Jordi Alba: Motywuje mnie gra w najlepszym klubie na świecie

Maciej Łoś

24 lipca 2022, 08:20

Barca TV

6 komentarzy

Jordi Alba wypowiedział się na gorąco po zakończeniu zwycięskiego Klasyku w Las Vegas. Lewy obrońca jest zadowolony z rywalizacji w drużynie.

Rywalizacja: Zawsze była otwarta. To normalne, że Barça chce mieć najlepszych piłkarzy i szuka zawodników także na moją pozycję. Myślę, że warto spojrzeć na tych, których mamy u siebie. Balde jest bardzo młody i utalentowany. Ale decyduje klub, to tylko moja opinia.

Prywatne cele na sezon: Zawsze daję z siebie wszystko. Chcę mieć dobre wyniki zarówno w obronie, jak i ataku. Chcę jak najdłużej pozostawać na najwyższym poziomie. Ten rok będzie wyjątkowy, ponieważ w trakcie jego trwania będą mistrzostwa świata. Jeszcze będzie czas, żeby o nich myśleć. Jeśli będę grał dobrze w klubie, to będę miał większe szanse na wyjazd do Kataru. Nie wolno tracić koncentracji, ponieważ w każdej chwili inny zawodnik może to wykorzystać i zająć miejsce w składzie.

Stany Zjednoczone: Widzę tu wielu fanów Barcelony. Zawsze, gdy tu jesteśmy, jesteśmy przyjmowani z radością przez miejscowych, Myślę, że kibice dobrze się dziś bawili. To tylko sparing, ale Klasyk nawet w takiej formie wzbudza duże zainteresowanie.

Wzmocnienia: Klub przeprowadził kilka transferów, a okienko wciąż trwa. Kadra jest mocniejsza i chcemy to udowadniać z meczu na mecz.

Robert Lewandowski: To zaszczyt grać z kimś o takiej jakości w jednej drużynie. Na pewno da nam bardzo dużo, w Bayernie robił wielkie rzeczy. Widać, że ma ogromne ambicje i chęci, świetnie odnalazł się w szatni. Chcemy uczyć się od niego i pomóc mu zaadaptować się do naszej gry.

Klasyk w Las Vegas: Dla nas mecze z Realem zawsze są wyjątkowe. Na trybunach było kilkadziesiąt tysięcy fanów, to przyjemność grać dla takiej widowni. Atmosfera była bardzo dobra.

Motywacja: Myślę, że zawsze miałem rywalizację. W drużynie nie było ostatnio klasycznego lewego obrońcy, ale mógł tu grać choćby Sergiño Dest. Motywuje mnie gra dla najlepszego klubu na świecie. Codziennie budzę się z myślą, że mam bardzo dużo szczęścia. Chcę odwdzięczać się asystami, lepszymi statystykami, tytułami. Jest tu wspaniała atmosfera, a ludzie w szatni sprawiają, że jestem szczęśliwy. Myślę, że idziemy dobrą drogą.

Gwizdy na Gerarda Piqué: Nie wiem, skąd się wzięły. Ale myślę, że on się nimi nie przejmuje, nie czuje żadnej presji. Przeciwnie, gwizdy go motywują. Od dawna tak jest, na pewno nie spędza mu to snu z powiek.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

mam nadzieję że w tym sezonie dalej będzie ładował petardy z lewej nogi

Pique musi mieć zaje.... silną psychikę

Serio nie wie skąd się wzieły gwizdy na Pique czy serio jest tak głupi? Nawet ludzie w Polsce wiedzą czemu jest hejtowany xd

Strolował Modricia?

A mnie nie niestety