Xavi: Zarówno Pablo Torre, jak i Franck Kessie potrzebują czasu, aby poznać nasz styl gry

Mateusz Doniec

13 lipca 2022, 23:24

Barca TV

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener FC Barcelony Xavi Hernández przeanalizował krótko zremisowany 1:1 przedsezonowy mecz z Olotem. Katalończyk przyznał, że to dopiero początek i za wcześnie na wyciąganie wniosków, ale docenił poszczególne elementy gry.

Ocena: To było pierwsze spotkanie presezonu. Widać było brak rytmu meczowego. Mieliśmy szansę wygrać ten mecz, ale nam się to nie udało. Widzieliśmy detale, takie jak występy młodych zawodników. Staramy się wdrożyć nasze idee. Grali młodzi piłkarze, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Nie udało się wygrać, ale to w tym momencie nie jest ważne.

Nowi zawodnicy: Zarówno Pablo Torre, jak i Franck Kessie potrzebują czasu, aby poznać nasz styl gry. Nie odbyli zbyt wielu sesji treningowych, ale wyglądają bardzo dobrze. Franck jest bardzo dobry pod względem fizycznym, Pablo ma w sobie talent. Chcę, aby obaj nam dużo pomagali. Dzisiaj widać było poszczególne elementy. Franck atakował głęboko, aby dośrodkować, dobrze wchodził w przestrzenie. Pablo dobrze poruszał się między liniami i miał jedno świetne zagranie, podając do Auby. Jest jeszcze bardzo wcześnie. Narzucamy na razie rytm, ale jesteśmy zadowoleni z gry.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wieczna beka z tych, co płaczą po meczach sparingowych xD Tyle lat już obserwuję tę stronę i nic się nie zmieniło. Płacz, skowyt, wyzwiska i zwalnianie po meczu, w którym chodziło tylko o to, żeby pobiegać po wakacjach xD

@AlvaroHanso Akurat ci co stękają jeśli chodzi o obecna Barce i jej styl gry to stulejarze ,które nie pamietają czasów kolonii Holenderskiej z końca lat 90 tych ani nawet czasów Ernesto a jedyne mecze Barcy ,które kojarzą to skróty z Road to Final 2014-2015.

@AlvaroHanso pobiegac powiadasz? W presezonie chodzi takze o to by sie pokazac z jak najlepszej strony aby juz na starcie miec lepsza pozycje do wejscia do podstawowej 11. A jesli im sie juz na starcie nie chce no to slabo to wyglada.

@AlvaroHanso na amatorów powinno wystarczyć i takie pobieganie ale fakt nie ma co się spinać. Ogólnie to bez solidnej ławki łatwo nie będzie na wszystkich frontach.

@AlvaroHanso pobiegac? Serio? Moga sobie wokol boiska albo pomiedzy oboma zespolami Barcy. A co do 'placzow i skowytow' na ktoych sie wyrzywasz, to rozumiem ze najbardziej zadawala ciebie cicho cisza po remisach, przegranych, przegranych, wygranych? Wyzwisk nie widzialem
« Powrót do wszystkich komentarzy