Sport: Opcje Xaviego Hernándeza na prawą obronę

Maciej Łoś

5 sierpnia 2022, 17:30

Sport

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Podpisanie nowej umowy przez Césara Azpilicuetę z Chelsea sprawia, że Xavi stracił z horyzontu potencjalnego kandydata do gry na prawej obronie. Klub najprawdopodobniej nie zdecyduje się na kupno innego gracza, dlatego Xavi będzie musiał korzystać z opcji dostępnych w kadrze.

Wczoraj wieczorem Chelsea oficjalnie poinformowała o przedłużeniu kontraktu o dwa lata z Césarem Azpilicuetą. Hiszpan chciał dołączyć do Barçy, która długo o niego zabiegała, ale z powodu przeciągającej się sagi i niechęci londyńskiego klubu do sprzedaży musiał zdecydować się na decyzję w sprawie swojej przyszłości. Ostatecznie związał się na dłużej z zespołem Thomasa Tuchela, a Xavi nie zrealizował swojego celu transferowego. Dyrekcja sportowa Barçy debatuje nad koniecznością sprowadzenia innego prawego obrońcy. Takim mógłby być na przykład Thomas Meunier z Borussii Dortmund, ale najprawdopodobniej klub pozostanie z opcjami dostępnymi obecnie w kadrze.

Pierwszym wyborem wydaje się Sergiño Dest. Amerykanin będzie rozgrywać swój trzeci sezon w Barcelonie i wszyscy oczekują od niego, że wreszcie wskoczy na wyższy poziom. Ze względu na dotychczasowe dość rozczarowujące dwa lata jego przyszłość wciąż pozostaje otwarta i nie można wykluczyć jego odejścia, ale niepowodzenie w sprowadzeniu Azpilicuety przybliża Desta do pozostania. Podczas presezonu Xavi wykorzystywał na prawej stronie także Ronalda Araujo, który rozgrywał mecze na tej pozycji także w reprezentacji Urugwaju, pozostawiając środek defensywy dla Diego Godína i José Gimeneza. Niewykluczone, że szkoleniowiec będzie go wykorzystywał na tej stronie w trakcie sezonu.

Na swoje szanse może będzie mógł liczyć także Sergi Roberto, który pod koniec sezonu przedłużył kontrakt z Barceloną, choć przez problemy ze zdrowiem i słabą formę w poprzednich latach jego pozycja w hierarchii zespołu wyraźnie spadła. Niewykluczone, że Xavi spróbuje ustawiać na prawej stronie także Julesa Koundé.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba nie ma wyjścia i z mocniejszymi Araujo musi grać na PO. Akurat fajnie się składa bo Christensen i Garcia wydają się być w dobrej formie, a do tego mamy potężnego francuza i wcale nie mówię tu o Umtitim. A Dest musi pogodzić się z rolą zmiennika, szczerze już nawet szybciej bym tam widział Roberto bo Dest naprawdę jest słabiutki w obronie, nie żeby Roberto był dobry ale jednak jakoś wyżej go cenie

@MalanFCB ten "potężny Francuz" biega z kogutami już... ;))

@kinioo A ty ciągle biegasz w przeszłości. Kounde, mówi ci to coś?

@MalanFCB Umtiti bez problemów z Araujo na śo to mur nie do przejścia by był

@slayer sarkazm, mówi Ci to coś?
« Powrót do wszystkich komentarzy