Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Dariusz Maruszczak

22 sierpnia 2022, 14:45

Telegraaf, AS, Sport, Tuttosport

33 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona pracuje głównie nad sprzedażą zawodników, aby odciążyć swój budżet płacowy, ale pojawiają się też informacje dotyczące pozyskania lewego obrońcy. Zapraszamy na przegląd ostatnich doniesień transferowych związanych z Blaugraną.

Frenkie de Jong

Telegraaf: Erik ten Hag dalej ma nadzieję na pozyskanie swojego rodaka po rozmowie z piłkarzem i uzgodnieniu z Manchesterem United, żeby klub zatwierdził dodatkowe środki na przeprowadzenie operacji. W Anglii informuje się, że przedstawiciele Czerwonych Diabłów będą w Barcelonie, aby spróbować dojść do porozumienia z De Jongiem i Katalończykami.

Sergiño Dest

Sport: Na tym etapie okienka transferowego i przy dewaluacji wartości zawodnika jest mało prawdopodobne, żeby Barça mogła sprzedać Amerykanina na dobrych warunkach. Manchester United nie złożył jeszcze oferty, a przedstawiciele Desta zapewniają, że z nikim nie negocjowali. Obecnie Barça nie wyklucza więc wypożyczenia prawego obrońcy.

Hector Bellerín

Sport: Barcelona prosi Hiszpana, żeby wytrzymał się z decyzją o wyborze nowego klubu do końca letniego okienka. Bellerín z każdym dniem jest coraz bardziej realną opcją na wzmocnienie drużyny.

Memphis Depay

Tuttosport: Juventus wstrzymał transakcję, ponieważ nie ma porozumienia z Depayem ws. jego wynagrodzenia. Bianconeri potrzebują więcej czasu na podjęcie decyzji i rozważają inne opcje, jak Marko Arnautović czy Arkadiusz Milik.

Santi Ovalle: Holender ma uzgodnione rozwiązanie umowy z Barceloną, a także warunki współpracy z Juventusem. Piłkarz oczekuje na to, aż obszar finansowy włoskiego klubu da zielone światło na przeprowadzenie operacji.

Pablo Torre

Sport: Piłkarz i Xavi podejmą w tym tygodniu decyzję, czy 19-latek zostanie w Barcelonie. Wypożyczeniem Torre są zainteresowane Racing Santander i Andorra.

Samuel Umtiti

Sport: Francuz poleci we wtorek do Włoch, aby uzgodnić warunki wypożyczenia do Lecce i przejść testy medyczne. Barcelona musiałaby opłacać całość wynagrodzenia Umtitiego i mogłaby jedynie otrzymać rekompensatę uzależnioną od liczby rozegranych spotkań.

Javi Galan

AS: Lewy obrońca wrócił na celownik Barcelony, ponieważ zgodziłby się zarabiać dużo mniej niż Marcos Alonso, z którym ustalono wynagrodzenie na poziomie 4 milionów euro netto. Barcelona zaoferuje za Galana 9 milionów euro. Marcos Alonso pozostaje głównym celem, o ile uda się odciążyć budżet płacowy, ale klub musi też wzmocnić prawą obronę i myśli o Bernardo Silvie.

Marcos Alonso

Sport: Barcelona rozważa pozyskanie na lewą obronę tylko Marcosa Alonso. Zostało to przekazane samemu zawodnikowi. Dyrekcja sportowa robi wszystko, aby móc go sprowadzić.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cos nie tak z glowa maja ludzie w tej Barcelonie. Na sile probuja cos zdziałać. Nie wiem o co chodzi z tym Destem, czemu tak na sile probuja go wypchnąć nie maja lepszej alternatywy, czy Bellerin jest lepszy niż Dest? Mam wątpliwości.
« Powrót do wszystkich komentarzy