Media: Sergio Busquets i Barcelona nie mogą porozumieć się w sprawie obniżki pensji

Maciej Łoś

12 sierpnia 2022, 11:45

AS, Cadena SER, Relevo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona próbuje na wszelkie sposoby sprostać wymaganiom finansowego fair play LaLigi. Jednym z pomysłów jest obniżka pensji Sergio Busquetsa, ale obecnie porozumienie z kapitanem w tej sprawie wydaje się być odległe.

Sergio Busquets, jego agent Josep Maria Orobitg oraz dyrekcja sportowa Barcelony negocjują nieustannie od trzech dni. Klubowi zależy, żeby kapitan jak najszybciej zgodził się na obniżkę zarobków, żeby pomóc zarejestrować wszystkie nowe transfery przed rozpoczęciem LaLigi. AS podaje, że doświadczony pomocnik jest skory do współpracy, ale jego warunkiem jest przedłużenie o rok umowy wygasającej wraz z końcem sezonu 2022/2023. Co ciekawe, Busquets już w czerwcu podczas zgrupowania reprezentacji Hiszpanii narzekał na dyrekcję Barçy, że nikt nie zwrócił się do niego bezpośrednio w celu omówienia potencjalnej obniżki pensji - Nie zaproponowano nam niczego. W tych kwestiach trzeba być bezpośrednim. Zawsze chętnie pomogę, nie tylko finansowo - stwierdził wówczas kapitan.

Jednak jak informuje Adria Albets z Cadena SER, Barça i Busquets są bardzo daleko od osiągnięcia porozumienia w sprawie odroczenia wypłaty. Według dziennikarza, sytuacja jest trudna. Aby móc zarejestrować nowych piłkarzy, Barça potrzebuje aktywować czwartą dźwignię i dogadać się z Busquetsem lub Gerardem Piqué. Panuje w tej sprawie coraz większe napięcie. Podobnie twierdzi Relevo. Według tego portalu, pomimo chęci obu stron do osiągnięcia porozumienia, obecnie wydaje się, że ciężko będzie się dogadać, choć negocjacje trwają od kilku dni. Matteo Moretto dodaje, że Busquets zamierzał odejść do MLS po zakończeniu tego sezonu, ale Barça chce, żeby podpisał dwuletni kontrakt, odraczając płatności na ten okres.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Odraczanie płatności przy przedłużaniu o coś tam to czysty idiotyzm. Busi będzie już grać u Beckhama a dwa lata pensji i tak popłynie na jego rachunek bankowy w Hiszpanii. Łał

@gabrielos1899 Tak popłynie, jak teraz płynie do de Jonga.
« Powrót do wszystkich komentarzy