"Franck Kessié na pewno będzie grał regularnie i to jako zawodnik wyjściowego składu"

Mateusz Doniec

10 sierpnia 2022, 10:30

Sport

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Sport porozmawiał z iworyjskim dziennikarzem Alexem Kouadio-Paynem z linfodrome.com, który na bliski kontakt z Franckiem Kessiem. Dziennikarz określił, jakim piłkarzem jest Kessie oraz przedstawił kulisy jego przeprowadzki z Wybrzeża Kości Słoniowej do Włoch.

Alex Kouadio-Payne: To ogromna duma dla wszystkich Iworyjczyków widzieć swojego rodaka w Barcelonie. Franck nie jest rozgadany, ale na pewno bardzo waleczny. Może stać się w klubie symbolem takiej waleczności. To urodzony wojownik. Chciał nowego wyzwania.

- Jeśli podpisał umowę z Barceloną, to oznacza, że według klubu prezentuje odpowiedni poziom, aby grać i mieć główną rolę. Lubi rywalizować. Jeśli dostanie szansę, nie ma powodów, aby wątpić w to, że będzie ważny. Na pewno będzie grał regularnie i to jako zawodnik wyjściowego składu. Gdy zmienia klub, zawsze gra.

- Kessie odszedł z klubu Stella Club d’Adjane z Wybrzeża Kości Słoniowej bezpośrednio do Atalanty. Był jeszcze na wypożyczeniu w Cesenie, a potem trafił do Milanu. Dzięki słynnemu na Wybrzeżu Kości Słoniowej prezesowi Stelli Salifowi Bictogo, który pracuje też dla iworyjskiej ligi Kessie przeprowadził się do Włoch. Po pewnym czasie Franck kupił mu Range Rovera jako wyraz wdzięczności.

- Jest tylko dwóch Iworyjczyków, którzy wygrali Ligę Mistrzów. Byłoby świetnie, gdyby to on wygrał ten puchar jako trzeci. Nie jest szybki, ale potrafi zdobywać bramki. Lubi wbiegać w pole karne. Mógłby strzelać jeszcze więcej goli. Musi pod tym względem zrobić krok naprzód i on o tym wie. Zawsze podobała mu się Barcelona, od dziecka. Miał bardzo dobre momenty w Milanie, ale nie miał wątpliwości, gdy otrzymał telefon z Barcelony. To było jego marzenie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na bank wartościowy zamiennik i typ zawodnika którego brakowało w Barcelonie dającego inne możliwości trenerowi. Swoje będzie grał ale z tym pierwszym składem bym się nie rozpędzał

tiaaaaa - chyba na playstation - przy obecnym składzie, to pogra mniej niż Traore - bez sensu transfer jedynie dla zaspokojenia chęci posiadania Za kogo niby miałby wejść: Pedriego, Gaviego, de Jonga, Busiego? Czy może za Silve którego chcemy kupić? A jeszcze podobno Xavi wysoko ceni Pjanica

Jak dla mnie to już może posadzić Busiego na ławkę a po sezonie całkowicie przejąć jego rolę, przynajmniej nie potyka się o własne nogi trzymając za twarz :D

duński dziennikarz zapewne mówil to samo gdy przychodził tu jego Brejtłejt

Docelowo Kessie ma pewnie zastąpić Busquetsa, bo to jest jego nominalna pozycja, przynajmniej na tej grywał najczęściej w Milanie. I tam grał najlepiej. Oby wszystko poszło zgodnie z planem – Kessie ma teraz czas by się ogrywać w Barcelonie, dalej uczyć od doświadczonych zawodników, a na Sergio niedługo już przyjdzie pora, to w najlepszym wypadku przedostatni jego sezon w Barcy. Oby Kessie był już w stanie go zastąpić, bo to bardzo istotna pozycja.

To tylko opinia afrykańskiego dziennikarza. Będzie grał jak będzie się dobrze prezentował, pewności nie ma bo pomoc jest mocno obsadzona i walka będzie o skład. Pewne są tylko śmierć i podatki.

to tylko dziennikarz z Kamerunu, jednak trzeba oddać Kessiemu, że wyglądał zadziwiająco dobrze kiedy był na boisku. I oczywiście można się było po nim spodziewać, że będzie tyrał jak wół w destrukcji/defensywie, ale mnie mega pozytywnie zaskoczył w ofensywie.

"Franck Kessié na pewno będzie grał regularnie i to jako zawodnik wyjściowego składu"
Nie powiedzial nikt nigdy, oprocz afrykanskiego dziennikarza.

Drogba, Kalou, Yaya toure i to tylko z głowy. Oj panie Alexie... kiepsko, kiepsko

Jeżeli przyjdzie Bernardo to nie widzę takiej opcji, chociaż Kessiego cenię i może być bardzo przydatny przeciwko konkretnym rywalom/przy odpowiedniej sytuacji na boisku.