Mundo Deportivo: Barça nie zarejestrowała jeszcze trzech innych graczy do pierwszej drużyny oprócz Julesa Koundé

Maciej Łoś

13 sierpnia 2022, 18:45

Mundo Deportivo

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Jules Koundé nie zagra w dzisiejszym meczu z Rayo, ale to nie jedyny piłkarz, który nie został zarejestrowany przez pierwszą drużynę Barçy w tym sezonie. Iñaki Peña, Alex Balde i Gavi wciąż widnieją na liście powołanych jako formalnie gracze rezerw.

Problemy z rejestracją piłkarzy przez Barcelonę dotknęły nie tylko Julesa Koundé, który z tego powodu nie znalazł się na liście powołanych na dzisiejsze starcie z Rayo Vallecano. Na swoje miejsce w pierwszym zespole czekają wciąż Iñaki Peña, Gavi oraz Alejandro Balde. Cała trójka została co prawda powołana na mecz z Błyskawicami, ale wciąż mają przypisane numery sugerujące, że formalnie są piłkarzami rezerw.

Po odejściu Neto jest niemal pewne, że to właśnie Peña będzie pełnił funkcję drugiego bramkarza w najbliższym sezonie. 23-latek przez pierwszą część poprzedniego sezonu był powoływany jako trzeci bramkarz z numerem zawodnika rezerw, a w styczniu udał się na wypożyczenie do Galatasarayu. Po powrocie wciąż nie otrzymał jeszcze obiecanego numeru 13, zamiast tego na liście powołanych przy jego nazwisku widnieje numer 26.  Podobnie wygląda sytuacja Gaviego. Dla wszystkich jest pewne, że 18-latek jest członkiem pierwszej drużyny, ale cały czas nie został w niej zarejestrowany. Na pomocnika czeka numer 6, ale przynajmniej w dzisiejszym meczu będzie on nadal występował z numerem 30 na plecach.

Jeśli chodzi o Alexa Balde, to jego miejsce w drużynie jest uzależnione od przyjścia Marcosa Alonso. Jak jednak podaje Mundo Deportivo, nikt nie zamierza zsyłać lewego obrońcy do rezerw i jeśli nie znajdzie on swojego miejsca w pierwszej drużynie Barçy, to prawdopodobnie uda się na wypożyczenie. Swoich numerów w seniorskim zespole nie mają także Alex Collado i Ez Abde, ale jest niemal pewne, że niedługo zostaną wypożyczeni do innych klubów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No tak lepiej przecież Roberto niż Gaviego eh…

A skąd numer 14 na plecach Depay'a? Skoro wziął 25 i zaraz ma odejść to czemu wziął 14?

Balde na zmiennika Alby i żadnych tu Marcosow nie trzeba.