Sport: Ile Barça i Real zarobią podczas tournée po Stanach Zjednoczonych?

Mateusz Doniec

19 lipca 2022, 19:00

Sport, AS, TV3

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Podczas tournée po Stanach Zjednoczonych będziemy świadkami drugiego w historii "towarzyskiego" El Clásico. Oba kluby od dziesięcioleci rywalizują ze sobą pod względem sportowym, ale także marketingowym i finansowym. Hiszpańskie media oszacowały ile Barça i Los Blancos zarobią na północno-amerykańskiej części presezonu.

Real Madryt i FC Barcelona rozpoczynają tournée po Ameryce Północnej. Dwaj giganci hiszpańskiego futbolu po przerwie spowodowanej pandemią wracają do Stanów Zjednoczonych, aby promować swoją markę i zarobić sporą sumę pieniędzy. Barça rozegra w Stanach Zjednoczonych cztery mecze towarzyskie: z Interem Miami, Realem Madryt, Juventusem i New York Redbulls. Z kolei Los Blancos zmierzą się z Barçą, Club América i Juventusem.

Dla obu drużyn z pewnością są to szalone dni przepełnione wieloma wydarzeniami reklamowymi i akcjami marketingowymi. Według ASa prezes Królewskich Florentino Pérez spodziewa się pozyskać od 12 do 15 milionów euro. Z kolei jak donosił TV3, Barça liczy na zarobek w wysokości około 10 milionów euro za niecałe dwa tygodnie tournée. El Clásico, które odbędzie się w niedzielę 24 lipca o godzinie 5, ma być punktem kulminacyjnym, jeśli chodzi o atrakcyjność medialną całego zgrupowania w USA.

Piłka nożna znacząco się rozwinęła w Stanach Zjednoczonych. Wielu amerykańskich inwestorów wykupuje teraz europejskie kluby, wstrzykując mnóstwo pieniędzy w ten sport, a Firma AEG organizuje tego lata "Soccer Champions Tour", w którym biorą udział Barça,  Real Madryt i Juventus, czyli trzy "kluby założycielskie" Superligi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak to jest że Real zagra 3 mecze i spodziewają się zysków na poziomie 12-15 mln a my zagramy 4 mecze i planowany zysk to 10 mln.?

Barca najwięcej jak zniszczy Real