Kiko Casilla: Nie ma wielu takich graczy jak Raphinha, Barça dobrze robi, sprowadzając go

Julia Cicha

13 lipca 2022, 16:59

MD, RAC1

1 komentarz

Fot. Getty Images

Raphinha zostanie oficjalnie piłkarzem Barcelony, gdy tylko przejdzie badania medyczne. Jest to jednak tylko formalność, więc już można przywitać go w gronie culés. O grze skrzydłowego opowiedział nieco Kiko Casilla, były bramkarz Espanyolu, który bardzo dobrze zna Brazylijczyka.

- Gdy Raphinha wykonywał rzuty wolne na treningach, ja się do tego nie mieszałem. To zawodnik, który bardzo lubi trenować, często pracuje nad wolnymi – powiedział zna antenie RAC1 zawodnik, który dzielił z nim szatnię w Leeds.

Casilla bardzo chwali swojego kolegę: - nie ma wielu takich piłkarzy. Jest wszechstronny, drybluje. Może być powiewem świeżego powietrza dla Barçy. Może dać jej szerszą i szybszą grę, gdy będzie miał piłkę. Jest lewonożny, gra na obu skrzydłach, dobrze uderza i świetnie radzi sobie przy stałych fragmentach. Barcelona dobrze robi, sprowadzając go. To gracz w stylu Di Maríi, Robbena. Lewonożny piłkarz schodzący do środka i asystujący lub strzelający. W Premier League pokazał, że dobrze uderza, a to niełatwa liga.

Na Raphinhę duży wpływ miał mieć sezon rozegrany pod wodzą Marcelo Bielsy: - bardzo rozwinął się wtedy w obronie. Trener nauczył go cierpieć i pomagać drużynie. Raphinha biega w kierunku obu bramek i krzywdzi rywala, gdy atakuje. Myślę, że bardzo pomoże Xaviemu.

- On jest bardzo spokojny, profesjonalny, bardzo o siebie dba. Przychodzi tam, gdzie chciał, do wielkiego klubu. Ma jasne pomysły i lubi przebywać z rodziną. Nie będzie z nim problemów – zakończył Casilla.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pozostaje tylko kibicowac nowemu nabytkowi Barcelony i zyczyc samych sukcesow.
Ocenic bedzie go mozna po sezonie z jego dorobku asyst i bramek a na chwile obecna nie ma co gdybac.