Sport: Jak trybuny zareagują na Martina Braithwaite'a i Samuela Umtitiego?

Maciej Łoś

6 sierpnia 2022, 18:19

Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Już jutro kadra Barcelony zostanie tradycyjnie zaprezentowana przed Pucharem Gampera. W kadrze na spotkanie znaleźli się Martin Braithwaite i Samuel Umtiti, którzy są niechciani przez Xaviego Hernándeza i nie uczestniczyli w amerykańskim tournée. Jak zostaną przywitani przez kibiców Barçy?

Martin Braithwaite jest jednym z piłkarzy, którzy znajdują się na liście odrzuconych przez Xaviego Hernándeza. Trener Barçy już pod koniec sezonu poinformował Duńczyka, że nie będzie na niego liczył w nowym sezonie i musi on szukać sobie nowego klubu. Mimo to napastnik nie chce odchodzić, nawet jeśli nie będzie grać. Barcelona otrzymała za niego oferty, ale Braithwaite odrzucał je. Jak informowało dziś Mundo Deportivo, napastnik zgodziłby się na odejście tylko wtedy, jeśli otrzymałby od Barcelony swoją kartę zawodniczą i mógł opuścić drużynę za darmo. Takie zachowanie nie podoba się ani dyrekcji sportowej, ani kibicom, którzy twierdzą, że Duńczyk sprawia problemy. Klub potrzebuje zmniejszyć wydatki na wynagrodzenia, żeby móc zarejestrować nowych piłkarzy.

Z kolei Samuel Umtiti od czterech lat jest cieniem samego siebie sprzed mistrzostw świata w Rosji z powodu kontuzji kolana, która wpłynęła na jego dalszą karierę. Francuz mimo to przez cały czas utrzymuje się w kadrze, również nie chcąc jej opuszczać m.in. ze względu na bardzo dobrą pensję, której nie dostałby w innym klubie w obecnej sytuacji. Stoper co prawda pomógł klubowi w zeszłym sezonie, przedłużając swoją umowę i rozbijając swoje wynagrodzenie na więcej lat, dzięki czemu Barça mogła zarejestrować zimowe transfery, ale klubowi najbardziej na rękę byłoby, gdyby odszedł.

Jutro Duńczyk i Francuz zostaną zaprezentowani razem z resztą drużyny na Camp Nou przed meczem z Pumas. Można spodziewać się, że reakcja trybun na ich pojawienie się na murawę nie będzie zbyt pozytywna. Na stadionie zabraknie na pewno Neto, który jest bardzo blisko przeniesienia się do angielskiego Bournemouth.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Narazie Król Martin strzelił wiecej goli dla Barcy niż Lewy, więc poczekajmy z reakcjami trybun do końca sezonu

Tak samo jak sezon temu dziwne retoryczne pytanie :D

Klub to klub tamto,dla klubu wszystko,klub może sobie pozwalać na wszystko i jest za to jeszcze chwalony.Jest nie respektuje umów nie płaci pieniędzy to jak mają się zachowywać zawodnicy .Ma umowę i chce zostać i tyle jego sprawa i jego prawo .Chce klub żeby odszedł to niech go puści za darmo.
Ale nie oddajcie swoje pieniądze ,zmniejszcie pensje,zrzeknięcie się zaległości,ale za darmo nie odejdziecie.
Klub bagno!
Tyle lat kibicowania i doczekałem gówna .

Jak na nich zareagują? Tak jak powinni .... obaj wiedzieli ze maja sobie szukać nowego klubu . Co zrobili ? Nic . To co z resztą przez caly zeszly sezon . Czekają na to aż Barcelona wyplaci im pensje i wyda karty zawodnicze. Na trybunach zawsze znajdzie się jakieś wolne miejsce ...

Nikt nie chce odejść, podpisać kontraktu na warunkach klubu. Grubo dzieje się w tej Barcelonie. Zero sukcesów przez cały sezon, a lolkarze dyktują warunki. Kontrakty bajońskie i się w głowach przewraca.

Kto wogole podpisuje z takim gościem kontrakt na tyle lat... przecież wiadomo było że to tylko żeby załatać dziurę na pół sezonu. Dramat. Takiego piłkarza to wogole tu nie powinno być a teraz tylko problemy.

"Jak informowało dziś Mundo Deportivo, napastnik zgodziłby się na odejście tylko wtedy, jeśli otrzymałby od Barcelony swoją kartę zawodniczą i mógł opuścić drużynę za darmo." - jeśli to prawda, to dać mu tą kartę i zasadzić jeszcze kopala w dupala na do widzenia...a raczej żegnaj nieudaczniku.

Wiadomo jak zareagują. Ciekawi mnie tylko czy nie pojawią się gwizdy na FdJ ze względu na to że nie chce odchodzić, a myślę że duża część kibiców nie chce go już w drużynie