Mundo Deportivo: LaLiga przygląda się bacznie ruchom Barcelony na rynku transferowym

Mateusz Doniec

18 lipca 2022, 18:30

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Wysoka aktywność FC Barcelony nie jest na pewno zaskoczeniem. Od dawna mówiło się, że dyrekcja sportowa Barcelony obrała za cel zdecydowanie wzmocnienie kadry i zapewnienie Xaviemu wielu klasowych opcji na każdą pozycję. Poczynaniom Blaugrany na rynku transferowym obserwuje bacznie LaLiga

Do tej pory Dumę Katalonii wzmocniło już czterech zawodników: Franck Kessie, Andreas Christensen, Raphinha i Robert Lewandowski. Za wszystkich klub zapłacił w sumie według doniesień mediów nieco ponad 100 milionów euro, choć opłata transferowa dotyczyła tylko dwóch ostatnich nazwisk. Dyrekcja sportowa na czele z Mateu Alemanym wszelkie działania opiera oczywiście na zasadach finansowego fair play LaLigi tak, aby mieć pewność, że każdy nowy nabytek będzie mógł zostać zarejestrowany do rozgrywek.

LaLiga bacznie przygląda się tym ruchom. Nie powinno to nikogo dziwić, patrząc na to, jakie Barça miała (i ma nadal) problemy finansowe, a kupuje zawodników za duże pieniądze i nie zamierza poprzestać na Robercie Lewandowskim. Kluczowym elementem mają tutaj być jednak słynne „dźwignie finansowe”, które zapewnią klubowi ciągłość finansową i możliwość zarejestrowania nowych nabytków oraz Ousmane’a Dembélé i Sergiego Roberto, którzy podpisali nowe umowy. Po 31 lipca LaLiga ma upublicznić dane dotyczące FFP wszystkich 42 klubów z Primera i Segunda División.

Należy także podkreślić, że wg Mundo Deportivo władze rozgrywek bardzo pozytywnie przyjęły wieść o transferze Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Polak z pewnością stanie się z miejsca jedną z głównych twarzy LaLigi, czym przyciągnie spore zainteresowanie kibiców.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ruchy Barcelony podnoszą atrakcyjność La Ligi i Tebas powinien dziękować Laporcie za medialne zamieszanie.
Prezes ligi Hiszpańskiej wie doskonale, że niedługo będzie trzeba podpisać nowy kontrakt ze sponsorem i nawet po wypowiedziach widać, że jest bardzo przychylny ściąganiu zawodników na Camp Nou

Mam nadzieję że ktoś u nas to na bieżąco liczy… głupio by było tak nakupować i później kogoś nie zarejestrować

Oho zaczyna się :D

Wielki uj patrzy.

Zdjecie spoko!!!

Tebas to taki służbista!

Tak nawasem mówiąc nie obchodzi mnie co myśli La Liga póki jej prezesem będzie zdeklarowany kibic Realu

Tebas pocałuj nas w dupe! ;)

Tabas , chłopie, kup ty sobie maść na ból d.... Już się zaczyna . Na swój biały klubik patrz , bo tam nigdy nie widzisz problemu !

Tebas ryj w swoją miske a nie będziesz zaglądał tam gdzie nie potrzeba sory za język ale jak widzę tego kacapa to się gotuje.

Zarząd Barcy wykonał świetną pracę sprowadzając Lewego, a pewnie teraz Tebas będzie chciał zbić całą śmietankę mimo tego, że cały czas tylko przeszkadzał i wypowiadał się w negatywny sposób

o co chodzi z "dźwigniami finansowymi" ? Dlaczego w cudzysłówie?

Jak widzę twarz Tebasa to niepotrzebnie się uruchamiam i denerwuję, nic nie poradzę, że owy dżentelmen działa na mnie negatywnie..