Sport: Szansa dla Pablo Torre w kluczowym tygodniu dla jego przyszłości

Maciej Łoś

21 sierpnia 2022, 18:45

Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

Pablo Torre jest formalnie graczem rezerw, ale otrzymał powołanie na mecz zespołu Xaviego przeciwko Realowi Sociedad. Dla Hiszpana występy w trzeciej lidze raczej nie będą wystarczające, dlatego klub pracuje nad znalezieniem dla niego dobrego rozwiązania.

Przed sezonem Xavi miał jasny pomysł względem Pablo Torre. Szkoleniowiec chciał, żeby zawodnik znajdował się w dynamice pierwszej drużyny, ale gdyby brakowało mu minut, wracałby na jakiś czas do rezerw. Po kilku tygodniach doszedł jednak do wniosku, że taka taktyka może okazać się problematyczna. Po pierwsze, ze względu na dużą rywalizację w środku pola Barçy będzie mało prawdopodobne, żeby Torre otrzymywał wystarczająco dużo szans na grę. Xavi nie chciałby, żeby młody pomocnik przesiedział sezon na ławce rezerwowych.

Z drugiej strony wydaje się, że zesłanie go do rezerw nie pomoże mu w rozwoju. Rozgrywki trzeciej ligi hiszpańskiej są najzwyczajniej w świecie zbyt małe jak na skalę talentu i obecne umiejętności pomocnika. Klub coraz bardziej skłania się do wypożyczenia Torre, żeby ten mógł łapać minuty i doświadczenie na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Dziś Torre może mieć ostatnią szansę na zagranie w najbliższym czasie w Barcelonie, jeśli rzeczywiście zostanie wypożyczony. Pomocnik otrzymał powołanie na spotkanie z Realem Sociedad. Ułatwieniem dla niego może być też absencja Sergio Busquetsa, przez co odpada mu jeden z rywali do wejścia na boisko. W przyszłym tygodniu rozstrzygnie się, czy młody zawodnik będzie kontynuował swoją grę w sezonie 2022/2023 na Camp Nou.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ależ miał szansę - na zagrzanie ławy. Wykorzystał ją perfekcyjnie.

Naiwny artykuł, bo mowa o jakiejś ewentualnej szansie, a Barca musiałaby prowadzić ze 3:0 żeby Xavi w ogóle spojrzał w jego kierunku.