Sport: Nowi piłkarze zostali już poinformowani, że będą zarejestrowani przed meczem z Rayo

Mateusz Doniec

10 sierpnia 2022, 22:20

Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Mimo wątpliwości, który pojawiały się w ciągu dnia dziennik Sport zapewnia, że klub jest przekonany, że uda się zarejestrować do soboty wszystkich nowych piłkarzy oraz piłkarzy z nowymi umowami. Dyrekcja sportowa przekazała już tę informację zainteresowanym zawodnikom.

Barça jest przekonana, że pięć nowych nabytków i dwóch zawodników, którzy przedłużyli swoje kontrakty, zostanie prawidłowo zarejestrowanych do sobotniego poranka. Blaugrana aktywuje "czwartą dźwignię" i wierzy, że uda jej się spełnić wszystkie wymogi, by sformalizować rejestrację Lewandowskiego, Kessiego, Christensena, Raphinhi, Koundé, Dembélé i Sergiego Roberto. Dyrekcja sportowa poinformowała już o tym trenera, aby mógł spokojnie przygotowywać się do meczu z Rayo, ponieważ większość z wymienionych zawodników rozpocznie sezon ligowy w pierwszym składzie.

Duma Katalonii wysłała już odpowiednią dokumentację do LaLigi. Istnieje bezpośrednia komunikacja między Barçą a władzamy rozgrywek. Klub wierzy, że od piątku wszystkie kwestie będą rozwiązywane, a w sobotę rano wszystkie rejestracje zostaną oficjalnie sformalizowane. Barça uspokoiła również zawodników, którzy nie mają już wątpliwości, że ta kwestia zostanie rozwiązana.

Dyrekcja sportowa poprosiła w międzyczasie o więcej czasu na sfinalizowanie kolejnych transferów. Do klubu na pewno przybędzie Marcos Alonso, który czeka w Londynie na osiągnięcie porozumienia, oraz najprawdopodobniej Bernardo Silva. Barça nie potrzebowałaby sprzedaży Frenkiego de Jonga, aby dokonać tych zakupów, ale konieczna byłaby obniżka pensji Holendra. Klub jest także blisko porozumienia w sprawie obniżki wynagrodzenia Gerard Piqué, a osobne negocjacje trwają także z Sergio Busquetsem. W przypadku odejścia De Jonga Barça miałaby jednak znacznie większe pole manewru.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kiedyś się mówiło "mega rozpiździel" a teraz wystarczy FC Barca

Organizacyjnie FC Barcelona

"A nie mówiłem?"

takie info wszystkie kluby z la liga co kupiły zawodników jeszcze nie zarejestrowały zadnego zawodnika masakra jakaś

To jest proste a niektórzy łykają z różnych źródeł którzy karmią się takimi fake newsami ze Christensen i Kessie mogą odejść za darmo jeśli Barca nie zarejestruje ich do meczu z Rayo

Szkoda mi tego Frankiego z jednej strony bo zarzeka się że od małego kibicuje Barcy i nieładnie to trochę wygląda ze strony klubu, aczkolwiek jak tak kocha nasza ukochana Barce to czemu nas z pełną świadomością chce wydoić? Przecież ta umowa którą dał mu Bartek to rozbój w biały dzień, mógłby wreszcie pójść na rękę klubowi w jakikolwiek sposób, jak chce tylko zarobić to Chelsea czeka z otwartymi ramionami a jak chce zostać koniecznie, to sorry ale nie zasługuje na najwyższą pensje w zespole.

Dobra Robert, sprawa jest taka - Po poprzednim sezonie trzeba tym gagatkom pokazać miejsce w szeregu. Cel? Hattrick na dzień dobry.