Sport: Thomas Meunier alternatywą dla Azpilicuety

Julia Cicha

4 sierpnia 2022, 19:45

Sport

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Wydaje się już niemal pewne, że César Azpilicueta przedłuży umowę z Chelsea i nie trafi do Barcelony tego lata. Takiego zdania są najbardziej wiarygodni dziennikarze na czele z Gerardem Romero i Fabrizio Romano. Wobec takiego rozwoju wydarzeń według Sportu prawą stronę obrony Barçy wzmocnić może Thomas Meunier.

Katalończycy skontaktowali się z graczem Borussii Dortmund już w styczniu, by zapytać o możliwość wypożyczenia z obowiązkiem kupna po sezonie. Niemiecki klub nie pozwolił jednak zawodnikowi odejść. Teraz wszystko będzie zależeć od ceny, ponieważ Barcelona nie chce płacić zbyt dużo za gracza na tą pozycję. Na Camp Nou istnieją ponoć duże wątpliwości w stosunku do Sergiño Desta, który może odejść z klubu. Meunier jest postrzegany z kolei jako pewny, silny i doświadczony piłkarz. Borussia tym razem może zgodzić się go puścić, ponieważ ma niemal miesiąc na znalezienie jego następcy. Nie oznacza to jednak, że rozmowy ws. ceny będą łatwe i krótkie. Meunier cieszy się zainteresowaniem wielu klubów, m.in. Manchesteru United. Nie można też zapominać, że Xavi zawsze może skorzystać z usług Sergiego Roberto, Koundé lub Araujo, więc pozyskanie prawego obrońcy nie jest koniecznością.

Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość drugiego z graczy Chelsea łączonych z Barceloną. Według Sportu jeśli jednak transfer Marcosa Alonso również nie dojdzie do skutku, dużą szansę dostanie Alejandro Balde. Wychowanek dobrze wykorzystał minuty otrzymane w presezonie i jest coraz lepiej przygotowany, by rywalizować z Jordim Albą. W poprzednim sezonie był jeszcze niedojrzały, ale szybko się rozwija i sztab szkoleniowy docenia jego postępy. Trenerzy są zdania, że Balde będzie w stanie odciążyć Albę, gdy będzie to konieczne. Wciąż ma jeszcze do dopracowania kilka aspektów gry, przede wszystkim w obronie, ale doświadczenie w pierwszym zespole, szczególnie w meczach z trudnymi rywalami, powinno mu w tym pomóc.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jezeli wezmiemy Marcosa Alonso to bedzie to zamek do drzwi dla Balde, ktory moze potrzebuje regularnej gry, ale bedzie w stanie grac raz na jakis czas. 3-4letni kontrakt Alonso to zniszczy. Jakby Xavi nie potrafil ufac mlodzikom, jak robili to inni.

@Greenalley Mimo wszystko, lepiej kupić LO i mieć dwóch pewnych zawodników na tej pozycji, w pełni rozwiniętych i doświadczonych. Natomiast Balde dobrze by było wypożyczyć na sezon, by grał gdzieś regularnie (lub częściej) w najwyższej fazie rozgrywkowej. Ale tu trzeba być ostrożnym i wypożyczyć go gdzieś gdzie naprawdę będzie grał (najlepiej w LaLidze) oraz drużyna będzie stosować tę samą formację oraz podobny styl gry. W innym wypadku będzie się szkolić w innych warunkach i finalnie może się dla nas okazać bezużyteczny jak Cucurella.
« Powrót do wszystkich komentarzy