Víctor Font o "dźwigniach finansowych": My dokonalibyśmy tego już rok temu, a nie po 18 miesiącach od rozpoczęcia mandatu

Mateusz Doniec

14 sierpnia 2022, 21:50

Mundo Deportivo

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Były kandydat na prezydenta FC Barcelony Víctor Font został zapytany na Twitterze, czy gdyby został prezydentem klubu także aktyowałby słynne "dźwignie finansowe" jak Joan Laporta. 50-latek stwierdził, że jego zespół zrobiłby to wcześniej i zrezygnowałby ze sprzedaży praw.

Víctor Font: Planowaliśmy wprowadzić strategicznych partnerów w branży audiowizualnej i merchandisingu, ale nie chcieliśmy dokonywać żadnych umów dotyczących praw. Byliby to partnerzy strategiczni, którzy pomogliby nam w szybkim rozwoju tych biznesów. Nasz zespół dokonałby tych operacji już rok temu, a nie po 18 miesiącach od rozpoczęcia mandatu w pośpiechu.

- Problemy z błędnie nazwanymi dźwigniami są następujące: 1) Umowa dotycząca praw telewizyjnych jest czysto finansowa - Sixth Street nie pomoże ci zwiększyć wartości aktywów (jest to umowa podobna do zwiększania długu); 2) Nowi partnerzy Barça Studios nie są najlepszymi partnerami do rozwoju biznesu; 3) My przygotowywaliśmy te umowy rok temu! Operacje te szły w parze z 15-procentową redukcją wynagrodzeń (nie odroczeniem) dla całej kadry i planem ograniczenia wydatków. W ubiegłym roku straty z tytułu działalności operacyjnej nie wyniosłyby 481 mln euro, tylko mniej niż 200 mln euro.

- Rozpoczynamy nowy sezon pełni entuzjazmu, ze świetnym zespołem aspirującym do wszystkiego. Moje gratulacje dla wszystkich, którzy to umożliwili. Będziemy się cieszyć tym sezonem. Força Barça!

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie zrobiłby tego zaraz po wygraniu wyborow, dlatego że najpierw trzeba było dokładnie sprawdzić ile wynosi dług, finanse itd. Pamiętacie ile to trwało, zanim zarząd wyszedł na konferencję i przedstawił wyniki kontroli. Takie rzeczy trwają, bo to nie jest sprawdzenie czy mam w portfelu piątkę na myjnie tylko sprawdzenie finansów firmy, której wartość to kilka miliardów.

Uwierzę jak wyjdzie taki De Jong czy Dembele i powiedzą

"Tak, jeśli rządziłby Font zgodzilibyśmy się na obniżkę pensji" xD

Czyli jak Font mówi że planowali wszystkim obniżyć wypłatę o 15 % to jest ok, ale jak Laporta chce obniżyć wypłaty to jest zły i brzydki, kontrakty należy przestrzegać itd?

Niesamowite jak ludzie poniżej są zaślepieni w Laporte , a w sumie to Font przedstawił jakiś plan a zarząd Laporty nie ogarnął nic niesamowitego tylko poszedł po najłatwiejszej linii czyli sprzedaż aktywów klubu .

Ale bait Panie Mateuszu.

"Operacje te szły w parze z 15-procentową redukcją wynagrodzeń (nie odroczeniem) dla całej kadry i planem ograniczenia wydatków." po tym poznasz populistę bez faktycznego planu. Może by wyjaśnił jak to by miało wyglądać, bo to zdanie jest bajką, mrzonką dla fontozjastów.

Bez sensu news, Font w tym momencie jest nikim dla Barcelony

To może Laporta powinien zaproponować Fontowi poprowadzenie negocjacji z FDJ w sprawie obniżki wynagrodzenia, zobaczylibyśmy jak jego plany sprawdziłyby się w praktyce ;p

Jakby krowa sie nie zesrała to też by mleko dała

Ciekawe który byłby z PiSu a który z PŁo xdd

Populizm w czystej postaci

Uwielbiam tego typu wypowiedzi. Jakbym ja był, to by było - oj by bylo, nie wiem jak, ale lepiej :)

Smieszne. Tak po wykonanej robocie kazdy jest madry.

Tak by było nie zmyślam xD

To w sumie dość ciekawe. Czy aby na pewno nie dało się zatrzymać Messiego a poprzedni sezon musiał wyglądać jak wyglądał? Czemu wtedy nie mogli aktywować dźwigni?