Sport: Los Angeles Galaxy interesuje się Sergim Roberto

Maciej Łoś

6 sierpnia 2022, 20:00

Sport

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Kilka dni temu do Los Angeles Galaxy przeniósł się Riqui Puig, a dziś Sport poinformował o tym, że amerykański klub interesuje się także innym graczem Barcelony, Sergim Roberto. Transfer mógłby zostać przeprowadzony dopiero zimą, ponieważ okno transferowe w MLS zostało już zamknięte.

W czwartek Barcelona poinformowała o porozumieniu z Los Angeles Galaxy w sprawie transferu Riquiego Puiga. Młody Hiszpan dołączył do amerykańskiej drużyny za darmo, podpisując trzyletnią umowę. Barça zachowała sobie prawo do otrzymania 50% sumy z następnej transakcji z udziałem 22-letniego pomocnika. Niewykluczone jednak, że niedługo do Puiga nie dołączy kolejny piłkarz Barcelony. Jak podaje Sport, zespół z MLS jest zainteresowany sprowadzeniem Sergiego Roberto.

Jak twierdzi Sport, amerykański klub kilka tygodni temu skontaktował się z Barçą w sprawie potencjalnego transferu Roberto. W międzyczasie podczas rozmów na stół trafiło także nazwisko Riquiego Puiga i to właśnie ten pomocnik ostatecznie przeniósł się do Los Angeles. Nie oznacza to jednak, że Galaxy zrezygnowało z pomysłu sprowadzenia 30-latka.

Sergi Roberto stracił wiele miesięcy przez kontuzje, a wcześniej miał także problemy ze złapaniem odpowiedniej formy. Mimo to Barça przedłużyła z nim wygasający miesiąc temu kontrakt. Xavi uznał, że wszechstronny 30-latek może być przydatnym uzupełnieniem kadry.  Jeśli Los Angeles Galaxy zdecyduje się kupić Roberto, będzie mogło zrobić to najwcześniej zimą, ponieważ letnie okno transferowe w Stanach Zjednoczonych właśnie się zakończyło. Amerykańskie kluby mogą obecnie sprowadzać jedynie wolnych agentów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oni tam biorą wszystkich w tych stanach jak leci ? XD

@sokot dziwisz się? Widziałeś jak ten Inter Miami gra? Przy nich to nawet Ekstraklasa wygląda na profesjonalną
« Powrót do wszystkich komentarzy