Katalońskie media: Marcos Alonso o krok od Barcelony! [Aktualizacja 22:08]

Mateusz Doniec

5 sierpnia 2022, 18:03

Sport, Mundo Deportivo

49 komentarzy

Fot. Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że po fiasku transferu Césara Azpilicuety, Barcelona dobije w końcu targu z Chelsea, pozyskując Marcosa Alonso. Zdaniem katalońskich mediów osiągnięcie porozumienia jest już o krok, lecz możliwe, że ogłoszenie transferu nastąpi dopiero po starcie LaLigi.

Jak podaje dziennik Sport, Marcos Alonso będzie zawodnikiem FC Barcelony. Negocjacje transferu są już na bardzo zaawansowanym etapie, lecz lewy obrońca przybędzie do stolicy Katalonii najprawdopodobniej  już po rozpoczęciu sezonu ligowego. Operacja zdaniem dziennika ma zamknąć się kwocie niższej niż 10 milionów euro, a zawodnik podpisze umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o rok.

Obecnie priorytetem Dumy Katalonii jest jednak zarejestrowanie nowych nabytków oraz pozbycie się skreślonych piłkarzy, obniżając przy tym budżet przeznaczony na pensje. Alonso będzie musiał zatem uzbroić się w cierpliwość. Hiszpan ma już zgodę na transfer od trenera Chelsea Thomasa Tuchela, a Barcelona jest bardzo blisko porozumienia z The Blues. W przeciwieństwie do sytuacji Azpilicuety londyńczycy znaleźli nowego lewego obrońcę w postaci wychowanka Barçy Marca Cucurelli. Co więcej, Alonso był gotów odejść z Chelsea za wszelką cenę. Teraz pozostało jedynie ustalenie ostateczniej kwoty operacji. Nieco inne informacje pozyskało Mundo Deportivo, które donosi, że lewy obrońca pożegnał się po dzisiejszym treningu z pracownikami Chelsea i już w ten weekend uda się do Barcelony, aby domknąć transfer.

Bardzo ważne okazało się zdaniem Sportu spotkanie Mateu Alemanyego z agentem 31-latka Falim Ramadanim w ostatnią środę. To wtedy właśnie ustalono ostateczne warunki umowy zawodnika z klubem. Przybycie Alonso wymusi najprawdopodobniej odejście na wypożyczenie Alejandro Balde. 18-latek może trafić według Sportu do jednej z drużyn LaLigi.

Aktualizacja

22:08

Sport: Marcos Alonso poprosił Thomasa Tuchela, aby nie wystawiał go do gry w sobotnim meczu z Evertonem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dalej nie za bardzo ufam temu transferowi, ale mam nadzieję, że Xavi po raz kolejny pokaże mi i wszystkim niedowiarkom tego transferu, że się nie znamy
« Powrót do wszystkich komentarzy