ARA: Barcelona poprosiła Gerarda Piqué o zrezygnowanie z odroczonych 52 milionów euro [Aktualizacja 9:45]

Mateusz Doniec

4 sierpnia 2022, 09:13

ARA

165 komentarzy

Fot. Getty Images

W środę wieczorem dyrekcja sportowa Barçy w składzie: Joan Laporta, Rafa Yuste i Mateu Alemany spotkała się z Gerardem Piqué oraz jego agentem Arturo Canalesem. Dziennik ARA informuje, że tematem rozmów miało być zrzeknięcie się przez obrońcę należnych mu 52 milionów euro wynikających z odroczonego wcześniej wynagrodzenia. Taki gest ze strony Katalończyka uchroniłby klub przed sprzedażą kolejnych aktywów.

Jak podaje dziennik ARA, FC Barcelona jest zobowiązania do wypłacenia Gerardowi Piqué 52 milionów euro w sezonie 2022/23. Powodem tak wysokiej kwoty jest fakt, że obrońca uzgodnił Josepem Marią Bartomeu nowy kontrakt do 2022 roku, a podczas pandemii uaktualniono umowę, włączając w nią serię odroczeń i przedłużając ją do 2024 roku. Z kolei latem zeszłego roku Piqué obniżył swoje wynagrodzenie, aby klub mógł zarejestrować Memphisa Depaya oraz Érica Garcíę, ale 35-latek zrobił to, według ARA, zrzekając się niewielkiej części wynagrodzenia, ale za to odraczając ponad 70%.

Właśnie z tego powodu w środę wieczorem Joan Laporta, Mateu Alemany i Rafa Yuste spotkali się na kolacji z Gerardem Piqué i jego agentem Arturo Canalesem. Wspomniane 52 miliony euro obciążają budżet płacowy klubu. Piłkarz jest zdeterminowany, aby pozostać w klubie mimo sporej konkurencji, ale klub naciska, aby Katalończyk tym razem rzeczywiście obniżył wynagrodzenie, dopasowując się do nowej drabinki płacowej oraz do nowej roli, jaką przewiduje dla niego Xavi. Szkoleniowiec Barçy już na początku lata miał przekazać obrońcy, że będzie grał mniej. Sztab szkoleniowy uważa, że Piqué wygląda już lepiej fizycznie, ale wątpi, czy 35-latek utrzyma tempo rywalizacji. Podkreśla się także sporą konkurencję w defensywie.

Zdaniem ARA klub chce obniżyć budżet płacowy do 400 milionów euro, negocjując obniżki wynagrodzenia. Z pozostałymi kapitanami: Sergio Busquetsem i Jordim Albą oraz z Ter Stegenem również mają toczyć się już rozmowy w sprawie renegocjacji kontraktów, ale w ich przypadkach negocjacje nie są tak zaawansowane, ponieważ są oni nadal zawodnikami wyjściowego składu, w przeciwieństwie do Piqué. Co więcej, w przypadku Busquetsa pojawia się inny problem, a konkretnie długość jego obecnej umowy. Kontrakt pomocnika wygasa już w 2023 roku. 34-latek nie chce go przedłużać, co z kolei zmniejsza szanse na nową umowę i odroczenie płatności.

Klub wie już, że własna interpretacja pierwszych dwóch „dźwigni finansowych” dotyczących sprzedaży praw telewizyjnych jest wyższa niż interpretacja LaLigi, a uruchomienie trzeciej „dźwigni” w formie sprzedaży 24,5% praw do Barça Studios nadal jest niewystarczające do rejestracji zawodników. Barça ma jeszcze w zanadrzu sprzedaż kolejnych 24,5% praw do Barça Studios, ale na razie tego nie zrealizuje, ponieważ chce maksymalnie wykorzystać czas do startu LaLigi, sprawdzając, czy z samych transferów z klubu oraz obniżek wynagrodzenia uda się wygenerować wystarczające finansowe fair play. Główna uwaga ma skupić się zatem na dwóch zawodnikach: Frenkiem de Jongu, za którego przybyłby do klubu Bernardo Silva, oraz na Gerardzie Piqué, który wie, że będzie odgrywał dużo mniejszą rolę niż dotychczas.

Aktualizacja

9:45

Mundo Deportivo: Zarówno Busquets, jak i Piqué są gotowi do pomocy klubowi, jeśli będzie to konieczne, aby zarejestrować nowych piłkarzy. Środkowy obrońca pomógł już w zeszłym sezonie, odraczając część swojej pensji na kilka lat, dzięki czemu możliwe było zarejestrowanie Memphisa i Érica Garcíi. W tym przypadku jednak samo odroczenie może nie wystarczyć, a wręcz konieczne może być obniżenie wynagrodzenia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja rozumiem, że dobro klubu i wiele im zawdzięcza, ale zrzec się 52 mln euro... to jest delikatnie mówiąc przegięcie. Skandal..

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że chociaż minimalny procent dźwigni finansowych pójdzie na oddłużenie klubu to czas się obudzić. Wszystkie pieniądze idą na nowych zawodników, pensje nowych zawodników, pensje nowych kontraktów młodych zawodników oraz zaległe pensje, które były notorycznie odraczane.
Zaległości wobec Pique są olbrzymi, ale dotyczy to niemal każdego zawodnika - nawet teraz gdy mowa o sprzedaży de Jonga ten też chce zaległe pensje rozliczyć (20mln euro).
Być może wielu kibiców nie jest tego świadomych, ale łączne zaległe płatności wobec piłkarzy to nie są kwoty typu 100mln euro, a mowa o dużo większych pieniądzach (sam Pique i de Jong to 72mln euro. Ludzie dziwią się dlaczego Roberto został przedłużony kontrakt o rok - jednym z powodów jest to że dzięki temu o rok została odroczona wypłata zaległych pieniędzy. Pamiętajmy że większość piłkarzy szła na rękę klubowi, gdy była tego potrzeba, a w szczególności nasze grające legendy.
Laporta w wywiadzie powiedział że część dźwidni pójdzie na spłatę długów, ale nie sprecyzował jakich długów - to nie zobowiązania wobec zewnętrznych wierzycieli, a koszty wewnętrzne klubu.
Czy proszenie o zrezygnowanie z odroczonych 52mln euro jest moralne z punktu widzenia relacji pracodawca-pracownik? Zdecydowanie nie, ale to pokazuje jaką kartą gra Laporta - totalnie wszystko jest pompowane w zespół z nadzieją że wyniki sportowe pomogą odbić się Barcelonie od dna - wszystko albo nic. Zgodnie z tym co mówią ludzie znający się na finansach Barcelony - tutaj nie ma plan B, a brak powodzenia planu Laporty będzie oznaczał wielokrotnie większy kryzys niż ten, który właśnie przechodzimy.
Trzymajmy kciuki aby się wszyskto udało - klub musi czuć się jak szmata prosząc zawodników o tak wiele, ale nie ma wyjścia - nawet jeśli Pique zgodzi się na częściową rezygnację z tych 52mln euro to będzie wielki gest. Dlatego powtarzam - dźwignie pozwoliły klubowi zachować stabilność, ale nadal jest bardzo źle i brakuje pieniędzy bo wszystko zostało wpompowane albo w drużynę która przejdzie do historii zdobywając wielką liczbę trofeów, albo to będzie last dance na najbliższe 20-30 lat. Ktoś powie po co Barcelonie Bernardo Silva, albo kolejny doświadczony obrońca - właśnie po to aby zwiększyć szanse na triumf sportowy, bo władowaliśmy w to wszystko, a ewentualne 100mln euro na 2 dodatkowych zawodników już nie robi różnicy w ogólnym rozrachunku bo na szali postawiono wszystko.

Latają po piłkarzach z tekstami pozwólcie odroczyć płatności, zrzekniecie sie należnej wam kasy. Żałosne. W szczególności gdy tak grubo sie kupuje ściąga nowych piłkarzy, przecież nie za darmo. Jak maja na to patrzec piłkarze do których klub uderza po prośbie gdy jest hurtowy zaciąg nowych grajkow jednocześnie?

Zabawne. Bartomeu podpisał z nim nową umowę w październiku 2020, włączając w nią serię odroczeń. W tym samym czasie przedłużono też kontrakty z de Jongiem, Lengletem i ter Stegenem. A tydzień później zarząd podał się do dymisji, wiedząc że nie będzie musiał tego ogarniać :)

Więcej niż dług.

W życiu bym się nie zgodził.

Wątpię ze odpuści, to ogromna kasa mimo ze to cule z krwi i kości

Widzę, że dużo osób, próbuje się kłócić o nie swoje pieniądze. To ci socjaliści.

Zabawne, najbardziej oburzone tą prośbą są osoby których tą prośba nie dotyczy :)

Czekajcie, czy ja dobrze rozumiem?
Klub dźwigniami zarobił 767MLN
Przedłuża kontrakty zawodnikom tylko po to aby odroczyć płatności.
Przychodzi czas, żeby oddać kasę to nie chcę tego robić.
W międzyczasie kupują zawodników za 200MLN i za kasę Pique czy Ter Stegena chcą ich zarejestrować.

Przecież to jest tak żałosne....

Mógł nie robić tych transferów tylko pospłacać wszystkie zaległości i spokojnie w przyszłości odbudować kadrę (top4 w Hiszpanii jest praktycznie z automatu)


niestety, ale Barcelona stała się wielkim Wstydem, a nie Dumą Katalonii - Laporta to krętacz, oszust i złodziej. Można gdybać czy mu się należy czy nie, czy kontrakty były za duże czy nie, ale zaraz pionokio będzie 1,5 roku prezesem. Ja rozumiem odroczenia itd, ale szmacić się i traktować legendy w ten sposób, które jako pierwsze zrzekły się hajsu i cisnęły innych jak była pandemia - masakra - to tylko pokazuje że FDJ i inni nie powinni odpuszczać -tak jak z FDJ - genialny laporta - odroczmy ziomkowi gruba kase na za 4 lata a za rok wypchnijmy z klubu, to nie będziemy musieli płacić, a w tym czasie kupmy kilku piłkarzy wydając najwięcej kasy w Europie - laporta zachowuje się jak mafiozo - żałuję że musimy oglądać taki epizod. I powiem tak - nawet rozumiem próby żeby z pilkarzami negocjowac znaczne obnizki - ale nie robi się czegoś takiego jak z de Jongiem i w tym czasie nie kupuje sie pilkarzy za 150 baniek i nie daje sie tamtym nowym wszystkiego zabierajac zasluzonym - oni w sumie są jak pis

@jondeca no jak ktoś zarabia 3k i zabierzesz mu połowę to nie ma co żreć. Ale jeżeli przy aktualnych kosztach życia najniższa krajowa wynosiłaby 15-20k na rękę i płaciłoby to państwo to wtedy myślę, że jest to rozsądne i do zrobienia. Takie porównania to sobie wiesz... Poza tym fajnie uwzględniać jakiś czynnik ludzki i to, że ziomek dostaje kontrakt pewnie z 4x większy niż średnia rynkowa i nie miał skrupułów brać taką kasę od ukochanego klubu, wiedząc jak to wygląda.

Bartomeu dawał socjale na wyższym poziomie niż PiS ;)

@Bobo25 Nic dodać nic ujać - też mam podobne zdanie - spokojnie mogliśmy rozwijać zespół jeszcze 2-3 sezony i spłacać długi. Wielu prezesów czy prezydentów wypowiadało się na temat Barcelony - laramblowi eksperci pisali że zazdroszczą Barcelonie, ale fakty są takie oni wyrażali zdziwienie. Nie oszukujmy się - w 99,9% przypadków czy to w przypadku klubu piłkarskiego czy nawet zwykłej firmy - nikt nie zrobiłby jak Laporta.
Należy pamiętać że to Ferran Reverter naprawił finanse Barcelony, to on zorganizował genialne przedsięwzięcie w postaci kredytu w wysokości 500mln euro na prawie zerowym oprocentowaniu i jeszcze odroczył to w czasie, aby klub złapał oddech. Odszedł bo nie chciał firmować tego co widzimy dzisiaj swoim nazwiskiem, bo stworzył idealne środowisko do spłaty długów, a wyszło na to że pieniędze z dźwigni wpompowaliśmy w kadrę i jej utrzymanie.
Historia pokaże czy Laporta będzie uznany za niemal boga ratującego klub, czy będzie uznany za gorszego od Bartomeu. Dwie totalnie różne opcje, ale ani jednej ani drugiej wykluczyć się nie da. Oby się udało.

@MarFan Nikt tu nie panikuje - wiedza, umiejętność interpretacji zdarzeń czy szersze spojrzenie od przeciętnego kibica to nie panika.
Podniesienie jakości zespołu nie gwarantuje większych zysków bo nie daje to pewności zdobywania trofeów. Podnoszenie jakości zespołu to też rozwijanie mlodych piłkarzy - aktualna kadra nie rozwinie mocniej Fatiego, Pedriego czy Gaviego. Pójcie drogą rozwojową też mogło przynieść podobne efekty, a być dużo tańsze. Nie możesz zakładać z góry że wygramy tryplet, LM czy chociaż LaLigę bo bez względu na ilość zawodników, która przyszła nasza linia pomocy i tak jest mało doświadczona, a zawodnicy z doświadczeniem do Busi, Kessie i de Jong, który jest na wylocie.
Odnośnie Lewandowskiego - on pomoże wypełnić trybuny bo jest gwiazdą, ale to nie Messi. Koszt 45mln kwoty stałem + 5mln zmiennych + 10mln prowizji to nie są grosze - przy dobrych wiatrach średniorocznie niech zarobi dla Barcelony 20mln euro to nadal zostaje do opłacenia jego pensja.
Cynizm - chyba nie znasz definicji tego słowa - to postawa, którą charakteryzuje nieuznawanie i podważanie wartości i norm obowiązujących w danym środowisku. Bliżej Barcelonie do cynicznego zachowania, niż ludziom trzeźwo myślącym i biorącym pod uwagę że coś może nie wypalić - nikt jeszcze zawodnikami na papierze nic nie wygrał.

@sokot Nie wiem czemu zakładasz że Barcelona bez wpompowania kilkuset milionów w kadrę jest nic nie warta. Zauważ że Fati, Pedri, Gavi za 2-3 sezony nadal będą dzieciakami i nadal w LM nie będą na uprzywilejowanych pozycjach w stosunku do dużo bardziej doświadczonych zawodników.
Laporta musiał skorzystać z dźwigni finansowych ze względu na FFP, ale nie musiał wszystkiego wydać, mógł wybrać opcję spłaty długów, mógł też zrobić mix i część wydać na wzmocnienia, a część na spłatę długów. W trakcie tego okienka gigantyczna ilość darmowych i jakościowych zawodników była dostępna, zatem nie trafiają do mnie te argumenty.
Genialny Sergio Gomez trafi do MC pewnie za 15mln, a my w tej cenie kupimy średniaka z doświadczeniem bo już nie rozwijamy zespołu - musimy go tylko zgrać. Pedri, Gavi, Nico, Fati już nie będą się tak szybko rozwijać bo będą zgrywać się pod schematy pozwalajace robić wynik, a nie rozwijać umiejętności. Szkoda że ludzie tego nie widzą - mamy 8-10 zawodników którzy potrzebują jeszcze się rozwijać i to jest kolejna rzecz niepodważalna.

@Kimirionum
Na wyższa pensje zapracowujesz wcześniej zapierdzielajac :)
W życiu tez tak jest

Jak tak dalej pójdzie to za chwilę się dowiemy, że Pique został właścicielem 12% Barça Studios (barter za 50 mln zadłużenia) :)

@Maker0 właśnie należy mu się tyle ile ma w kontrakcie... O czym ty mówisz?

Klub mem, prosić GP o rezygnacje z 52 mln i podpisać za 3+1lat 34 letniego Lewego.
Na miejscu GP bym się na to nie zgodził. Skoro taką kasę ma brać Mr. Kokos Lewy to czy legenda klubowa nie zasługuje na swoją kasę? Masakra. Jednemu dali za dużo, a chcą zabrać gościowi któremu się należy. wstyd!!

@swiergol2 Negocjacje dotyczące uruchomienia drugiej dźwigni były bardziej złożone niż w przypadku pierwszej. Powodem był fakt, że kataloński klub na początku kadencji Laporty uzyskał 595 mln euro pożyczki od Goldman Sachs, co pozwoliło Barcie na restrukturyzację zadłużenia, a jako gwarancję wystawiła wówczas 90 proc. praw telewizyjnych. Kolejna dźwignia wymagała zgody GS, którzy zgodzili się pod warunkiem otrzymania 100mln euro - to był szantaż, na który Barcelona musiała się zgodzić aby móc sprzedać prawa telewizyjne przy drugiej dźwigni. To nie było dobrowolne spłacenie długów, a rzecz którą Barcelona musiała zrobić.
Odnośnie rozwoju młodych zawodników siedzę w tym temacie od wielu lat - w ostatnim sezonie u mnie w Rennes też poświęciliśmy rozwój młodych zawodników dla wyniku sportowego. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastka - albo rozwijasz albo grasz dla dobra zespołu. Nie ma półśrodków - nasze talenty w nadchodzącym sezonie zdobędą trochę doświadczenia i tyle - piłkarsko będą lepsi, ale jakość będzie na tym samym poziomie.

A ja wam mówię że Pique się zgodzi, może nie na całość, może coś wymyśla żeby rozłożyć to w czasie ale on na to pójdzie. Cokolwiek by o nim teraz czy w przeszłości pisały media to prawdziwy kapitan i w 100procentach człowiek Barcelony. Już nie mówiąc o tym jaka robotę za 3-4 lata będzie dla klubu robić ta Andorra, do której będzie można wypożyczyć każdego zdolnego chłopaka, który przerasta już drużyny młodzieżowe i Barcę B a nie poradzi sobie jeszcze w pierwszej drużynie.

@JarekS Dokładnie, Laporta poszedł vabank i postawił przyszłość klubu na jedną kartę....
Wielokrotnie pisałem o tym, że istnieją inne sposoby, mniej ryzykowne (ale też wydłużone w czasie), ale tutejsi "ekonomiści" pisali że człowiek się nie zna...
Naprawdę mam solidne obawy o najbliższe kilka dobrych lat tego klubu...

Żałosne jest to żebranie klubu u zawodników.

@ACRAB95 Messi tez nie zasługiwał. Zwłaszcza pod koniec gdzie spacerował po boisku

Uważam że Gerard, który na obecną chwilę ociera się o bankructwo, bez mrugnięcia okiem zrezygnuje z 52 milionów euro!

@jondeca Myślę, że w sumie w naszym kraju już tak jest patrząc na pensje większości Polaków. Odprowadzają podatek z pensji, ceny coraz wyższe i końca nie widać i coraz ciężej ludziom wyżyć. Niby dają jakieś tarcze i inne "pomoce", ale gdzieś indziej oddajesz im to x2. Więc my juz oddajemy większość naszych miesięcznych środķów państwu i nawet 40/50% społeczeństwa sie na to godzi dalej głosując na pewną partię. :)

@kejdzi Oddanie klubowi nie musi się przejawiać tym że co sezon idziesz na ustępstwa klubowi rezygnując z kasy tylko dlatego bo ktoś nie potrafił (lub nie potrafi) tym klubem zarządzać.

To jest trochę tak, że pożyczamy w Bocianie, żeby oddac w Providencie.
Potem "z pomocą" przyjdzie jeszcze jakiś Vivus, ale na końcu i tak spotkamy się z komornikiem.

@Bobo25 Ale co postawił na jedną kartę?? O czym Ty człowieku piszesz? Sprzedał wszystko??? My musimy grać na określonym poziomie aby zwiększać dochody i tak bo te pieniądze które są w Lidze Europy a te w Lidzie Mistrzów to przepaść. Nie mamy czasu przez zadłużenie czekać 10 lat. Poza tym gość myśli nie podpisał CVC negocjował umowy, starał się wytargać jak najwięcej. Obniża pensje, robi drabinkę to co to jest jak nie myślenie długofalowe? Część kasy ze sprzedaży udziałów idzie też na spłatę zobowiązań więc nie jest tak że wydaje wsio na transfery. A to że chce uciąć komuś 52 miliony to nie jest oszczędność? Przez taką politykę Bartomeu i tylko szastanie kasą kończyło się to blamażami w LM. Bo i tak dostaniemy kasę więc po co się starać. Bartomeu stworzył tu radosny przytułek.

Jeśli Pique na to się zgodzi to wielki szacun dla niego.

@Krtg tak tak… okropni piłkarze. Powinno być im wstyd, że ktoś chce im tyle zapłacić. O czym ty piszesz człowieku?

Niby tylko prośba, ale i tak żenująca. Mam nadzieję, że to tylko plotki.

To szaleństwo, tak wydawać na transfery a potem żebrać u zawodników o mniejsze wypłaty

To byłoby nie w porządku gdyby faktycznie prosili go o zrzeczenie się tak ogromnego zadłużenia. To trzeba negocjować obniżenie przyszłych zarobków a nie czepiać się czegoś co już zapadło. To mi wygląda na grę na czas gdy się najpierw prosi o odroczenie a gdy przychodzi do płacenia to oczekuje, się że zawodnicy zrezygnują z tych pieniędzy. Pique ma prawo być oburzony jeśli klub faktycznie będzie go prosił o zrzeczenie się tych pieniędzy a kupuje aż 3 zawodników za ok 50 mln każdy. Uczciwsze byłoby zaoferowanie zawodnikowi jakichś aktywów klubu jako ekwiwalent kwoty która mu się należy. Innym rozwiązaniem jest zapłacenie mu w postaci zawodników. Skoro Barca wraz ze zmiennymi musi zapłacić Bayernowi za Lewandowskiego ok 50 mln euro to niech da go Pique a on da mu kontrakt w FC Andorra. :-)

A może niech Pique wykupił resztę udziałów za te 50 baniek

@Lucassito Widzę że nadal jesteś w top formie przed rozpoczęciem roku szkolnego :) Bartomeu przedłużył umowę z Pique z odroczeniami oraz z de Jongiem dając mu prawie 30 mln brutto, a potem tydzień później podał się z zarządem do dymisji, ale to Laporta nie chce płacić deali, na które się umówił :D

Jeżeli jak mówisz: "za 5 lat okaze się ze nasze przychody będa gorsze niz w pandemii i na Barcy będą zarabiać wszyscy poza Barcą", to ja oficjalnie spalę wszystko co związane z FCB, a ty na zawsze zostaniesz tutaj jako strażnik finansów klubu :D

Japierdole.
Jakby rozumiem że wiadomo o tym od dawna ale to jaki syf zostawił tu Bartomeu jest niewyobrażalne.

@KibicBarcy84 Tylko że tutaj nikt z żadnej kasy nie zrezygnował. Pique chwalił się że gra za darmo i wszyscy myśleli że rzeczywiście tak jest. Tylko zapomniał wspomnieć że tylko przesunął wypłatę co dla mnie nie jest absolutnie żadnym wysiłkiem dla niego przy majątku który ma.

Myślę ze 70% z was uwaza sie za patriot.
To ja mam propozycje gdy za kilka miesiecy polska przestanie buc wyplacalna dla dobra naszej kochanej ojczyzny wszyscy zrzekamy sie 50% pensji przez rok.
Te pieniadze pomogą ratować kochana ojczyzne ????????????????
Ps. Czyli ci co są nadal krytykuja gerarda a reszta siedzi cicho.

@Bobo25 piszes, że spokojnie z Xavim jeszcze przyszły rok starym składem ? Skończylibysmy w środku tabeli przy dobrych wiatrach bez pucharów i Xavi leciałby z posady już w połowie sezonu. Po presji 99 procent kibiców przyzwyczajonych do corocznych sukcesów. A młodzi zamiast się ogrywać byliby winowajcami niewypałami które trzeba sprzedać. Tak pięknie to sobie wymyśliłes. Zaufaj może komuś kto ma pojęcie i rządzi teraz w klubie.

@pyra92 problem w tym, ze Barca nie ma czasu na „w przyszłości”. Sukcesy sportowe musza przyjść jak najszybciej. To wszystko MA znaczenie na pozyskanie lepszych sponsorów, lepszych piłkarzy etc. Kasy generalnie. Z poprzednim składem byłoby ciężko… Zwróć uwagę nawet na frekwencję na Nou Camp w poprzednim sezonie. Teraz jest szaleństwo, a kibice przyjdą i zapłacą. Barca musi zacząć porządnie zarabiać i odbudować swoją reputacje w Europie. Dużo jest w tym momencie „gimnastyki” finansowej ale to zrozumiałe. Takie jest moje zdanie dla wszystkich malkontentów działania obecnego zarządu.

@kinioo a najbardziej - Dzięki Joan...

Z "Mes Que Un Club", pozostał tylko "mess"...
Smutne.
Dzięki Sandro, dzięki Barto...

zastanawiajace jest to, ze zawodnicy w takich sytuacjach sa jeszcze bronieni. Powinien byc paragraf i odsiadka za oferowanie takich kontraktow. To jest ewidentne dzialanie na szkode klubu. Hitem jest, ze nie ma nikogo odpowiedzialnego pociagnietego do odpowiedzialnosci. Niczym w Polskiej polityce. Pilkarzom powinno byc wstyd bo oni sa swiadomi tego, ze to jest normalny wałek i nigdzie indziej by tego nie dostali.

@MILOSZ_F22 moim zdaniem żaden z tych piłkarzy nie zasługiwał na Taka pensje prócz Messiego. Busquets Pique czy Alba powinni mieć dużo mniej. Kolejna sprawa, ze jest inny zarząd i niech robią wszystko by klub doprowadzić do stabilizacji finansowej. Za 20 lat nikt nie powie, ze Laporta 50 mln nie wypłacił Pique tylko, ze Laporta uratował klub. Chyba ze chcesz by jakiś fundusz arabski wykupił 51% praw

Podziwiam Gerarda, jeśli się zgodzi i jednocześnie nie będę miał za źle, jeśli nie. Choć to i tak go guzik obchodzi xD

@caminero a to z pudelka wziąłeś to info o bankructwie czy w wieczornym wydaniu Wiadomości leciało xD?

:))))))))))))))))))))))))))))

@Lucassito Dokładnie prawdę prawisz, Lapcio obiecywał sponsorów z milionami i gdzie oni są?
Sprzedać po kawałku klub każdy potrafi.
Alemany TOP? Torres za 55 mln, Lewy za kolejne 50 xD

Nie rozumiem negatywnych opinii na temat działania dyrektorów klubu. Czy Ci komentujący uważają interes piłkarzy jest ważniejszy niż klubu? Owszem nie jest elegancko jak działacze proszą piłkarzy o obniżenie pensji czy należności ale oni działają dla interesu klubu, nie dla siebie. Poza tym to poprzedni zarząd zas...ał a teraz oni musza sprzątać po nich. Zamiast chwalić ich to tutaj ganiają ich działanie. To wam zależy na tym, żeby klub zbankrutował?

@ZwyklyKibicBarcy04 a i owszem, a ściągają nowych, jak ci co już tu są parę lat mają się czuć, chociażby taki Piqe, może i nie jest już najwyższych lotow ale ma odpuścić 50 baniek? Nosz kurwa

Ej ziomuś marne 50 milionów euro ćwierć miliarda złotych no weź.. Klub mem :D

@creativeopinion nawet nigdy nie będziesz stał przed takim wyborem, także ten komentarz nic tu nie wnosi :) oboje wiemy dlaczego....

Czyli 35 letni Pique wcale nie jest tańszy niż FDJ.
Czyli alba Sergio Pique FDJ i teraz Stegen to zobowiązanie dla klubu ponad 200 mln

Typowy artykuł dla fanów RM, którzy z tego typu faeków czerpią radość i przesiadują na tym forum, bo u nich nie wiele się dzieje.

@kinioo To dlaczego kolego wyleciał i nie był znów prezesem, skoro był taki boski - wiele się mówiło o jego bizancjum - nie on poza tym, uratował. ale zbiegło się w czasie ze złotym pokoleniem wychowanków i tyle. To co robi teraz to skupowanie przypadkowych graczy za kasę której brak bardzo odczujemy w przyszłych latach, a wcele nie mamy konkurencyjnego zespołu - wygląda to ładnie na papierze, ale trofea zdobywają "drużyny". Czemu go nie szanuje: Messi (nie to że odszedł - za oszustwo i kłamstwa laporty), za poręczenia, z których wiuększosc osób się wycofała jak został prezesem, za to jak oszukuje da jonga i innych - jednym zabiera żeby taki lewy i inni nowi mogli dostać wiecej, a FDJ i Pikej to kumlminacja - poprosic graczy zeby odroczyli duza kase na potem, na lepsze czasy- a jak sie zgodzili to chca ich wypchnac zeby im tego nie placic - Pique pierwszy w pandemii wszystkich cisnal zeby zgodzili się na obniżki , FDJ też pierwszy w ogole sie na to zgodzil - a teraz są traktowani jak szmaty - za to że zamiast ustabilizować Barcę - co tylko wyciągnął ze sprzedazy Barcy pakuje w dziadostwo na 1-2 sezony.

Zobacz - co on robi? zbudował skład fajny - ale jakim kosztem?! Jakie zyski osiagnal laporta zarządzajac najbardziej rozpoznawalna marką na Świecie i w dodatku mówimy już o sezonie bez pandemii - kluby notowały zpore zyski a my giga stratę - w dodatku pozbyliśmy pensji bardzo kosztownych graczy pokroju Leo, Griezmanna czy Suareza, a nadal są gigantyczne straty - szczerze to oni są wszyscy po jednych pieniadzach i są siebie warci. Laporte poza prem - niewiele rózni od bartka - jakby mial hajs to rozwalilby go tak samo jak bartek

@JarekS Ale daje większe szanse na to ze ugrasz więcej niż mniej. Interpretacja zdarzeń tu jest w jedną stronę. Że zaryzykował? Co zaryzykował? Piotolenie że Lewandowski nie jest Messim. Co Ty porównujesz? Koszty utrzymania Messiego a Lewego wziełeś pod uwagę? A pisanie że kadra nie rozwinie młodych graczy? Większych bredni nie czytałem. Każda kadra się rozwija gdy gra na odpowiednim poziomie i ma KONKURENCJĘ w zespolę. Specjalnie napisałem dużymi literami bo do niektórych nie dociera. Czyli dalej utrzymujemy słaby skład bez konkurencji i płaćmy im za nic. Niektórzy nie ogarniają podstawowych rzeczy. Dziwnym trafem trener na to naciskał, zawodnicy też. Tzn co oni nie wiedzą co robią? W zasadzie to nikt w klubie nie wie co robi, stawia wszystko na jedną kartą a internetowi eksperci wszystko wiedzą. Aha super!!

O kuźwa 52 miliony?!!!!!
Dosyć pokaźna sumka.

@creativeopinion pike może się zgodzić, ma w chuuu pieniędzy oni na to parza inaczej tak jak my bo nie mamy takich wynagrodzeń a i jeszcze będzie to na przyszłość jak by chciał wystartować na objęcie klubu to by to ludzie pamiętali co zrobił za piłkarza :)

@pyra92 gawiedź byłaby niezadowolona bo nie byłoby transferów. To jest takie przekładanie konsumpcjonizmu dnia codziennego na klub któremu się kibicuje. Gdyby Barca zajęła w następnym sezonie np 3 miejsce, to kibice będą się domagać kolejnej rewolucji, transferów. Za rok inni zawodnicy wystrzelą umiejętnościami, będą modni więc będą się domagać ich sprowadzenia.

@Bobo25 mniej ryzykowne (ale też wydłużone w czasie) tak - jakieś 15-20 lat z walką o utrzymanie w LL. Brak sponsorów, kasy, sukcesów. I być może nie podniesienie się z tej sytuacji nigdy. Laporta zrobił co musiał aby ten klub nie utonął. Może i zagrał va-bank ale winowajcą tej sytuacji jest tu Bartomeu.