Robert Lewandowski: Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że tu jestem! [Relacja LIVE]

Mateusz Doniec

5 sierpnia 2022, 13:30

Barca TV

47 komentarzy

Fot. Getty Images

Witamy i serdecznie zapraszamy na relację z tego szczególnego dnia. Dzisiaj jako nowy zawodnik FC Barcelony przedsawiony zostanie Robert Lewandowski, pierwszy Polak w historii klubu. Po niespełna trzech tygodniach od oficjlanego ogłoszenia transferu 33-letni napastnik zostanie zaprezentowany tym razem ze wszystkimi honorami i z numerem "9" w niemal królewskiej scenerii na Camp Nou.

I to wszystko! Dziękujemy bardzo, że byliście z nami w tym historycznym dniu nie tylko dla całego polskiego barcelonismo, ale dla całego polskiego futbolu! Teraz czekamy na gole!

Robert Lewandowski: Czuję wsparcie rodziny. Wiesz, że nie przeżywasz tego sam. Widać tę otwartość tutaj. To też jest ważne, aby rodzina czuje się komfortowo.

Robert Lewandowski: W Barcelonie już jestem na swoim. Już prawie wszystkie sprawy sa załatwione. Rozmawiam z Ansu Fatim, Pedrim z Gavim, pomimo tego, że tu ta bariera językowa jest większa. Oni mają wielki talent. Pomimo takiego wieku są już na tak wysokim poziomie.

Robert Lewandowski: Rejestracja? Nie obawiam się. Wszystko będzie raczej załatwione, tym bardziej, że środki na moją rejestrację zostały już dużo wcześniej "zarezerwowane". 

Robert Lewandowski: Rozmowa z Xavim? Czasam sposób mówienia jest ważniejszy niż treść, niż sama taktyka. Jeśli chodzi o taktykę, praktynicznie nic więcej się już nie nauczę. Współpracowałem już z wieloma świetnymi trenerami. Zadawałem sam sobie pytania co do mojej roli, a później Xavi mi od razu na nie odpowiedział. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak przepracowałem presezon. Czułem w sercu, że chcę tu przejść, choc była to najtrudniejsza decyzja w moim życiu.

Tymczasem kibice pod Camp Nou:

Pini Zahavi: Jestem bardzo szczęśliwy. To jeden z trudniejszych transferów w mojej karierze. via Tomasz Włodarczyk

Robert Lewandowski: Numer "9"? Rozmawiałem jeszcze z Memphisem pomimo ustaleń klubu. Powiedział, że to rozumie i nie ma z tym problemu. To było dla mnie ważne, aby między nami nie było jakichś niedomówień. Siedzimy koło siebie w szatni i razem przy stoliku. Mamy od początku fajne "flow".

Zapraszamy w międzyczasie na nasz kanał na YouTube, na którym o 15:30 rozpoczniemy LIVE'a z okazji prezentacji Roberta Lewandwskiego. Naszym gościem będzie Daniel Sobis z Eleven Sports. Połączymy się również z naszym nowym korespondentem w Barcelonie Adrianem Białkowskim z 9CampNou.

O godzinie 14:45 ma rozpocząć się druga konferencja prasowa tylko dla polskich mediów. Nie wiadomo jednak, czy będzie ona transmitowana w mediach.

Zakończyła się konferencja prasowa.

Joan Laporta: Relacje z władzami Bayernu są bardzo dobre. Mateu Alemany rozmawiał z nimi, aby osiągnąć porozumienie i otrzymaliśmy zgodę. Relacje zawsze będą dobre, bo szanujemy Bayern.

Robert Lewandowski: Po wstaniu z łóżka zawsze jem śniadanie (śmiech). Później idę na trening. Robię to co kocham, ale chcę więcej, chcę się poprawiać. Nie czuję bólu, ale głód. Wiek mi tylko pomaga ze względu na doświadczenie. Mam tę mentalność, że mogę ciężko pracować.

Robert Lewandowski: Zawsze jestem gotowy, aby mierzyć się z Realem Madryt. Ostatni sezon był dla nich pełen sukcesów, ale teraz będziemy chcieli ich pokonać. To będzie trudne. Jestem pewny, że w każdy weekend i na każdy mecz Ligi Mistrzów będziemy wychodzić z chęcią zwycięstwa. Nie myślę tylko o Realu i o Benzemie. To świetny napastnik i jest w LaLidze od lat, ale ja skupiam się na sobie.

Joan Laporta: Robimy "Equipazo"! To był trudny rok, ale ciężko pracowaliśmy, podejmując ważne decyzje pod wielką presją. Przetrwaliśmy to i jesteśmy zadowoleni z naszej pracy. Będziemy to kontynuować, aby klub już wyszedł na prostą i był w stabilnej sytuacji. Przywracamy radośc i stabilność. Chcemy, aby zespół konkurował i wygrywał puchary. Miałem wiele prezentacji... Enric Masip był na prezentacji Maradony (śmiech). To piękne momenty. Jako culés jesteśmy bardzo szczęśliwi. Być może byłem bardziej radosny niż zwykle, ale cóż... tak, jestem szczęśliwy!

Mateu Alemany: Od długiego czasu obserwujemy rynek. Azpilicueta był jednym z zawodników, którym się interesowaliśmy. Miał trudną sytuację w Chelsea i ostatecznie zdecydował się zostać. Jesteśmy na razie spokojni.

Joan Laporta: Dzisiejszy dzień jest historyczny dla klubu. Zawodnik takiej klasy jak Lewandowski chciał przejść do FC Barcelony. To już oznacza, że jesteśmy na dobrej drodze. Podobnie było za mojej pierwszej kadencji. Może chodzić o naszą historię, o styl, o miasto, o prestiż, o LaLigę... to bardzo ważne. Rok temu musieliśmy niestety ogłosić coś, czego nie chcieliśmy. Ale mija rok i jesteśmy w innym miejscu. "Wyszliśmy ze szpitala", ale jeszcze nie możemy się zrelaksować.

Robert Lewandowski: Parę minut po pierwszej rozmowie z Xavim znałem jego idee co do zespołu i co do mnie. Dokładnie zrozumiałem jego pomysł, taktykę, system. Poczułem to połączenie.

Joan Laporta: Chcieliśmy topowego środkowego napastnika. Gdybyśmy mieli trzy życzenia, chcielibyśmy, aby ten napastnik był goleadorem, zdobył Złote Buty i był zawodnikiem klasy światowej - i mamy Roberta. Znam Piniego Zahaviego od dawna. Mamy świetną relację. To on powiedział mi, że jest taka szansa, a my się zgodziliśmy. Od razu zaczęliśmy negocjacje z Bayernem. Mateu Alemany wykonał fantastyczną pracę. Jak zawsze był bardzo efektywny i cichy w swojej pracy. Trochę zajęło ustalenie kwoty transferu. Mateu pracował nad tym razem z Jordim Cruyffem, a Bayern się zgodził. Odbyliśmy wiele wideo-rozmów. Gdybyśmy mogli zarejstrować tylko jednego nowego zawodnika, byłby to Robert. On też wykonał ogromny wysiłek, odrzucając dużo lepsze oferty. Dlatego jestem mu bardzo wdzięczny.

Robert Lewandowski: Mój wiek nie ma znaczenia. To tylko cyfra. Moje ciało tego nie czuje. Moge grać jeszcze długo. Czas negocjacji nie był łatwy. Decyzja o odejściu była trudna, ale uznaliśmy, że jestem gotowy na nowy rozdział w karierze. Wszyscy bardzo ciężko pracowaliśmy, a ostatecznie jestem tu z wami. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że tu jestem.

Joan Laporta: Dzisiaj chodzi o Roberta Lewandowskiego, któremu jestem bardzo wdzięczny. Widzieliśmy entuzjazm na trybunach. Mamy wielki szacunek do Bayernu i do innych klubów. To była skomplikowana i wyjątkowa operacja ze względu na postać Roberta.

Joan Laporta: Przez ostatnie dwa miesiące Barcelona zanotowała 868 milionów euro przychodu.

Joan Laporta: Dokonaliśmy sprzedaży 24,5% Barça Studios, bo to było przewidziane. Musimy być uważni, jeśli chodzi o interpretacje.

Joan Laporta: Pracujemy, aby zarejestrować wszystkich zawodników. Uważam, że odrobiliśmy zadanie domowe. Zobaczymy, co musimy zrobić w najbliższych dniach, ale myślimy, że będzie dobrze. Na razie czekamy, bo to decyzja LaLigi.

Joan Laporta: Przyznanie Lewandowskiemu numeru "9" to decyzja klubu.

Robert Lewandowski: Wiem, że to nie jest najlepszy czas dla Barcelony, ale rozmawiałem z Joanem Laportą i poznałem ten projekt. Wiem, że przyszłość będzie dużo lepsza. Gdy patrzę na to, co robimy na trenigach, widzę, że wiele nam wychodzi. Musimy pokazać teraz w meczach oficjalnych, że jesteśmy gotowi.

Robert Lewandowski: To dla mnie wyzwanie. Chcę w pierwszych meczach sezonu pokazać to, co mam najlepsze. Chcę także popychać moich kolegów, aby dawali z siebie maksimum. Wszyscy zawodnicy mają wielką jakość. To mieszanka młodości z doświadczeniem, które mogę przekazać.

Zgromadzeni w Auditori 1899 oglądają właśnie kompilację akcji Roberta, w tym słynne pięć goli w dziewięć minut.

Joan Laporta: Chcę podziękować rodzinie i przyjaciołom Roberta. Jego mama opowiedziała mi, że 20 lat temu zabrała Roberta na Camp Nou i powiedziała mu, że pewnego dnia tutaj zagra.

Robert Lewandowski: Prezentacja była niewzykła. Byłem pełen emocji. Jestem bardzo zadowolony. Aż trudno znaleźć słowa! Tylu kibiców mnie wspierało! Chcę jak najszybciej odwdzięczyć się kibicom swoją grą.

Joan Laporta: Dziękuję zarządowi. Podejmujemy odważne decyzje, ale to konieczne. Walczymy, aby Barça znów była wzrorem dla światowego futbolu. Dziś napełnia mnie duma.

Joan Laporta: Każdy w klubie zajmował się tym transferem, ponieważ wiedzieliśmy, jakim jesteś ambitnym piłkarzem. Widzieliśmy dziś, jaki masz szacunek ludzi. To twój nowy etap i jestem przekonany że będzie on dla Barcelony owocny.

Joan Laporta: Witam wszystkich. To historyczna prezentacja. Robert, witamy w FC Barcelonie. Tak jak ci mówiłem, to historyczny dzień. Wielkie dzięki za twój wysiłek. Nie było łatwo, ale się udało. Dziękuję Tobie, Piniemu Zahaviemu, Mateu Alemanyemu, Jordiemu Cruyffowi, Rafie Yuste i całemu zespołowi.

Robert Lewandowski już w sali konferencyjnej. Czas na zdjęcia z Laportą, Alemanym, Yuste i Cruyffem.

Radość kibiców się nie kończy!

Za kulisami:

Konferencja prasowa rozpocznie się za około pół godziny. Lewandowskiemu będę towarzyszyć Joan Laporta oraz Mateu Alemany.

59 026 kibiców na Camp Nou!

Robert Lewandowski opuścił już murawę. Wkrótce konferencja prasowa!

Udźwignie ciężar? :)

Fot. Getty Images

Udało się! to się to wydarzyło!

Robert pozuje teraz żoną Anną, mamą Iwoną i bliskimi.

Czas na "rundę honorową" wokół murawy Camp Nou! Prezydent nieustannie towarzyszy napastnikowi.

Robert po katalońsku:

Trochę popisówki!

Czas na kapki, zdjęcia i tradycyjnego "dziadka" z młodzieżą z La Masii

Joan Laporta: Dziękuję wszystkim członkom zarządu, którzy są odważni. Pracujemy ciężko dla tego klubu!

Joan Laporta: (po polsku) Dziękuję, Robert Lewandowski!

Kibice: Robert Lewandowski! Robert Lewandowski!

Robert Lewandowski: Wiem, że kibice przyjdą na Puchar Gampera, aby nas wspierać. Chcę dać od siebie jeszcze więcej. Bardzo wszystkim dziękuję!

Robert Lewandowski: To coś fantastycznego, że jest tylu kibiców. Jestem szczęśliwy. Mam nadzieję, że na meczach będzie was więcej! Obyśmy wygrali puchary!

Robert Lewandowski: Bon dia! Hola culés! (Po katalońsku) Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w Barcelonie! (Po angielsku) Jestem bardzo szcześliwy. To była długa droga. Mam nadzieję, że będziecie nas wspierać! Chcę strzelić mnóstwo goli i dać wiele radości!

Joan Laporta: Szczególne podziękowania dla rodziny Roberta, a przede wszystkim dla jego żony, która go wspierała i pomagała mu utrzymać formę!

Joan Laporta: Transfer się udał, ponieważ ten zawodnik chciał trafić do Barcelony! chcę podziękować za cały wysiłek także Piniemu Zahaviemu! Dziękuję szczególnie Mateu Alemanyemu, który bardzo dobrze negocjował z wielkim europejskim klubem!

Joan Laporta: Dzień dobry wszystkim! Visca el Barca! Witamy w Barcelonie, Robert Lewandowski! Dziękuję za twój wysiłek. Dziękuję wszystkim! Widzę was i wiem, że Barça jest czymś więcej niż klubem!

Kilka minut temu w gabinecie prezydenta Robert Lewandowski podpisał już umowę.

Robert zaśpiewał nawet z kibicami końcówkę hymnu Barcelony!

Robert Lewandowski wychodzi na murawę! Polakowi towarzyszy Joan Laporta.

Barça TV: Robert Lewandowski już się przebiera i wkrótce ujrzymy go na murawie Camp Nou!

Nasz korespondent już na miejscu!

Na Camp Nou 31°C... w cieniu!

Prezentacja będzie transmitowana na żywo na Barça TV oraz na oficjalnych kanałach klubu na YouTube, a także na Canal+Sport z udziałem naszego redaktora Rafała Kowalczyka!

"Robeeeeeert Lewandowskiiiii!"

Mateu Alemany jest już na Camp Nou!

Trybuny powoli się zapełniają!

Ostatnie poprawki na murawie!

Wydłużają się kolejki...

Mamy dla was ważne ogłoszenie!

Tymczasem w oficjalnym sklepie Barcelony! Jak na razie do koszulek z nazwiskiem Roberta Lewandowskiego numer "9" trzeba dodawać ręcznie. Prawodpodobnie po prezentacji koszulki razem z numerem trafią do otwartej sprzedaży.

Coraz większe tłumy kibiców! Klub powinien właśnie otworzyć bramy stadionu.

Na niespełna 2 godziny przed początkiem prezentacji tłumy przed Camp Nou robią się coraz większe!

Robert Lewandowski zaraz po ogłoszeniu jego transferu do FC Barcelony: Zawsze chciałem grać w LaLidze, w wielkim klubie. Teraz to mój kolejny krok, dostałem tę szansę. Na poziomie prywatnym chciałem tego nowego wyzwania, nowego życia. Wiem, że nadszedł czas powrotu Barcelony na właściwe tory, i jestem tu po to, żeby pomóc jej być na szczycie, żeby zdobyła jak najwięcej trofeów.

Cała rozmowa z plaży w Miami tutaj.

Jak informuje Tomasz Włodarczyk, Lewandowski wybrał ostatecznie dom w dzielnicy Castelldefels, gdzie mieszkali także Leo Messi czy Luis Suárez. Do Barcelony oprócz żony Roberta Anny Lewandowskiej przyleciała także jego mama Iwona, przyjaciele a także agent Pini Zahavi.

Pierwsi kibice zbierają się już pod wejściem na Camp Nou

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Jak podają Tomasz Włodarczyk oraz Gerard Romero na Camp Nou zasiądzie dziś około 45 tysięcy kibiców. Prowadzący program „Jijantes” dodaje natomiast, że Robert Lewandowski zostanie zaprezentowany już z numerem „9”!

Co ciekawe, klub zachęca w oficjalnym komunikacie kibiców do wcześniejszego przybywania na Camp Nou i korzystania z publicznego transportu. Co więcej, na stadionie mają być otwarte punkty cateringowe. Z powodu wysokich temperatur klub zaleca zapewnienie sobie nakrycie głowy oraz użycie kremów do opalania.

Przypomnijmy, że początek prezentacji Roberta Lewandowskiego został przesunięty z godziny 11 na 12:30. Bramy Camp Nou zostaną otwarte o 11. Po prezentacji na stadionie Polak odpowie na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zrobiłem filmik z porównania prezentacji Lewego Neymara i Zlatana :) Jakby ktoś chciał zerknąć https://www.youtube.com/watch?v=6xkND-E7BQ0

Wspaniała chwila. Witamy Robert na pokładzie. To jak spełnienie snów. Historyczny moment.

Laporta prezentacją emeryta chce przykryć dzień odejścia najlepszego piłkarza na świecie ! Leo nikt nie zastąpi smutna prawda
konto usunięte

powodzenia Robert !!

Laporta na tej prezentacji Lewego zrobił nie mniejsze show niż sam zawodnik. Widać że przy mikrofonie czuje się jak najlepszy wodzirej a tak odnośnie prezentacji Lewego wyszła bardzo dobrze kiedy kapkowal nie wiedzieć czemu myślałem sobie tylko żeby mu ta pilka gdzieś nie uciekła a przecież wiadomo było że nie ucieknie to jest ta nasza polska mentalność ogólnie my w tą piłkę jako naród za dobrzy nie jesteśmy i pewnie stąd ten stres . A wyszło bardzo dobrze jestem pewien że Lewy oglądał wcześniej prezentację Ronaldinho i Zlatana bo od każdego z nich coś wyciągnął.

Ale swoją drogą już dawno nie było u nas tak dobrej prezentacji zawodnika, a że chodzi o rodaka Polaka to tym bardziej się człowiek cieszy

Dzięki takim ludzią jak ty Robercie jestem dumny że jestem Polakiem;)

Piękny dzień dla nas Polaków :) i dla wszystkich kibiców Barcy :)
Zabrakło mi tylko przywitania się po Polsku :) ale wybaczę mu zestresowany był :) Visca el Barca! Visca el Lewangolski :)

Robert Ronaldinho :D
konto usunięte

Potężny transfer rodaka :)))

9iatka już oficjalnie w sklepie internetowym Fc Barcelony

Hiostoryczny moment. 31 lat kibicowania Barcelonie i się doczekałem. Łezka się w oku zakręciła.

Rekord goli w sezonie Messiego zagrożony !

Coś pięknego
Łezka w oku się zakręciła
Nareszcie Polak w kochanym klubie !

Próbował skopiować Ronaldinho

Ale poczarował piłeczką xD Piękna sprawa

piękny dzień!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/28 koszulek jest z nazwiskiem Lewandowski, prezentacja na CN ponad 40k ludzi którzy oprócz tego że są na niej to wydali swoje euro w klubowych sklepach na różne pamiątki, na yt widzę na oficjalnym kanale już teraz śledzi ok. 60k - a byli tacy którzy pisali że 50 mln za Lewandowskiego to zbyt duża cena, przecież ten gość podnosi marketingowo Barce po odejściu Messiego z piwnicy na 3 piętro

Gdzie obejrzeć prezentacje?

Mega zazdroszczę i pozdrawiam wszystkich którzy są właśnie w Barcelonie, na Camp Nou!

Chyba zmienie avatar z Antonelli na Ani :)

Pozdrowienia z Camp Nou!

Prawie jak Messi :P

Czy można gdzieś to obejrzeć na żywo?

Musieli przesunąć prezentacje na początek mojego daily w pracy akurat :(

Panie Speaker, Czekam na to... el nostre nou jugador, el primer polonès de l'equip blaugrana, és... Robert LEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEWWWWWWWWWWWAAAAAAAAAANNNNNNDOOOOOOOOOOOOOWWWWWWWWSSSSSSSSKIIIIIIIIII!!

Czyli ugadali z memphisem nowy numer najwyraźniej.