Augusto César Lendoiro: Joan Laporta jest magiem finansowych dźwigni

Maciej Łoś

22 lipca 2022, 22:00

AS

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Augusto César Lendoiro wypowiedział się na temat dźwigni finansowych zastosowanych przez FC Barcelonę. Były prezes Deportivo La Coruña pochwalił Joana Laportę za decyzję o wprowadzeniu w życie tego pomysłu.

- Trzeba pogratulować Laporcie tego, że jako jedyny rozkręcił to jedno z najnudniejszych okien transferowych ostatnich 50 lat i stworzył niepowtarzalny, medialny spektakl. Bez Joana, który jest gwiazdorem, cierpiałaby prasa, a także miliony kibiców na całym świecie. Byłaby śmiertelna nuda - powiedział Lendoiro, który przewodził Deportivo w latach 1988-2014.

- Laporta stał się bez wątpienia postacią na czasie. Niektórzy chcą go wynieść na ołtarze, inni ukamienować, ale faktem jest, że mówią o nim wszyscy. Warto jest zapłacić bilet i obejrzeć show, który nam zaserwował, bo na pewno będzie to niezapomniane przeżycie - dodał 77-latek.

- Prawdopodobnie rywale będą go oskarżać o nieczystą grę, ale prawda jest taka, że osiągnął coś, co jeszcze miesiąc temu wydawało się niemożliwe. Sprawił, że kibice Barcelony wyszli z depresji i mogą z nadziejami patrzeć na przyszły sezon. Barça może zaryzykować podwojeniem swojego długu, ponieważ ma ogromne aktywa, ale oczywiście może się przydarzyć kryzys, który okazałby się zabójczy - przyznał Lendoiro.

- Wielką niewiadomą jest to, czy Laporta okaże się wielkim triumfatorem, czy ostatecznie zatopi Barçę. On zagrał va banque. Odwaga czy szaleństwo? Czas pokaże, ale na pewno każdy o nim mówi. Otrzymał straszny spadek po Bartomeu, ale wyszedł z tego sprzedając część praw telewizyjnych. Joan jest magiem dźwigni finansowych - dodał były prezydent Deportivo.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Perez ma godnego adwersarza, równego sobie postrzeleńca. Czas pokaże jaki będzie tego efekt.

"Grubas" Z Depor nie chciał nam sprzedać Rivaldo. Klauzula dopiero zadziałała, chyba niewiele mniej zapłaciliśmy niż Inter za Ronaldo. La Coruna rozleciała się po jego odejściu zupełnie.

„(...) jedno z najnudniejszych okien transferowych ostatnich 50 lat”.

Że przepraszam jakie? Haaland, Sane, Gabriel Jesus, Darwin Nunez, Chiesa, Sterling, Rüdiger i kto tam jeszcze...

W punkt trafił. Nic dodać nic ująć. Stoimy na krawędzi. Oby stadiony były otwarte i wszystko szło normalnie!

Bartomeu zniszczył klub, a nie laporta on chce wyciągnąć tonący statek na brzeg.