Mundo Deportivo: Sergiño Dest chce zostać, ale jego przyszłość wciąż jest otwarta

Maciej Łoś

13 sierpnia 2022, 12:00

Mundo Deportivo, Gerard Romero

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Wciąż nie wiadomo, czy Sergiño Dest dalej będzie występował w Barcelonie. Amerykanin chciałby pozostać na Camp Nou, ale musi przekonać do siebie Xaviego Hernándeza, a dziś nie znalazł się na liście powołanych na mecz Rayo.

Choć Barcelonie nie udało się sprowadzić Césara Azpilicuety, a kontrakt Daniego Alvesa nie został przedłużony, to Sergiño Dest nie może być pewny swojego miejsca w kadrze. Dyrekcja Barçy oraz Xavi Hernández są gotowi pozostawić Amerykanina na liście transferowej do końca okna, ponieważ wierzą, że mogą za niego wpłynąć satysfakcjonujące oferty. Dest nie wpisuje się w profil prawego obrońcy, który spełniałby wymagania trenera.

Barça traktuje Amerykanina jako młodego piłkarza o dużym potencjale, który jednak nie rozwinął się wystarczająco przez dwa sezony spędzone w klubie, przez co wzbudza wątpliwości na przyszłość. Prawy obrońca nie zdołał to tej pory wpasować się do stylu preferowanego przez Xaviego. Trener uważa, że Dest powinien dojrzeć zarówno piłkarsko, jak i poza boiskiem i jest zdania, że najlepiej dla samego Amerykanina byłoby, gdyby odszedł w poszukiwaniu nowych wyzwań. Dziś Xavi nie powołał go na mecz z Rayo i jak podaje Gerard Romero, za tą decyzją nie stały żadne problemy zdrowotne.

Jednak jak podaje Mundo Deportivo, Dest nie chce się poddać i zamierza walczyć o swoje miejsce w Barcelonie. Chce w tym sezonie dokonać zauważalnego kroku na przód i przekonać do siebie Xaviego. Amerykanin będzie rywalizował o grę na prawej stronie obrony z Sergim Roberto oraz Ronaldem Araujo.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sprzedać ,bo bronić to on sie chyba nigdy nie nauczy.

"Dest nie wpisuje się w profil prawego obrońcy, który spełniałby wymagania trenera."

A Sergi Roberto się wpisuje? Przecież jest jeszcze słabszy.
Już bez przesady. Sprzedamy Desta i kto na prawej obronie będzie? Bo jak widzę Roberto to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Nasz skład wygląda wtedy jak samochód z jedną przebitą oponą. Wszystko wygląda pięknie, tylko ta jedna pozycja kuleje. A żeby walczyć o największe trofea potrzebujemy dobrych zawodników na każdej pozycji. Jeśli już chcą sprzedać Desta, to powinni kogoś sprowadzić na jego miejsce.

mamy Kounde, Araujo, Roberto i Garcie którzy mogą grać na prawej więc na spokojnie Dest do sprzedania

Nie został powołany bo szykuje się transfer do Manchesteru United jak podają media

Chłop jedyne co pokazywał (w erze Koemana w której młodzież liczyła się nadzwyczaj mocno) przez dwa lata to przebłyski i potencjał.Trochę to za mało na podstawowego PO barcelony.

Wydaje się, że dzisiejszą decyzją Xavi wysłał praktyczny przekaz piłkarzowi.

Sprzedać i brać Bellerina za free

To nie będzie grać, co pokazuje Xavi. Głupi taktycznie, słaby w obronie, a w ataku jak dziecko we mgle. Zerowy progres, a nawet bym powiedział że regres.