Sport: 15 dni na pożegnanie się z Samuelem Umtitim i Martinem Braithwaitem

Maciej Łoś

16 sierpnia 2022, 16:00

Sport

42 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona cały czas pracuje nad pozbyciem się Samuela Umtitiego i Martína Braithwaite'a. Nie jest to łatwa operacja ze względu na zdrowie Francuza i niechęć Duńczyka do podjęcia negocjacji z innymi klubami.

Przed dyrekcją sportową Barcelony pracowite dwa tygodnie. Do zakończenia okna transferowego klub chce wzmocnić jeszcze kadrę, ale także pozbyć się niechcianych zawodników. Chodzi przede wszystkim o Samuela Umtitiego i Martína Braithwaite'a, którzy nie znajdują się w planach Xaviego Hernándeza i powinni znaleźć sobie nowe drużyny. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ Francuz wzbudza wątpliwości ze względu na swoje problemy ze zdrowiem, z kolei Duńczyk nie jest chętny do rozmów z innymi zespołami.

W klubie panuje nieco większy optymizm w sprawie Umtitiego, choć saga z jego odejściem trwa już bardzo długo. Barça współpracuje z otoczeniem zawodnika, żeby znaleźć dla niego odpowiednie rozwiązanie. Kilka zespołów chciało wysłać Francuza na testy fizyczne, ale zarówno on jak i Barcelona uznały to za brak szacunku i odrzuciły te propozycje. Dla obrońcy priorytetem jest powrót do swojej ojczyzny. Mówi się o potencjalnym zainteresowaniu Lyonu, ale do tej pory nie doszło do żadnych ruchów.

Większy problem Barça ma z Martinem Braithwaitem, którego kontrakt wygasa za dwa lata, a on sam nie zamierza odejść, chyba że otrzyma od klubu swoją kartę zawodniczą. Barcelona otrzymała za niego oferty w tym oknie transferowym, ale Duńczyk nie chciał ich rozpatrywać. Klub pracuje nad tym, żeby rozwiązać umowę z napastnikiem na swoich warunkach, ponieważ on sam nie chce w tej sprawie współpracować.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ludzie bez jakiejkolwiek ambicji, poprzedni zarząd dal kontrakty życia to klubu opuszczać się nie chce.

Według magazynu „Forbes” Martin Braithwaite to jeden z najbogatszych sportowców na świecie. 30-latek swój majątek zgromadził, inwestując głównie w nieruchomości.Wiec w dupie ma kasę ale za to przygoda w Barcelonie i klubie którego nie zapomni do końca życia.I oto my chodzi.

Tego bratłajta jeszcze można zrozumieć. Ale tym wrzodem nie grajacym od 2018 roku to gardzę.

Barca powinna oddać Duńczykowi kartę i podziękować pięknie za współpracę. Nie sądzę, by oferty były dużo wyższe od zarobków rocznych Duńczyka, bo ile za niego dostaną, 5 milionów?

Mission Impossible...nikt ich nie chce a nie ma sie co dziwic...biore chore pienonze, ktorych nie sa warci

Odwalcie się od Brajtłajta XD
laporta jakby myślał NAJPIERW by sprzedał albo jak lubi wypożyczył ZA DARMO i kupował rejestrował kolejnych zawodników.

Brejtłejt wie o tym, że go nie chcą, ale ma ta kasę i żyje sobie w pięknym mieście. Prośba nowego prezesa i kibiców to trochę za mało by tak se zrezygnować z kontraktu życia.

Dziękować Bartomeu, którego najwyraźniej podniecało szastanie odrealnionymi umowami.

Jak broniłem wczesniej Braithwaita tak teraz to juz jest przesada co on odpie***la krótko mówiąc. Jeśli nie odejdzie to ja osobiscie wysłałbym tego złamasa na trybuny do końca kontraktu i nawet sie nie zastanawiał.

No to jeszcze mają czas, żeby karkóweczke z grilla u Umtitiego obj*bać!
A tak na poważnie, to ciekawa jak ta sprawa z Gołtem-Brajtłajtem się rozwinie...
Pozdro,
K.

Skoro Braithwate nie chce odejść i żąda wypłaty pensji za 2 lata do przodu
To nie można go nie rejestrować albo zarejestrować i nie wpuszczać na boisko?
Ewentualne pozwy nie miałyby podstaw, bo Barcelona przekazywała oferty, ale były blokowane przez Duńczyka

Darmozjada Braithwaita przeczołgać jak się da, niech siedzi na trybunach żeby mu mundial przepadł. Umtiti przynajmniej ma wolę odejścia z klubu i nie jest tak pazerny.

Darmozjady, chciałbym aby obaj nie znaleźli się w kadrach swoich reprezentacji na mś

Umtiti przynajmniej chce odejść i szuka sobie klubu w przeciwieństwie do duńskiej pijawki