Pomeczowa analiza taktyczna spotkania Barcelona - Rayo w wykonaniu Lobo Carrasco

Maciej Łoś

14 sierpnia 2022, 17:44

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Lobo Carrasco przygotował tradycyjną pomeczową analizę taktyczną spotkania Barcelony z Rayo Vallecano. Goście bardzo umiejętnie odbierali atuty piłkarzom gospodarzy.

Barça nie może złamać Rayo

Mecz prowadzony bardzo bezpośrednio był problemem dla Barçy, która nie mogła uwolnic się z pressingu gości. Andoni Iraola ustawił swoją drużynę w ustawieniu 4-2-1-3 i od początku mocno naciskał na graczy Xaciego. Barcelonie gra się najlepiej, gdy jest w stanie uwolnić swoich bocznych obrońców i skrzydłowych. W środku pola Busquets Pedri i Gavi nie mogli odpowiednio współpracować z Lewandowskim. Dimitrievski dobrze bronił, a Barça szukała szans w indywidualnych umiejętnościach swoich zawodników. Próbował zarówno Raphinha, jak i Ousmane Dembélé, ale nie błyszczeli oni wykończeniem. Ter Stegen uratował Barçę tuż przed przerwą wygrywając pojedynek z Álvaro Garcíą.

Zaufanie do jedenastki

Xavi wykorzystał przerwę, żeby wesprzeć mentalnie swój podstawowy skład i nie przeprowadził żadnej zmiany. Było jednak pewne, że prędzej czy później one nastąpią. Stało się tak, ponieważ Rayo było w stanie bronić się jak dobrze zorganizowany blok, tak samo jak atakować. Lewandowski był odcinany od gry przez Catenę i Lejuene'a, a przestrzenie po bokach zamykali Balliu i Fran García. Barçę znów uratował Ter Stegen do spółki z Christensenem. W końcu Xavi zaczął roszady, żeby zmienić oblicze meczu.

Opór Błyskawic i Xavi grający o wszystko

Z Sergim Roberto na prawej obronie, Araujo na środku defensywy, De Jongiem w środku i Fatim na lewym skrzydle Xavi chciał zaskoczyć Rayo. Zawodnicy Iraoli byli jednak bardzo dobrze zorganizowani i cały czas grali na wysokiej koncentracji. Co prawda widać było po nich zmęczenie, ale Barça nie była w stanie tego wykorzystać. Dimitrievski bronił strzały Fatiego i Busquetsa, a Lewandowski i Aubameyang nie mieli szczęścia. W końcówce wyleciał Sergio Busquets, a bohaterem meczu był Ter Stegen. Ciężko jest wygrać, jeśli nie potrafi się narzucić przeciwnikowi swojej gry.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brakowalo automatycznego zgrania i formy. Nawet u Rayo podania byly czesto niedokladne. Zwykly brak formy z poczatku sezonu.

Generalnie brakiwalo błysku moze ptesezon wyszedł

Takim ekspertem to jest pol la rambli lacznie ze mna. Trzeba powysylac CV. Bede se klikal w komputer w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Fajnie u nich latał ten Isi. Wyglądaliśmy słabiej fizycznie. Za tydzień będzie marudzenie, że w USA średnio wyszło przygotowanie fizyczne... Oby nie

Nie wrzucajcie takich artykułów XD, co to ma być?

Punkt 1. Napisanie że drużyna która nie strzeliła bramki miała problemy z grą na bokach i przez środek to nie analiza taktyczna.
Punkt 2. Na Livesportsie można sprawdzić kiedy i jakie zmiany zostały przeprowadzone
Punkt 3. to punkt 2 ale po zmianach.

Absolutnie niczego ciekawego nie da się wyciągnąć z tego tekstu