Mundo Deportivo: Bernardo Silva się niecierpliwi

Mateusz Doniec

8 sierpnia 2022, 16:30

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje Ferran Martínez z dziennika Mundo Deportivo, Bernardo Silva nadal czeka na FC Barcelonę, lecz powoli kończy mu się cierpliwość. Portugalczyk widzi, że mimo upływu czasu nie poczyniono żadnych postępów w negocjacjach. Zdaniem Martíneza z każdym dniem maleje szansa na dołączenie 27-latka do Barcelony mimo jego szczerych chęci.

Otoczenie Bernardo przyznaje, że zawodnik szaleje na punkcie transferu na Camp Nou, tym bardziej po tym, jak Manchester City dał zielone światło do przeprowadzenia operacji. Mistrzowie Anglii mają zgodzić się na sprzedaż Portugalczyka pod warunkiem, że do klubu wypłynie oferta opiewająca na minimum 80 milionów euro.

Xavi Hernández tradycyjnie rozmawiał już z piłkarzem. Bernardo miał być podekscytowany projektem, ale widzi, że obecnie powtarza się historia sprzed roku, kiedy to także chciał zamienić Manchester na Barcelonę. Obóz Portugalczyka nie chce, aby tak było i tym razem. Rozmowy odbywają się regularnie, ale póki z Barcelony nie odejdzie Frenkie de Jong, Blaugrana nie przedstawi na piśmie swojej oferty. Wie o tym doskonale agent Beranrdo Silvy Jorge Mendes.

Co ciekawe, wczoraj przed meczem o Puchar Gampera Joan Laporta przyznał przed kamerami, że chce, aby Frenkie de Jong został w klubie. Bernardo do tej pory godził się czekać na rozwiązanie sytuacji Holendra, lecz teraz zdaniem MD jest nieco zdezorientowany. Ferran Martínez informuje, że jeśli Silva ostatecznie pozostanie w Manchesterze City, podpisze najprawdopodobniej nowy kontrakt.

Oczekiwanie przedłuża się ponieważ priorytetem Barcelony jest teraz obniżenie budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia oraz rejestracja zawodników. Bernardo obserwuje działania Barçy i według Mundo Deportivo nie zaakceptuje mniejszych zarobków niż jego obecne w Anglii. Klub musi zatem działać szybko i do tego przekonująco zarówno względem City, jak i samego zawodnika.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam wrażenie że gdyby Xavi przyszedł wcześniej to Pedri ani Gavi, Araujo nigdy by nie awansowali do pierwszej drużyny!

@dariooo Najłatwiej kupić za miliony niż spróbować wziąć z rezerw i zrobić z niego gwiazdę.

@dariooo a jest to dziwne bo sam awansowal w klubie z BarcyB i Pep na niego stawial. Wiec zna owy proces, ktory sam nie chce preferowac
« Powrót do wszystkich komentarzy