Sport: Podwójne wyzwanie Marca-André ter Stegena

Maciej Łoś

6 sierpnia 2022, 11:00

Sport

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen przystępuje do nowego sezonu z dużymi ambicjami. Po słabszej dyspozycji w ostatnich latach Niemiec chce pokazać się z jak najlepszej strony w klubie, mając także na horyzoncie mistrzostwa świata w Katarze.

Marc-André ter Stegen wreszcie mógł odpocząć w wakacje. Z różnych powodów przez ostatnie trzy lata nie miał takiej możliwości. W maju podjął decyzję o rezygnacji z gry w meczach Ligi Narodów UEFA, ponieważ nie mógł już więcej forsować swojego kolana. Hansi Flick zrozumiał to i zmotywował Niemca, żeby jak najlepiej przygotował się do zbliżających się mistrzostw świata.

Golkiper zagrał pięć spotkań podczas presezonu Barçy i widać było, że wrócił między słupki odmieniony i wypoczęty. Jak sam przyznał, wreszcie miał czas na wyłączenie się i spędzenie spokojnych wakacji, co na pewno pomogło mu lepiej przygotować się do powrotu na boisko. Dla Niemca najważniejszym wydarzeniem roku będzie mundial, ale żeby na nim zagrać, musi wygrać rywalizację z Manuelem Neuerem. Nie będzie to łatwe. Nie wszyscy w jego ojczyźnie zrozumieli decyzję o odpuszczeniu Ligi Narodów. Ter Stegen jest świadomy, że wywalczenie miejsca w bramce reprezentacji może mu ułatwić jedynie świetna forma w Barcelonie.

W zeszłym sezonie Niemiec rozegrał w klubie 49 meczów i zebrał 4470 minut. Opuścił jedynie trzy mecze, dwa z powodu operacji latem 2021 roku i jeden z powodu przeziębienia. Puścił 57 goli i zachował czyste konto w 15 spotkaniach. Sam zdawał sobie sprawę, że nie był to jego najlepszy sezon, o czym mówił publicznie krytykując swoją formę. Ter Stegen jest zdeterminowany, żeby pokazać się z jak najlepszej strony w nowych rozgrywkach. Barça wzmocniła się na wielu pozycjach, ale dla dobra zespołu pewny bramkarz to również bardzo ważny element, dlatego wszyscy liczą, że Niemiec wróci do swojej świetnej dyspozycji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Stara prawda: tylko konkurencja zapewnia rozwój, w każdej dziedzinie, każdym zawodzie. Marc za pewnie czuł się przez kilka. Teraz ma być tylko lepiej. Marc na mecze La Ligi, a Inaki na LM i Puchar Króla.

@VanBarca Iniaki na LM ? Panie ile on w ogóle rozegrał spotkań w pierwszej drużynie bo nie kojarzę?

@VanBarca ", ale dla dobra zespołu pewny bramkarz to również bardzo ważny element" podaj mi jeden klub z poważnymi aspiracjami jakie niewątpliwie ma Barca, który w lm gra rezerwowym bramkarzem, bez większego doświadczenia.

@VanBarca Chyba chciałeś powiedzieć Mats na LM i ligę a Inaki na puchar króla...;)

@K4tsuuu Barcelona 2014/15.

@sendesara Tylko, że wtedy mieliśmy dwóch pewnych i doświadczonych bramkarzy, wręcz na równym poziomie. Moim zdaniem w nadchodzących rozgrywkach powinni naszych bramkarzy podzielić meczami w następujący sposób:
Ter Stegen: LM + wyjazdowe i ważniejsze mecze LaLigi
Pena: Puchar Króla i Superpuchar Hiszpanii, a także domowe mecze LaLigi i jeśli los będzie sprzyjać to ostatni mecz fazy grupowej LM.

@Turio 22-letni ter Stegen doświadczony?
Sam wiek sprawiał, że to nie był jeszcze obyty, dojrzały bramkarz, a do tego był to dla niego pierwszy sezon w wielkim klubie i pierwsze mecze w Lidze Mistrzów.

@sendesara tylko że Ter Stegen miał 3 pelne sezony w bundeslidze. A Peña tak średnio gra
« Powrót do wszystkich komentarzy