Sport ujawnia szczegóły nowego kontraktu Ousmane'a Dembélé

Dariusz Maruszczak

11 sierpnia 2022, 20:12

Sport

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Ousmane Dembélé w lipcu nieoczekiwanie podpisał kontrakt z Barceloną, wiążąc się z klubem na kolejne dwa lata. Dziennik Sport ujawnia szczegóły porozumienia.

Sprawa Dembélé od samego początku wzbudzała wiele kontrowersji, a wokół negocjacji było mnóstwo napięcia. Francuz odszedł nawet z klubu po wygaśnięciu umowy, ale ostatecznie wrócił i podpisał nowy kontrakt. Dembélé związał się z Barceloną na kolejne dwa lata, co stanowiło kompromis w rozmowach, ponieważ dzięki temu 25-latek może już wkrótce liczyć na podwyżkę pensji w przypadku dobrej gry, a Barça zapewnia sobie na kolejny rok usługi gracza robiącego różnicę, a w dodatku może na nim zarobić w przyszłości. Inna sprawa, czy skrzydłowy zaakceptowałby propozycję, gdyby miał do dyspozycji odpowiednią ofertę z innego klubu.

Sport informuje, że Dembélé zarobi w Barcelonie 16 milionów euro brutto w każdym z dwóch sezonów. Dodatkowo może otrzymać 4 miliony euro rocznie w ramach łatwych do zrealizowania zmiennych. Łącznie Francuz może więc dostać 40 milionów euro, jeśli wypełni kontrakt. Ponadto, gdyby ktoś zdecydował się na opłacenie klauzuli odejścia Dembélé, skrzydłowy otrzyma połowę tej kwoty. Mateu Alemany mówił o 100 milionach euro, ale inne źródła donosiły, że wynosi ona 50 milionów. Sport nie precyzuje, czy podobny zapis istnieje w przypadku sprzedaży za niższą kwotę niż ta zapisana w umowie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

16 mln. Ciekawe. Narracja była taka, że Alemany go tak rozegrał, że za czapkę gruszek Dembele gra.

@ini_barca 8 netto to niezła kasa zwłaszcza po ostatniej rundzie

@Rajek99 Niezła dla kogo? W sensie z perspektywy klubu czy zawodnika?

@ini_barca ostatnimi czasy coraz bardziej wierzę w to, że Laporta ma wielu kolegów w redakcjach. Wszyscy w Barcy to szefowie, a jeśli z kimś mają problem ( wcześniej Dembele czy teraz de Jong) to dziwnym trafem jakiś nieprzychylny artykuł na zawodnika się trafia.

@ini_barca Myślisz, że za ile będzie grał skrzydłowy z topu? Ilu jest takich na rynku?

@ini_barca 16 mln euro BRUTTO to dobra stawka dla niego, zważywszy na to, że Sissoko zaczynał rozmowy od 40 mln brutto. Taki rynek jest, a jeśli nas stać to git. Nie wychodzi poza widełki ustalone przez Laportę, a jest jednym z ważniejszych graczy drużyny, więc ma to sens, że jego stawka jest w okolicach górnej dyszki na rękę.

@Bogan po pierwsze, które liczby Dembele umieszczają go w jakimkolwiek TOPie?
Po drugie miałem na myśli przekaz medialny, w którym Alemany rozgrywa Dembele do samego końca, przypiera go do ściany,a Dembus nie mając alternatywy podpisuje z Barca korzystny dla klubu kontrakt. Rzeczywistość jest inna. Dostał bardzo duże zarobki. Dla porównania Salah ma 21 brutto. I Salah to faktyczny TOP

@ini_barca A netto? Salah ma 11,5 mln netto. Dembele 8.

@Black_Wolf_95 tak ale to 8 netto czyli 16 brutto to jest TOP10 w Premier League.

@ini_barca Dembele był najlepszym asystentem LaLiga w ubiegłym sezonie. Patrząc też na jakość gry, jaką prezentował w ostatnim sezonie, śmiało można powiedzieć, że jest to TOP5 skrzydłowych LL, w ostatnim sezonie. Powiedz, kto był lepszy od niego w ostatnim sezonie, w Barcelonie i całej lidze?

Jedziesz po nim, za całokształt jego pobytu tutaj. Jak było, każdy wie, teraz wygląda to zupełnie inaczej. Jeśli przyszły sezon będzie dla niego taki jak ostatni, a zapowiada się lepszy, to jest wart tych pieniędzy. To że był przepłacony, to wina poprzedniego zarządu. Ten zarząd i sztab sprowadzili go na właściwe tory. I oby tak dalej! Zobaczymy jaki będzie miał sezon, jeśli się rozbuja pod batutą Xaviego, jeśli nowy sztab ma na niego dobry wpływ, potrafi nim zarządzać tak by omijały go kontuzje, to zapracuje na kolejne przedłużenie umowy.

Jak było, każdy widział, jak będzie, zobaczymy. Chłop od zawsze prezentował ponadprzeciętną jakość. Kontuzje, to kontuzje, 100procentowego wpływu na zdrowie nie masz, więc nie należy go przez to oceniać. Spóźniał się, źle prowadził? Tak, ale być może coś się zmieniło. Może żona, może Xavi, może wiek, może wszystko po trochu na niego wpłynęło. Czy zasługuje na kolejną szansę? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Szczególnie po ostatnim sezonie, w którym był jedną z ważniejszych postaci w walce o vce mistrzostwo, jak i ze względu na wiek, bo wciąż ma "dopiero" 25 lat i swój prime przed sobą.

Przestań patrzeć na to co było. Tego nic nie zmieni. Oczywiście, lepiej się obrazić na niego, jechać jak po kobyle i olać, żeby odszedł za darmo i poszedł asystować komuś innemu. Życzę Ci i sobie, żebyś się wkurwi.ł jak najczęściej po jego asystach. Każdy ma swoją opinię na jego temat. Moim zdaniem zasłużył na szansę. Dostał ja, na korzystnych warunkach dla klubu. Zobaczymy czy ją wykorzysta. Na tej umowie, wszyscy mogą zyskać, klub, jak i sam piłkarz, bo przez dwa sezony, może całkowicie zmienić opinię na swój temat.

@ini_barca
Nie wierzę, że po 5 latach grania szamba (poza jedną rundą), wydatku majątku na zakup i pensję oraz po tym całym shitstormie gdzie nikt Dembele nie chciał do samego końca, ktokolwiek może napisać że 16 baniek brutto to świetny deal dla klubu.
To Dembele ich ogólnie rozpykał (o ile art jest prawdą). Patrząc na przeszłość i jego sytuację to on powinien dostać max 10 brutto.

@Sortello Ale ja nie o tym pisałem. Ja lubię Dembele i jego styl gry. Kibicuje mu. Po prostu uważam, że dostał zbyt dużo pieniędzy. Wpisz sobie zarobki Premier League. 5 lub 6 graczy zarabia lepiej od niego w najbogatszej lidze świata więc dlaczego uważasz, że to 'korzystne warunki dla klubu'? Ma wysokie zarobki, oby za nimi poszła jakosc w tym sezonie. Pozdrawiam.

@Yoshi94
To nie ma nic wspólnego z wiarą, taki jest fakt. Zresztą od wielu lat kluby mają swoje kontakty z prasą, dzięki czemu mogą narzucać swoją narrację, a prasa dostaje materiał na artykuły.


@ini_barca nie jest to top 10.
1 Cr7 31,7
2 de Bruyne 24,6
3 Haaland 23
4 de Gra 23
5 Salah 21,5
6 Sancho 21,5
7 Baran 20,9
8 Sterling 19,9
9 Grealish 18,45
10 Koulibaly 18,1

@Murazor W moim źródle byłby na pozycji nr 6 ale to było z 06.2022. Szanuję, że znalazłeś aktualne włącznie z transferami z lata. Pozdrawiam

@Sortello Wyważona, rzeczowa opinia. Podpisuję się pod nią. Za dużo już na tej stronie skrajnych emocji. Od hura optymizmu po mieszanie z błotem.

@ini_barca któryś z użytkowników podał tą stronę. Niestety nie pamiętam nicku.
« Powrót do wszystkich komentarzy