Sport ujawnia szczegóły nowego kontraktu Ousmane'a Dembélé

Dariusz Maruszczak

11 sierpnia 2022, 20:12

Sport

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Ousmane Dembélé w lipcu nieoczekiwanie podpisał kontrakt z Barceloną, wiążąc się z klubem na kolejne dwa lata. Dziennik Sport ujawnia szczegóły porozumienia.

Sprawa Dembélé od samego początku wzbudzała wiele kontrowersji, a wokół negocjacji było mnóstwo napięcia. Francuz odszedł nawet z klubu po wygaśnięciu umowy, ale ostatecznie wrócił i podpisał nowy kontrakt. Dembélé związał się z Barceloną na kolejne dwa lata, co stanowiło kompromis w rozmowach, ponieważ dzięki temu 25-latek może już wkrótce liczyć na podwyżkę pensji w przypadku dobrej gry, a Barça zapewnia sobie na kolejny rok usługi gracza robiącego różnicę, a w dodatku może na nim zarobić w przyszłości. Inna sprawa, czy skrzydłowy zaakceptowałby propozycję, gdyby miał do dyspozycji odpowiednią ofertę z innego klubu.

Sport informuje, że Dembélé zarobi w Barcelonie 16 milionów euro brutto w każdym z dwóch sezonów. Dodatkowo może otrzymać 4 miliony euro rocznie w ramach łatwych do zrealizowania zmiennych. Łącznie Francuz może więc dostać 40 milionów euro, jeśli wypełni kontrakt. Ponadto, gdyby ktoś zdecydował się na opłacenie klauzuli odejścia Dembélé, skrzydłowy otrzyma połowę tej kwoty. Mateu Alemany mówił o 100 milionach euro, ale inne źródła donosiły, że wynosi ona 50 milionów. Sport nie precyzuje, czy podobny zapis istnieje w przypadku sprzedaży za niższą kwotę niż ta zapisana w umowie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobra gra to takie pojęcie względne każdy inaczej może uważać, końcówka sezonu dobra ale bramek brakowało
« Powrót do wszystkich komentarzy