańskich mediów Martín Braithwaite wkrótce rozwiąże umowę z FC Barceloną. Gerard Romero, a także dzienniki Sport oraz Marca podają liczby, w których ma zamknąć się porozumienie między zawodnikiem a klubem. Duńczyk może zwolnić około 7 milionów euro w budżecie.

Działania FC Barcelony na rynku transferowym jeszcze się nie zakończyły, a pozostaje coraz mniej czasu. Wiele wskazuje jednak na to, że dyrekcji sportowej na czele z Mateu Alemanym uda się w pełni „przewietrzyć” kadrę, pozbywając się wszystkich zawodników całkowicie skreślonych przez Xaviego. Ostatnim takim piłkarzem w kadrze jest Martín Braithwaite, który zdaniem mediów jest o krok od rozwiązania umowy z klubem.

Jak informował wczoraj Gerard Romero, FC Barcelona jest w zaawansowanych negocjacjach z agentem Martína Braithwaite’a w sprawie rozwiązania umowy. Zdaniem dziennikarza klub zaoszczędzi na pozbyciu się Duńczyka około 3 miliony euro pensji i będzie musiał wypłacić mu około 2-2,5 miliona euro rekompensaty.

Nieco inne informacje ma dziennik Sport, który podaje, że Braithwaite rzeczywiście wkrótce rozwiąże kontrakt z Blaugraną, lecz klub będzie musiał wypłacić mu nieco więcej niż kwota odpowiadająca jednemu roku obowiązywania umowy (około 3 miliony euro), a napastnikowi pozostały jeszcze dwa lata kontraktu. Duńczyk miał domagać się pełnej wypłaty za te dwa lata, lecz porozumienie zostało osiągnięte zdaniem Sportu na nieco mniejszą kwotę.

Z kolei Marca informuje, że Braithwaite zarabia 2,5 miliona euro netto rocznie, więc klub zaoszczędziłby na jego odejściu około 5 milionów euro na wynagrodzeniu oraz 3 miliony euro na amortyzacji. Dziennik dodaje, że w negocjacjach nie pomagał fakt, że sprawą Duńczyka zajmował się także agent Frenkiego de Jonga Ali Dursun, z którym relacje są napięte.

Oprócz sprawy Braithwaite’a Barcelonie pozostaną jeszcze do rozwiązania sytuacje Pierre’a-Emericka Aubameyanga i Memphisa Depaya, choć warto zaznaczyć, że żaden z nich nie został całkowicie skreślony przez Xaviego. Obaj napastnicy zostali jedynie poinformowani, że jeśli zostaną, będą grać mało. Z kolei przyszłość Frenkiego de Jonga z każdym dniem coraz bardziej klaruje się w barwach Dumy Katalonii, a zdaniem Sportu agent Holendra rozpoczął negocjacje z klubem w sprawie obniżki bądź rozłożenia wynagrodzenia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak ktoś taki, mógł się znaleźć w kadrze Barcelony, to tylko wie poprzedni prezes.

@a1a to jedna sprawa, druga to długość kontraktu... Nie wiadomo jaka myśl lub jej brak przyświecała naszemu prezesowi.

@vanharren Podejrzewam że Bartek dostał za to siano pod stołem sam Brajtek mówił że gra dla Barcelony to spora reklama dla jego firmy

@Cwaniak4 tak, tam zakulisowo mogły odbyć się inne interesy o których nie mamy zielonego pojęcia. Ciężko uwierzyć żeby Bartek był takim idiotą (ohhh wait)
« Powrót do wszystkich komentarzy